735 Shares 7654 views

„Kordinik”: instrukcję obsługi, analogi i opinie

Dusznicy bolesnej leki zwane lekami, które zwiększają przepływ krwi do serca, a także zmniejszyć swoje zapotrzebowanie na tlen. Leki te są często używane do łagodzenia lub zapobiegania atakom angina.


Angina – choroba, która charakteryzuje się bólu lub dyskomfortu za mostkiem. Zazwyczaj ból takiej choroby objawia się nagle pod wpływem stresu emocjonalnego lub wykonywania stres, a po spożyciu posiłku. Zwykle nadaje szyi, lewym ramieniem, pomiędzy łopatkami żuchwy i lewy obszar łopatką. Takie nieprzyjemne odczucia znikają ponad ¼ godziny. Ponadto, ból ustępuje po zaprzestaniu wysiłku lub po zażyciu leku przeciw dusznicy bolesnej. Ponieważ ta ostatnia jest bardzo często stosowany lek „Kordinik”. Instrukcje użytkowania, opis wytwarzania oraz ich właściwości są przedstawione poniżej.

Opis produktu leczniczego, jego formy, kompozycji i pakowania

Jaką formę tkwi w leku „Kordinik”? Instrukcje dotyczące stosowania wskazuje, że lek jest dostępny w postaci tabletek. Mają formę ploskotsilindricheskoy, mają białe lub słaby kolor szaro-żółtawy.

Skład leku pod uwagę m.in. Nikorandyl. Jako substancje pomocnicze stosuje się skrobię ziemniaczaną, stearynian wapnia i mikrokrystalicznej celulozy.

Sprzedaż leków instrukcji „Kordinik” do użytku są pakowane w stos kartonu wchodzi komórki kontur.

Farmakologia lek

Co jest niezwykły lek „Kordinik” (tabletki)? Instrukcje użytkowania wskazuje, że nikorandil ma skutki przeciw dusznicy bolesnej. Jest on oparty na kombinacji nitratopodobnyh właściwości, jak również zdolność do otwierania kanałów potasowych. Dzięki tej ostatniej właściwości leku powoduje hiperpolaryzacji błony komórkowej.

Nitratopodobny działanie tego leku jest zwiększenie zawartości cyklicznego guanilmonofosfata wewnątrzkomórkowo. Takie efekty farmakologiczne promować rozluźnienie mięśni gładkich i ochrony mięśnia sercowego w czasie niedokrwienia.

W odniesieniu do efektów hemodynamicznych, są wyrażone w zrównoważonej redukcji post-i obciążenia wstępnego. Podane rozszerzające naczynia (selektywna) tętnice wieńcowe w niedokrwienną mięśnia sercowego obciążenia jest zminimalizowane.

Nikorandyl nie ma wpływu na kurczliwość mięśnia sercowego. Ponadto substancja ta nie zmienia się w bicie serca. Jednak zmniejsza ogólnoustrojowe ciśnienie krwi, a także ma korzystny wpływ na przepływ krwi w mózgu u osób z udarem niedokrwiennym mózgu.

Jakie inne właściwości nierozerwalnie związane z narkotykami „Kordinik”? Instrukcje użytkowania (leki analogi wymienione poniżej) stwierdza, że nikorandil nie ma wpływu na metabolizm glukozy i lipidów. On łagodzi objawy dusznicy bolesnej, a także zmniejsza ból przez siedem minut po podaniu pod językiem. Całkowite wyeliminowanie dyskomfortu obserwowano później ¼ godziny.

Kinetyka funduszy

Lokalizacja wchłania lek „Kordinik”? Instrukcje użytkowania wskazuje, że absorpcja leku rozpatrywanego pochodzi z przewodu pokarmowego. To osiąga maksymalne stężenie w osoczu po 35-60 minut.

Nikorandyl jest tylko nieznacznie wiąże się z białkami osocza. Jego wolne frakcja krwi jest 75%.

Lek ten nie jest narażony na intensywny metabolizm w wątrobie. On jest wydalane przez nerki w ciągu 50 minut.

Wskazania do przyjęcia

Kiedy należy używać pigułki „Kordinik”? Instrukcja stwierdza, że to oznacza dobry przejawia się:

 • zapobiegania udarów (stabilna), w połączeniu z innymi lekami przeciw dusznicy;
 • relief angina;
 • w monoterapii w przypadku nietolerancji BCCI i beta-blokery.

