705 Shares 3831 views

Czołgi Wehrmachtu: dane techniczne i zdjęcia

Czołgi Wehrmachtu (niemieckich sił zbrojnych) jest całkiem w zgodzie z tym, co było potem niemiecka koncepcja ich stosowania. Opracowując pierwsze samolotów bojowych oddano ognia i mobilności na czele. Ostatnim przewidywały pancerz ze względu na niewielką grubość. Jednak obrona musiała wytrzymać przeciwpancerny pociski wystrzeliwane z karabinów maszynowych kalibru karabinu. W czasie pierwszej wojny światowej, ponieważ przednich karabinów maszynowych stał statyczne. Dlatego teoretycy uważali, że ochrona kuloodporny powróci prawidłowe mobilność wojsk.

Naruszenie traktatu wersalskiego

Zgodnie z postanowieniami Traktatu Wersalskiego, więźnia po klęsce Niemiec w I wojnie światowej, w kraju zakazano importu produkcję czołgów i innych podobnych urządzeń. Ale Niemcy potajemnie naruszona to ograniczenie w 1925 roku, rozpoczynając projekt „Duży traktor”. Wynikiem tego programu jest sześć zbiorników, które są w pełni zmontowane na początku 1929 roku. Ale badania w Niemczech było niemożliwe, więc pojazdy bojowe zostały wysłane do Związku Radzieckiego (zbiornik w pobliżu szkoły Kazań). Po dziedzinie testowania niemieckich inżynierów zostały uwzględnione wszelkie braki, tak że światło w przyszłości, średnich i ciężkich czołgów Wehrmachtu stała się o wiele bardziej doskonały. W Niemczech produkcja parzenia pojazdów bojowych pierwszej generacji.

Pz.I

Pierwsze niemieckie czołgi Pz.I należała do kategorii światła. Prostota ich konstrukcji i niskiej cenie doprowadzi do masowej produkcji. Tylko ścieżka przenośnika nie było łatwe. Pierwszy czołg wszedł do rozwoju tylko w 1930 roku pod kryptonimem „Mały ciągnik”. Podwozie nakazał firma „Krupp”. Aby przyspieszyć proces produkcyjny Niemców postanowił wykorzystać kopię angielskiej zbiornika zawieszenia Carden-Loyd „” Do zachowania tajemnicy wszystkie części zostały zakupione przez firmę pośredniczącą. Ale w końcu, niemieccy inżynierowie nie czekał tej zawiesiny, odtwarzając jego rysunki i fotografie odpowiednika angielskiego. Następnie światowy kryzys spowolnił proces produkcji, a produkcja pierwszej serii miała miejsce dopiero w 1934 roku. Od tego czasu, naziści zorientowane niemieckiego przemysłu do budowy zbiorników na przyszłe zyski. Aktywnie zbiornik otwarty szkoły dla kierowców szkoleniowych. Niemcy były przygotowania do II wojny światowej.

pierwsza zmiana

Pod koniec 1935 czołgów Wehrmachtu, zdjęcie który jest dołączony do artykułu, osiągnął liczbę 720 sztuk. wszyscy udali się do wyposażenia oddziałów bojowych utworzone w tym samym roku. W 1936 roku, trzy były oparte dywizji pancernej, które hitlerowcy wniesione w stan pełnej gotowości bojowej.

, Że Pz.I cysterny muszą być jednak modyfikowane. Inżynierowie wykazały brak szczególnych uprawnień (łącznie 11 l. C na tonę). Ten problem został rozwiązany przez zastąpienie nowy silnik stary silnika (100 litrów. C) przez firmę „Maibach”. Zbiornik wspierania zawiesiny, zamiast konwencjonalnego koła pasowego wałka dodany. Nowy model został oznaczony Pz.I Ausf.B. Jego uwolnienie rozpoczęła się w połowie 1936 roku, w ciągu dwunastu miesięcy od nowej Dywizji Pancernej wyniosła 1.175 sztuk zmodyfikowanych.

Pz.II

Powrót w 1933 roku, niemieckie przywództwo zrozumiał, że działy kadrowe będą beznadziejnie opóźniony. Aby czołgi Wehrmachtu przybył w wystarczającej liczbie, inżynierowie kazano pracować nad nowym modelem światła. Jej nazwa pochodzi La.S. 100, ale po uderzeniu w podziale zbrojeń został przemianowany Pz.II. Naziści nie być oryginalne i zrobione jako zbiornik prototypu Pz.I. Główną różnicą między nowym samochodzie – duża wieża. To znacznie zwiększyło uzbrojenie: lewy pistolet zastąpiono automatycznym pistoletem 20 mm. Chciała ustalić inny model pierwszej generacji Pz.I, ale była zbyt blisko niej.

