536 Shares 3714 views

Potrawy z receptur kalafior i porad kulinarnych

Uważa się, że kalafior przyszedł do Europy z wyspy Krety. Zjadła starożytnych Rzymian. W Europie, kalafior rozprzestrzeniać dopiero w XVI wieku. Po pierwsze, nasiona musiały być podejmowane ze Wschodu, jak kalafior nie chciał w lokalnym klimacie, wytwarzają nasiona i tak było bardzo drogie, i spadła na stole tylko do najbogatszych ludzi. Wreszcie, w XIX wieku, francuski ogrodnik udało się uzyskać nasiona tej rośliny, i od tego czasu kalafiora, a także dania receptur kalafior ich wytwarzania są dostępne dla wszystkich ludzi.


Jest to bardzo przydatne warzyw zawiera wiele bardzo potrzebne do prawidłowego trawienia błonnika i różnych mikroelemetnov. Interesujące jest to, że podczas gotowania i smażenia kalafior doskonale zachowuje swoje własności. Ponadto, podczas obróbki termicznej, niektóre substancje biologicznie czynne również włączona. Jeśli kalafior jeść regularnie, co znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby wrzodowej żołądka i zapalenie błony śluzowej żołądka, a sok z kalafiora może zniszczyć wszystkie bakterie chorobotwórcze w błonie śluzowej żołądka.

Niestety, jak dotąd, nie wszyscy Rosjanie wiedzą o dobroczynnych właściwościach tego wspaniałego warzywa i widocznie tak wiele potraw receptur kalafior ich wytwarzania jest nadal nieznany większości gospodyń domowych. Kalafior mogą być przygotowane z grzybami, mięso mielone, może sprawić, gulasz, naleśniki, zupy, jajecznica i wiele więcej. Używane jeść tylko białą głowę zakładu, a przylegające czystych liści.

Dla niektórych potraw trzeba gotowany kalafior. wrzącej czas kapusty zależy potraw. Na przykład, za kalafiora omlet gotować 10 minut na sałatki – 20 minut, aż kalafior zupa puree trzeba gotować w osolonej wodzie przez 30 minut, a przez resztę potraw gotuje kalafiora nie wszystko.

Oferujemy pyszne i zdrowe danie kalafior receptur dla nich nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu. Początkowo można przygotować zupę z kalafiora. Aby ugotować potrzebne są następujące składniki: 2 kalafior, jeden marchew, jedna głowica z cebulą, serem, 2 jajka, masło i świeże zioła.

W słonej wody do trzydziestu lub czterdziestu minut, gotowany kalafior i marchew. Następnie owoce rozdrabnia się w mikserze lub przeciera przez sito. Cebule drobno pokrojone i smażyć na patelni na złoty kolor, pod koniec gotowania dodać do cebuli tartym serem. Mieszaninę tę wylewa się startą kapusta i marchew, dodać sól do smaku i rozcieńcza gotowy bulion mięsny. Zupa jest postawić na małym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Kiedy stolik w każdej misce dodać pół gotowane jajka i posypać drobno posiekane warzywa.

Kapusta z grzybami przepis na danie główne, przygotowane ze składników: zająć kilka kochanchiki kalafiora, 300 g pieczarek, cebuli jeden, jeden marchew, masło i świeże zioła. Do tej potrawy gotowane kapusty 15 minut.

Następnie należy rozłożyć na różyczki i wymieszać z smażone pieczarki i posiekaną cebulę. Wszystkie składniki umieścić w naczyniu do pieczenia, wlać pozostały bulion kapusty, dodać startą marchewkę i umieścić w rozgrzanym piekarniku przez 30 minut. Przed kapusta z grzybami wnieść na stół, jest posypane drobno posiekane warzywa.

Kalafior mogą być używane jako wypełnienie kluskami. Knedle z kapusty receptury zawiera następujące składniki: 1 dla próbek pobranych kubek jogurt, jednego jaja, sól i sody na końcówkę noża. Mąki ile potrzeba, aby sztywnego ciasta. Do napełniania trzeba ugotować 200 g kalafiora, 500 g mięsa mielonego, najlepiej indyka, 1 szklanka mleka, jedną głowę cebuli, solą i pieprzem do smaku. Aby przygotować ten pierwszy kapusty napełniania gotowane w mleku, a następnie pozostałe składniki miele się w mikserze. Jeżeli farsz jest zbyt suche, dodać trochę mleka, w której gotowane kapusty. Gotowe pierogi są podawane z roztopionym masłem lub śmietaną.

Nie bój się eksperymentować i gotować nowych potraw z kalafiora receptur są tak proste, że nie ma spory publiczne zazwyczaj powstają.