85 Shares 8848 views

Antena biquadrate własne ręce

Fale radiowe przenikają przestrzeń wokół nas. Wszyscy przyzwyczaili się do technologii bezprzewodowych, zwłaszcza Wi-Fi, ale nie każdy jest zadowolony z routerami pokrywa domowych. Mury, drzewa i inne przeszkody osłabia sygnał. Jeśli jakość połączenia mieszkanie jest całkiem właściwe, podmiejskiej okolicy kilkuset mocy standardowych modelach nie ma wystarczającej liczby routerów. Nie daleko od domu, na przykład w garażu, chciałbym również do korzystania z Internetu w domu, bez dodatkowego okablowania lub instalację urządzeń energetycznych. Ale nigdy nie wiadomo, gdzie może zajść potrzeba wzmocnienia radia! W każdym przypadku, użycie anteny jest prosty i korzystny przykład wykonania wynalazku.

Korzystamy z doświadczeń Inżynierii Radiowej

Prosty kawałek drutu dołączony do anteny, oczywiście, jest w stanie poprawić sygnał, ale często nie działa. A wszystko z powodu właściwości fal radiowych. Model TV też nie daje żadnych wyników dla Wi-Fi, jak zaprojektowane do pracy z częstotliwości nadawczych. Aby stworzyć odpowiednią antenę, trzeba znać długość fali sygnału, którego zysk jest planowany. Urządzenie forma powinna pożyczyć od krótkofalarstwa. Na przykład, biquadrate antena dawna się jako łatwy do wykonania i niezawodne narzędzie wzmacniania sygnału. Te kompaktowe urządzenia zapewniają przyzwoity zysk 11 dBi i powyżej, a wbudowane w maszyny routera pojemność nie przekracza 5 dBi.

Dla ludzi, którzy są bardzo odległe od części elektromagnetycznej fizyki rozszyfrować te wskaźniki mogą być wyższe prędkości połączenia przez Wi-Fi w kilka razy, jak również zwiększenie odległości połączeń. Biquadrate antena jest kierunkowa, obejmujące sektor w 40-50 ° w porę, która jest odpowiednia do łączenia oddalonych od głównej konstrukcji domu, jak również do tworzenia bezprzewodowej sieci lokalnej pomiędzy stałymi stacjami. Różne rzemieślników zauważyć, stały sygnał na odległość od 400 do 2500 m, ale nie jest prawdopodobne, aby potrzeba mało i kilkadziesiąt metrów.

W sklepie gotówką lub z lutownicą w ręku?

Zawsze łatwiej jest kupić gotowe wyroby przemysłowe, ale cena takiego urządzenia jest współmierny do kosztów nowego routera, a wydajność nie zawsze jest wiarygodna. modelu low-cost z przyjazną Wschodzie jest dość kruche, a styki i połączenia są dalekie od doskonałości. Gdzie można uzyskać dobrą biquadrate urządzenia? антенна своими руками может быть собрана любым радиолюбителем. WiFi antena z rąk mogą być zbierane przez każdego amatora radiowych. Będziesz potrzebował lutownicę. Jeśli jesteś zaznajomiony z tego narzędzia, przewodnik pokaże ci, jak i co zrobić.

Biquadrate – antena składa się z dwóch pól, wykonanych z drutu lub innego materiału przewodzącego prąd elektryczny. Znajdują się one w jednej płaszczyźnie i są połączone w pewien sposób. Kontur tej anteny jest główną częścią pracy, wibrator przeznaczony do nadawania i odbioru fal radiowych. W celu wytworzenia takiego elementu antenowego najlepszy kawałek skrętki miedzianej sekcji zasilania co najmniej 2 mm2.

Grubość drutu miedzianego bardziej zależy od wybranych rozmiarów anteny, liczba punktów mocowania i warunków użycia. Wpływa tylko jego wytrzymałości konstrukcyjnej, zamiast na jakość sygnału, więc lepiej wybrać, na podstawie planowanej wielkości i dostępności materiału. Najprostszym domowe anteny biquadrate zbiera się tylko z obwodu dołączonej do współosiowego kabla tak jak pokazano powyżej.