Oczywiście, głównym celem ramion Gun – zwalczanie czołgów. Ale najważniejsze jest to, że tarcze wroga armaty artylerii były bezużyteczne przeciwko strzałów armatnich. Rapid-firing pistolet anti-tank jest najbardziej niebezpieczna broń czasu. Jego amunicja została wyposażona w wysokiej pocisków wybuchowych i przeciwpancerny.

Pz.III

Rozwój średniej Pz.III zbiornika rozpoczęto w 1933 roku. Pod koniec 1935 roku firma „Daimler-Benz” wygrała przetarg na budowę 25 jednostek serii instalacyjnej. Wieże zostały dostarczone przez „Krupp”. Po wydaniu pierwszej raty okazało się nedovedonnost konstrukcja pojazdów bojowych. czołgi Wehrmachtu byli w potrzebie poprawy. Zajęło inżynierom na trzy lata.

Pierwszy mały numerze serii miał interesującą cechę z punktu widzenia zbrojenia, dwóch pistoletów maszynowych w połączeniu z pistoletem, a trzeci znajduje się w obudowie zbiornika. Maszyny wyposażone w 14,5 mm kuloodporną zbroję. I niedoskonały zawieszenie ograniczonej zdolności poruszania się w trudnym terenie. Na ogół, każda nowa modyfikacja Pz.III Niemcy przedstawia bliżej zbiornika, która jest odpowiednia do produkcji masowej.

Do najbardziej udanych z nich była maszyna walki Pz.III Ausf.E. Ze względu na fakt, że podwozie jest zaprojektowany przez „Daimler-Benz”, ten zbiornik był najlepszy w jakości przejażdżki świecie i najwyższą prędkość – 68,1 km / h. Wzmocniony pancerza (6 cm) i silny 50 mm gun, co najgroźniejszą maszynę do zwalczania w tym czasie. Fakt ten został potwierdzony przez wiele lat później, kiedy naukowcy badać szczegół zrobione czołgi Wehrmachtu.

Pz.IV

Został on opracowany przez „Krupp” wspierać lekkich i średnich Pz.III. Z tego zbiornika uzbrojony w 75 mm kalibru broni 24 i dwóch karabinów maszynowych. Szczególną uwagę zwrócono na swoich inżynierów zawieszenia. Oni od dawna eksperymentował z resorów piórowych i kół jezdnych, jeszcze nie otrzymał prawie idealne tłumienie drgań. To nawet nie wymaga instalacji amortyzatory.

Czołgi Wehrmachtu Pz.IV stać się najbardziej masywna w historii Niemiec. Żaden z niemieckiej machiny wojennej nie otrzymała ten sam rozprzestrzeniania, zarówno przed jak i po wojnie.

wniosek

Od połowy 1943 czołgów Wehrmachtu na froncie wschodnim zaczął się pozycję obronną. Zasadniczo, wszystkie bataliony składała się z „czwórki» (Pz.IV). Niemcy poniósł ciężkie straty, a stan techniki była skomplikowana z każdym dniem. Tak bardzo, że zamiast zbiorników zaczęli używać broni szturmowych. W 1944 roku, oni uzbrojeni całe bataliony. Oczywiście działo pancerne jest idealny do wsparcia ogniowego, ale nie mogli współpracować z linią zbiorników ze względu na ograniczoną łuku pożaru. W rezultacie cała struktura organizacyjna batalionów czołgów udał się na kawałki. W ostatnich miesiącach walki stworzony jednodniową grupy bojowe kilku broni szturmowych i pojazdów bojowych. Po klęsce hitlerowskich czołgów Wehrmachtu II wojny światowej zostały zniszczone. A te, które zostały oddane do dyspozycji wojsk radzieckich.

Dziś, opisaliśmy wszystkie główne czołgi Wehrmachtu 1941-1945. Oczywiście, robimy to na krótko, ponieważ cała ilość informacji umieszczona w wąskich granicach krótkim artykule jest niemożliwe. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji ze wspomnianą techniką jest lepiej zwrócić się do materiałów encyklopedie wojskowych.