196 Shares 8101 views

Jak szybko wytrzeć sneakers: kilka wskazówek

Mokre buty nie są najprzyjemniejsze. Zwiedzanie mokrych stóp może być nie tylko bardzo nieprzyjemnym zajęciem, ale także niebezpiecznym stanem nogi. Ale co zrobić, jeśli są tam kałuże po całej ulicy i nie da się wyschnąć? Jak szybko wysuszyć sneakers? I może się zdarzyć, że myjesz buty i pilnie potrzebujesz tego. I jak szybko wysuszyć sneakers po praniu? Jest wiele różnych sposobów.

Jak mogę szybko wytrzeć sneakers

Ale, dążąc do celu szybkiego suszenia butów, nie daj się zwieść. Więc możesz marnować buty. Na przykład, nie należy próbować wysychać szybkich butów, wkładając akumulator lub nagrzewnicę. Konsekwencje takiej lekcji mogą być godne pożałowania. Może okazać się, że po tym nie rozpoznasz butów. Dzieje się tak z powodu nierównomiernego odparowania wilgoci, w wyniku czego materiał może zdeformować, zacząć pękać, a części przyczepne do kleju mogą łatwo spaść. Więc nie warto ryzykować. Buty gumowe można łatwo wysuszyć na baterii. Aby przyspieszyć proces zalecamy suszenie wkładek oddzielnie od obuwia, umieszczając je na baterii.

Jeśli Twój wybór spadł na suszarkę do włosów, najlepiej umieść ją w najniższej temperaturze. A jeśli jest funkcja zimnego powietrza, lepiej jest go używać. Jeśli umyjesz buty do trampki w pralce, nie spiesz się do ich wyschnięcia. Będzie dużo lepiej, jeśli suchość w naturalny sposób.

Ale buty z zamszu wymagają bardzo ostrożnej opieki. Suszenie powinno być tylko w temperaturze pokojowej. Po umyciu nie dotykaj go, pozwól mu wyschnąć, a następnie przejechać pędzlem w celu usunięcia resztek brudu. Chociaż lepiej wycierać zwykłe buty w wilgotnym stanie przed wyschnięciem.

Jeśli but ma skórzaną podeszwę, wówczas powietrze musi wyschnąć, bez przeszkód. Aby to zapewnić, wystarczy tylko, aby obrócić buty z boku lub po prostu zawiesić na sznurowadłach.

Stare gazety

Z pewnością wielu zna tę metodę. Chociaż jest to najbardziej skuteczne, wciąż jest w stanie przyspieszyć proces suszenia. Wystarczy umieścić zmięty gazetę wewnątrz buta. I na zewnątrz, owij jeszcze jedną kartkę gazety, mocując ją gumką. Najważniejszą rzeczą jest zmiana arkuszy, gdy są mokre, co trzeba będzie zrobić dość często. Ta metoda jest idealna dla tych butów, które są łagodne do obróbki cieplnej, takich jak zamsz. Ta metoda jest bezpieczna, gdyż polega ona wyłącznie na wyeliminowaniu nadmiernej wilgoci bez szkody. Ale jest jeden niuans. Jeśli buty są lekkie, lepiej jest wymienić gazetę na papier toaletowy, ponieważ farba drukarska może pozostawić ślady, co nie będzie łatwe do pozbycia się. Ponadto, jeśli buty są wykonane z prawdziwej skóry, nie należy go nakłaniać dużą ilością papieru, ponieważ w ten sposób będzie łatwo rozciągać i zmieniać kształt.

Sól

Każdy w domu ma gotowanie soli. Okazuje się, że oprócz dodawania do żywności istnieje jeszcze jedna przydatna aplikacja. Jeśli nie wiesz, jak szybko wysuszyć swoje sandały w domu, może ci pomóc. Najpierw trzeba wziąć patelnię lub podgrzewacz do podgrzania soli. Następnie weź zbędne skarpetki i napełnij ją gorącą solą. Włożyliśmy skarpety do sneakers i zostawiliśmy na chwilę. Najważniejsze jest podjęcie ścisłej skarpetki, aby później okazało się, że nie ma soli w butach. Jeśli sól w palcach ostygła, a tenisówka jest nadal mokra, powtórz procedurę.

Odkurzacz

Również kolejny asystent może stać się odkurzaczem. To bardzo proste. Najpierw musisz odłączyć wąż i umieścić rurkę wewnątrz buta. Chociaż odkurzacz jest wciągany w powietrze, powietrze wewnątrz sania jest rozgrzane, co stopniowo odparowuje wilgoć. Ta metoda jest bardzo skuteczna, jeśli chcesz wysuszyć buty od środka. Czasem suszenie trwa około 15 minut. Być może w ten sposób nie osiągniesz idealnej suchości. Ale nadal główna ilość wilgoci odparuje, a do wyschnięcia, buty nie zajmują dużo czasu.

Żel krzemionkowy

Jeśli nagle na ulicy pogoda zmieniła się dramatycznie i stała się dalekie od słonecznego, a teraz dręczysz się pytaniem: "Jak szybko wysuszyć sneakers po deszczu?" – wtedy innym dobrym narzędziem jest żel krzemionkowy. Ta metoda jest bardzo prosta: wkładaj torebki kulkami wewnątrz butów i poczekaj kilka godzin. Możesz używać żelu krzemionkowego nie tylko w domu, ale także zabrać ze sobą, jeśli nagle zastanawiałeś się, jak szybko wysuszyć sneakers. Również to narzędzie nie spowoduje żadnego uszkodzenia butów z zamszu. To bardzo wygodne, jeśli przykładowo zostawisz żel krzemionkowy w butach przez cały dzień roboczy, aby wrócić do domu w suchych butach. Torby te mogą być używane wiele razy. Po aplikacji, po prostu je do wyschnięcia na baterii.

Wentylator

Wielu ludzi często zastanawia się, jak szybko wysuszyć sneakers po praniu. Możesz to zrobić z wentylatorem. Ale w tym celu musisz przygotować prosty projekt. Weź drut i wykonaj 2 haczyki w kształcie litery S. Jedna strona przymocuj je do siatki wentylatora, a na drugiej zwieszaj trampki. Buty powinny być tak otwarte, jak to możliwe: odwijaj sznurowadła, wytrzyj język. Najważniejsze jest to, że powietrze tak dokładnie, jak to możliwe, wypuściło wnętrze obuwia. Obróć wentylator w trybie środkowym i poczekaj około godziny.