Dodatkowe materiały i narzędzia

Oczywiście, w celu poprawy charakterystyki anteny będzie wymagać dodatkowych szczegółów. Ponieważ płyta odbłyśnika z dowolnego, odpowiedniego materiału przewodzącego prąd elektryczny, roszczenie do odporności na zużycie i wytrzymałości. Zmieścić nawet płyty CD-ROM lub folia aluminiowa jest stosowany w kuchni do pieczenia. Najważniejsze jest to, aby naprawić go na płaskiej solidnej bazie drewna lub tworzywa sztucznego, które zostaną zainstalowane inne elementy anteny. Dodatkowe elementy mocujące wymagają od dielektryka, aby sztywno zamocować antenę względem reflektora, a koncentrycznego kabla impedancji 50 omów.

Podłącz urządzenie do routera pozwoli specjalną wtyczkę, która będzie miała kupić w sklepie. W przypadku braku złączy na routerze, tak jak w większości modeli tanich, konieczne jest, aby zdemontować je przylutować kabel bezpośrednio do płyty. Pamiętaj, że te działania do routera zostaną pozbawieni swoich gwarancji, a odpowiedzialność za takie działania polega całkowicie na Ciebie. Inne materiały można odebrać w miejscu, co znajduje się w magazynie w DIY.

Jak wynika z powyższego, narzędziem niezbędnym jest lutownica, trochę lutowniczy i topnik. Linijka z podziałami milimetrowych pozwalają obserwować dokładne wymiary urządzenia, jak szczypce i kleszcze wymagane do dokładnego gięcia drutu do obiegu. Nóż i szczypce tnące (kleszcze) będzie musiał pracować z kablem, a wiertarka lub śrubokręt i wiertarka jest potrzebna do wiercenia otworów.

Wskazówki i uwagi dotyczące bezpieczeństwa

Przybysze mogą napotykać trudności w lutowaniu, ale należy pamiętać, że umiejętność przychodzi z czasem. Wszystkie prace z podgrzewanym lutownicą nie musi powoli, z rozwagą i wszystkie niezbędne kroki, aby nie poparzyć, i zrobić trwałe połączenie. Przed uruchomieniem urządzenia należy sprawdzić integralność obudowy, kabel z wtyczką.

Ochrony powierzchni biurowych z uszkodzeniem lub kropli stopionego lutowia gorącego strumienia przykrył, osłonę drewnianą lub specjalnego materiału ogniotrwałego. Nie należy pozostawiać gorącą lutownicę bez opieki, nawet po jego wyłączeniu. Urządzenie ogrzewa się może doprowadzić do powierzchni ognia i przedmioty wykonane z materiałów palnych. Ci, którzy posiadają lutownicę w ręku po raz pierwszy, zaleca się wykonać wiele połączeń na pozostałościach materiału lub podobnych kawałków drutu, aby uzyskać rękę.

nieco wzorów

Przed rozpoczęciem proizvedom mały obliczeń anteny biquadrate. Zakres większości Wi-Fi router, zgodnie z IEEE 802.11n jest standardem 2.4 GHz. Stosując stosunek długości fali, prędkości i częstotliwości, przy czym prędkość światła dzieli się przez częstotliwość. 0.1249 m lub 125 mm, – jest w przybliżeniu właściwym rozmiarze nas w związku z tym, po stronie anteny powinna być wielokrotnością kwadratów odległości do pożądanego zakresu. Na małą antenę, jak opisano w niniejszym dokumencie, zostały wybrane w odległości 32 mm. Oczywiście, zwiększenie krotnie tej odległości będzie prowadzić do większej poprawy sygnału obszar powłoki.

