698 Shares 7129 views

Wierny i mądry pasterz Bergamo

Rasa ta jest opisana jako Owczarek z regionu Bergamasco, wspomnianej przez Rzymian dwa tysiące lat temu. Uważa się, że Bergamo Shepherd został przywieziony do północnych Włoch przez starożytnych Fenicjan, a od tego czasu zakorzeniła się tam. Region Piemont wieków zbudowała swoją gospodarkę na produkcji futra, a zatem potrzebne psa rasy pasterskie. Pasterz z okolic Bergamo okazało się najlepsze stada Guard w lotnej klimat podnóża Alp – słońce latem i deszczową lub śnieżną zimą. Oczy przed promieniami upalne grzywką przeciwsłonecznych i grubą długie włosy i chroni organizm przed przegrzaniem i przechłodzenia, ponadto chroni zwierzę przed drapieżnikami.

Niestety, zmniejszenie pastbischenskih ziemi i zmniejszone zapotrzebowanie na czworonożnych stad stróż. W naszej części Bergamo Shepherd był mało znany, ale teraz zapotrzebowanie na nią rośnie. Ze względu na swoje charakterystyczne cechy – wełna, który wplótł w długie kręcone sznurki, hodować łatwo rozpoznawalne. Jest uważany za prestiżowy, a nie pod kątem zdolności do wypasu bydła. Dzięki wyjątkowej ostrości i imponująca węchu (pasterze że Bergamasco wyróżnia się zapachem jego owiec przez innych), przedstawiciele tej rasy wykorzystywane są do celów służbowych – jako asystent straży granicznej, celników, policjantów, a nawet pożaru.

Na zewnątrz Bergamasco jest podobny do opisu ras psów psy. Ale Shepherd Alp, trochę mniej: wysokość w kłębie idealnego przedstawiciela typu 60 cm dla mężczyzn i 56 cm dla kobiet (co jest dopuszczalne w dwóch centymetrów błędu). waga psa powinna wahać się między 32-37 kg dla mężczyzn i 26-33 kg u samic. Uszy są małe, trójkątne, wisiorek. Kolor monochromatyczny pożądane, różne odcienie ciemnej szarości. Bardzo prestiżowy jest koloru „sól i pieprz”. Ustaw na światło oznakowań biały, żółty lub czarny, ale nie powinny one przekraczać jednej piątej wielkości ciała zwierzęcia. Kolor ten jest połączony z dłużej i pofałdowany polar służy jako rodzaj kamuflażu Owczarek przed drapieżnikami i złodziejami, którzy nie mogą natychmiast odróżniają „Pasterz” z jego stada.

Bergamo Shepherd ma doskonałe zdrowie. Wszelkie „rasowy” choroby nie został jeszcze znaleziony. Pomimo faktu, że te psy są duże rasy, zazwyczaj żyją dłużej – dwanaście czy czternaście lat. Suki przynieść średnio 8 szczeniąt w tego samego miotu, co najmniej sześć, a dziesięć. Charakter tych psów, dobroduszny i niefrasobliwy. Jeśli zaczniesz oswajanie młodego wieku, pet vykazhet znaczną dowcip i pomysłowość. Przez „swoich” ludzi Owczarek jest bardzo przywiązany, jest to doskonała osłona dla dzieci, zrównoważony towarzyszem dla osób starszych. Jednak z nieznajomymi ona jest podejrzana i może pokazać agresję.

Shepherd rasy Bergamo wymaga wysiłku fizycznego. Najlepiej jest zacząć psa, jeśli masz dom z podwórka. Ale jeśli zdecydujesz się mieć Bergamasco w mieszkaniu, należy pamiętać o konieczności codziennego i długie spacery ze swoim zwierzakiem. Inni przedstawiciele tego typu, ten pies jest pokazanie, wrogość, ale nie z powodu wrodzonej agresji, ale dlatego, że mogą myśleć, że zagrażają one „swoją trzodę.” Jeśli chcesz być posłuszny i inteligentny towarzysz do zachowań społecznych, nie skąpią na usługi biegłego pies szkoły.

Bergamo Owczarek potrzebuje opieki, przede wszystkim ze względu na jego grubą i długim futrem. Czesanie go nawet nie próbować – nadal nie będzie działać. Jednak codziennie pet włosy trzeba demontować palcami w postaci nici, więc oni nie jechali nieestetycznych naleśników. Szczotek tylko porysowanie głowy i szyi psa. Kąpać Bergamasco trzeba tylko kilka razy w roku pod prysznicem, ale po każdym posiłku jest zalecany do wycierania twarzy zwierzaka wilgotną ściereczką, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu, a włosy pozostaną lekkie.