Przeciwwskazania do odbioru

Gdy tabletki nie należy podawać „Kordinik”? Instrukcje użycia (synonimy wspomniane produktu podano poniżej) mówi o przeciwwskazań, takich jak:

 • zapaść, wstrząs kardiogenny;
 • Blok przedsionkowo-komorowy z trzeciego i drugiego stopnia;
 • ostry zawał mięśnia sercowego, a następnie 90 dni;
 • niestabilna dławica piersiowa ;
 • Przewlekłą niewydolność serca (trzecia lub czwarta klasy według klasyfikacji NYHA);
 • niedociśnienie tętnicze;
 • w trakcie ciąży;
 • bradykardia;
 • laktacja;
 • niewydolność lewej komory zmniejsza się ciśnienie napełniania;
 • moll wiek;
 • Jednoczesne użycie inhibitorów fosfodiesterazy-5 (na przykład „sildenafilu”, „wardenafil” lub „tadalafil”);
 • nadwrażliwość na lek.

Środki ostrożności takie tabletki przepisany zaburzeń rytmu serca, dławicy Prinzmetala, AV blokadę pierwszego stopnia, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia czynności wątroby i nerek hipowolemii, obrzęk płuc, hiperkalemia, jaskry zamykającego się kąta i niedokrwistości.

Lek „Kordinik”: Dawkowanie i podawanie

Tabletki „Kordinik” należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłku.

Dawka leku dobiera się indywidualnie. Ogólnie rzecz biorąc, to zależy od czasu trwania i ciężkości choroby.

Dla złagodzenia dusznicy leki powinny być spożywane przy pierwszych oznakach choroby. W tym przypadku, gdy jest podawany w dawce wynoszącej 20 mg. Tablet umieszczony pod językiem i trzymać tak długo, jak się rozpuszcza.

W celu zapobiegania atakom stabilnych piersiowej (w tym terapii długoterminowej) leku jest zwykle podawany w dawce 10-20 mg trzy razy dziennie.

Maksymalna dawka leku dziennie wynosi 80 mg. Bóle początkowa dawka może być zmniejszona.

skutki uboczne

Co musisz wiedzieć przed podjęciem tabletki „Kordinik”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że środek ten może powodować działania niepożądane, takie jak:

 • osłabienie, kołatanie serca, bóle głowy, obniżenie ciśnienia krwi, zawroty głowy;
 • tachykardia, szum w uszach, „fale” krwi do skóry, bezsenność;
 • reakcje alergiczne, obrzęk obwodowy, nudności;
 • uczucie pełności w żołądku, wymioty, zwiększona aktywność aminotransferaz „wątroby”, dyskomfort w jamie brzusznej, zapalenie jamy ustnej.

Przedawkowanie tabletek

Po pojawieniu się dużej liczby tabletek pacjent ma objawy takie jak tachykardia i wyraźnego obniżenia ciśnienia tętniczego. W tym przypadku, trzymany przemyto żołądek i dają węgiel aktywowany. wspiera również pracę układu sercowo-naczyniowego.

Interakcje z innymi lekami

Lek przeciw pod uwagę, jest zwiększenie while przeciwdepresyjne, środki rozszerzające naczynia, inhibitory fosfodiesterazy 5, przeciwnadciśnieniowe i trójcykliczne antydepresanty. To samo jest prawdziwe diuretyku, inhibitory MAO, beta-blokerów i etanolu.

konkretne zalecenia

Anulowanie lek powinien być stopniowo. Podczas leczenia konieczne jest monitorowanie EKG i ciśnienie tętnicze krwi, jak również zawartość jonów sodu i potasu we krwi. Również przyjmowanie tego leku może nasilać zaburzenia rytmu serca.

Analogi i synonimy leku, jego koszt

Teraz wiesz, jak lek „Kordinik”. Instrukcje użytkowania, zdjęć i właściwości leku zostały przedstawione powyżej.

Ile za koszty leków? Z reguły, cena narzędzia 60 tabletki (10 mg) 450 rubli. Podczas gdy w niektórych regionach naszego kraju, liczba ta może być zwiększona lub, wręcz przeciwnie, zmniejszyła się.

W ostrym potrzeby leki mogą być zastąpione przez takie analogi jak „Dilasidom”, „Korvamin”, „Carbochromen”, „Korvaton”, „Sydnopharm”, „Oxycardin”, „Reasanz” i inne.

Jak dla synonimów, jedyny lek „Coronel” przypisane do niego.

Recenzje leków

O „Kordinik” lek ma wiele pozytywnych opinii. Konsumenci twierdzą, że taki środek przeciw dusznicy bolesnej w pełni sprostać zadaniu. Przyjęcie wspomnianego tabletu jest skuteczna w zmniejszaniu dusznicy bolesnej, a także eliminuje ból i dyskomfort za mostkiem.

Oprócz zalet tego leku zawierają wolnych i zdolność do wymiany odpowiedniki i niedogodności – wysoka cena i dużą liczbę działań niepożądanych.