98 Shares 3682 views

inhibitory pompy protonowej: mechanizm działania i zastosowanie w medycynie

Inhibitory pompy protonowej jest grupą środków farmakologicznych, które zmniejszają szybkość wydzielania kwasu solnego w żołądku. Mające bezpośredni wpływ na kanalików wydzielniczych, skutecznie prowadzić do pożądanych efektów terapeutycznych, wrzodów, refluksowego zapalenia żołądka, refluksu. Grupa zawiera wiele leków o podobnej budowie chemicznej, lecz mają różne parametry farmakodynamiczne, to jest praktycznie takie same leki działają na komórki wydzielnicze, ale tak, w różnych stężeniach i różnych prędkościach.


Inhibitory pompy protonowej Aspekty molekularne preparaty wpływające

pompy protonowej jest to złożona struktura białka regulujące penetracji jonów wodorowych światła żołądka. składa się z dwóch elementów, odmiennych chemicznie, inaczej zwanych podjednostek. Pierwszym z nich jest wyłącznie białka i jest zbudowany z aminokwasów. W komórce wypełniającego membranowego zachowuje się w sposób szczególny, to przejście 10 razy, co prowadzi do utworzenia 5-wydzielnicze pętli kanałów. Przechodząc przez komorę jonów wchodzą w światła żołądka i zapewniają zakwaszenie środowiska i spada wskaźnik wodoru. W tym przypadku w jednej z pętli jest centrum aktywnego białka, – ciąg 800 aminokwasów, który katalizuje rozkład ATP głównej podłoża komórkowego energii.

Druga podjednostka jest kompleks białkowy, który składa się z sekwencji polipeptydowych pewnej uporządkowanej struktury oraz łańcuchów glikoproteiny. Przeważająca część cząsteczki jest poza cytoplazmą, a część glikoproteiny prawdopodobnie kompleks ekstratsitoplazmaticheskim receptora, który odbiera sygnał aktywacji enzymu H + K + -ATPazy. W tym przypadku część białka cząsteczki przechodzi przez błonę, gdy, co sugeruje jej jako element łączący pomiędzy zewnętrzną i pierwszy podjednostki receptora odpowiedzialny za prowadzenie reakcji katalitycznej syntezy protonów.

W związku z tym konstrukcja pompy protonowej kanalików wydzielniczych komórek okładzinowych może stwierdzić jak prosty sposób może hamować wydzielanie H + do jamy ciała. Najbardziej uzasadnione wykonania – jest hamowanie enzymu odpowiedzialnego za syntezę, które sprawiają, inhibitory pompy protonowej.

Stosowanie inhibitorów w praktyce klinicznej

W medycynie, inhibitory pompy protonowej, są szeroko stosowane, zwłaszcza w gastroenterologii, która jest związana z ich zdolnością do zmniejszenia kwasowości żołądka, wydzielania, a tym samym zmniejszenie intensywności szkodliwego wpływu na ścianie żołądka, co jest szczególnie ważne gdy jest on stan zapalny. W tym przypadku efekt terapeutyczny jest niezależnie od etiologii procesu zapalnego, jak to jest usuwane przez agresywne działanie środowiska na integralności ciała. Również spektrum leczenia patologii do skutecznego zastosowania inhibitorów pompy protonowej jest rozszerzony przez wrzód żołądka i dwunastnicy, owrzodzenia, zapalenie i nie-nadżerającego GERD formy.

Wśród najczęstszych leków są inhibitory pompy protonowej z następującymi nazwami generycznymi omeprazol, rabeprazol, pantoprazol, lanzoprazol, esomeprazol i innych. Wśród nich są nazwy handlowe wyróżniać, takich jak „Omez”. Leki są dostępne w formie kapsułek. Są przyjmowane doustnie w dawce przepisanej specjalisty, który zmienia się w zależności od konkretnego typu choroby. Podczas gdy umożliwia samodzielne podawanie jak jest grupa pacjentów, którzy skarżą sezonowego zaostrzenia przewlekłych wrzodów żołądka lub dwunastnicy. W innych przypadkach, w recepcji jest do uzgodnienia z lekarzem w momencie przyjęcia.