optymalna reflektor

Było wiele pomysłów, które wykorzystywane jako reflektora, ale optymalnie lubił pustej planszy obwód 10 x 10 cm wymiary. Po pierwsze, to upraszcza warkocz podłączenia kabla koncentrycznego z reflektorem. Konwencjonalny kabel lutować jest mocno osadzona w miejscu. Po drugie, sztywność PCB z łatwością spełnia wymiary produktu i eliminuje konieczność dodatkowych łączników. mogą wystąpić problemy podczas korzystania z modelu tej wielkości w przypadku niedokładnego przestrzegania rozmiarach, więc wszystkie czynności są wykonywane przy użyciu linijki milimetr.

postęp

Biquadrate domowej anteny wifi jest dość proste do wykonania. W środku płytki drukowanej lub innym odpowiednim arkuszu blachy należy wywiercić otwór do średnicy kabla koncentrycznego lub nieco więcej. Przewód trzeba oczyścić z góry izolacją 2,5 cm i dokładnie umieszczony w otworze w płytce. Górną warkocz ekranowanie lub kabel obudowa propaivayut całym obwodzie. Kabel musi być mocno osadzona w biegu pokładzie, bo oprócz niego w tym modelu nie jest przewidziane dla uchwytów antenowych. Można dodatkowo skorzystać z metalowej rury w celu wzmocnienia konstrukcji, jest to szczególnie ważne, gdy masz zamiar zwiększyć rozmiar anteny.

lokalizacja anten

Dla dwukwadratowy wibrator wymaga 256 mm drutu miedzianego. Można wykonać znak znacznik na miejscach zgięcia co 32 mm i wziąć trochę więcej drutu odciąć zbyt dużo na końcu. I możliwe jest zgiąć kawałek drutu dokładnie mierzone za każdym razem dokładnie w środku. Koniec należy starannie lutować, i wycofać się z przeciwległym kącie do 2 mm i może opuścić połączenie kończy się w następnym etapie.

Ostatnim krokiem jest Przyłącza lutownicze dwukwadratowy wibratora i kabel. Śledzić jego położenie w stosunku do reflektora, odległość między nimi musi być utrzymywana około 15 mm na całej płaszczyźnie. Taki luz wymarłe różne testery empirycznie. W obecności sprzętu może osobiście przeszukiwać optymalną odległość z najlepszym współczynniku stojącej fali dla danego modelu.

Doskonałość nie ma granic

Skieruj antenę w kierunku obszaru roboczego i połączyć się z routerem za pomocą specjalnego łącznika, lub ustawić za pomocą lutownicy bezpośrednio na płycie roboczej. Zwiększając zasięg sygnału Wi-Fi nie potrwa długo. Co jeszcze można zrobić, aby zwiększyć moc anteny, oprócz zwiększania rozmiaru? Ci, którzy są już kopanie podobne, może być zainteresowany w podwójne lub potrójne anteny biquadrate. Rzemieślnicy ręce osiągnąć wzmocnienie sygnału na 2 i 4 dBi więcej, i to jest zauważalna poprawa.

Uruchomienie tego wzrost liczby kwadratów i obszaru odpowiednio reflektor (Metal Gear). Rzemieślników również utworzyć łukowaty lub okrągły anteny na podstawie czwartej potęgi, podstawowa zasada przy wytwarzaniu których – ścisłe przestrzeganie odległości 15 mm od odbłyśnika na całej powierzchni przyrządu. Warto również wspomnieć, że przewody Przejścia powinny być izolowane, aby uniknąć połączeń przewodowych.

W miejscu, gdzie antena jest zainstalowana biquadrate, mogą być bardzo zróżnicowane. Większość z tych produktów są zamontowane na oknach lub na zewnątrz budynku. Dla ochrony przed pogodą trochę wzór, taki jak opisano powyżej, doskonale nadaje się pojemnik z tworzywa sztucznego. Wzmocnienie sygnału odbieranego przez antenę biquadrate odpowiada modele produkcji, a czasem ich przerasta.