384 Shares 4638 views

Haima M3 – najpopularniejszy samochód chińskiej produkcji

W ostatnich latach tendencja do stałego zwiększania liczby maszyn od chińskich producentów stała się charakterystyczna dla krajowego rynku motoryzacyjnego. Jedną z nich była firma Haima, której projektanci stworzyli w 2012 r. Model, który można nazwać naprawdę własnym rozwojem. Nowość została nazwana "Haima M3" i stała się jednym z najpopularniejszych samochodów na świecie. Od tego czasu samochód został poddany pewnym modyfikacjom. To jest w zaktualizowanej wersji, która będzie realizowana w naszym kraju.

Zewnętrzne

Dla przedstawiciela chińskiego przemysłu motoryzacyjnego, model Haima M3 ma zupełnie przyzwoity, harmonijny wygląd, w którym dominują usprawnione kontury. Maszyna otrzymała nowoczesną optykę i niektóre stylowo zdobione elementy. Całkowita długość sedanu wynosi 4545 mm, a jego szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 1737 i 1495 mm. W stanie wyposażonym samochód waży 1140 kg. Jeśli chodzi o prześwit, wartość tego wskaźnika nie przekracza 130 mm.

Salon

Wnętrze Haima M3 charakteryzuje się klasycznym układem siedzeń z pięcioma siedzeniami. Do tapicerki wewnętrznej używa się przede wszystkim tkanin i sztywnych plastików. Dekoracje wnętrz są dosyć proste, a jednocześnie ergonomiczne – nie ma zbędnych elementów. Oddzielne słowa zasługują na izolację dźwiękową maszyny, wykonywane są bardzo jakościowo. Ze względu na sprawiedliwość należy zauważyć, że w tym aspekcie chińscy projektanci pomagali europejskim partnerom. Przestrzeń wewnątrz jest dość wystarczająca do wygodnego umieszczania ludzi z przodu iz tyłu. Objętość bagażnika w samochodzie wynosi 450 litrów.

Specyfikacje techniczne

Inżynierowie dostarczyli tylko jedną opcję silnika dla modelu Haima M3. Charakterystyka techniczna tej elektrowni jest dość skromna. W szczególności, pod maską samochodu znajduje się czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Maksymalna moc, jaką może rozwinąć, wynosi 112 KM. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, silnik wyposażony jest w system do zmiany faz dystrybucji gazu i elektronicznego wielopunktowego wtrysku paliwa. Na sto kilometrów samochód wymaga średnio zaledwie sześciu litrów benzyny. Jeśli chodzi o przekładnię, model jest wyposażony w "wariator" lub "mechanikę" na pięć etapów.

Jazda i bezpieczeństwo

Samochód Haima M3 został zbudowany na zupełnie nowej platformie. Z przodu wykorzystuje niezależne zawieszenie z poprzecznym stabilizatorem stabilności, a z tyłu – niezależne zawieszenie z amortyzatorami pneumatycznymi i sztywną wiązką skrętną. System hamulcowy maszyny jest wyposażony w ABS z dziewiątego pokolenia i system EBD (odpowiedzialny za dystrybucję sił hamowania). Układ kierowniczy zębatkowy i zębatkowy posiada podnośnik hydrauliczny. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu samochodów. W szczególności, już w podstawowej konfiguracji, sedan wyposażony jest w poduszki, zakotwiczenia na foteliki dla dzieci, a także posiada programowalne strefy odkształcania z przodu iz tyłu. Szyny usztywniające nowości są wzmocnione, a zbiornik paliwa otrzymuje dodatkową ochronę.

Zakończenie i koszt

Dla konsumentów krajowych istnieją cztery warianty wyposażenia samochodu. Standardowe wyposażenie obejmuje kompletny pakiet elektryczny, optykę halogenową, 15-calowe obręcze aluminiowe , zdalne centralne zamek, immobilizer, klimatyzację, system infotainment z zintegrowaną nawigacją, cztery głośniki i USB.

Koszt najprostszej wersji Haima M3 na rynku krajowym wynosi 495 tysięcy rubli. W tym przypadku mówimy o samochodzie z manualną skrzynią biegów. Jeśli chodzi o samochód, wyposażony w "wariator", to będzie musiał za nie zapłacić, poczynając od znaku 539 tysięcy rubli.