353 Shares 8687 views

Nikab: co to jest? Opis, zdjęcie

Muzułmanie są wysoce religijni. Przedstawiciele kultury islamskiej ściśle przestrzegają norm i reguł religii. Zasady te obejmują obowiązkowe noszenie damskich kapeluszy obejmujących ich włosy. Jednym z tradycyjnych elementów szafy arabskiej jest niqab. Co to jest i dlaczego muzułmanie noszą to?

Cechy kulturowe kobiet muzułmańskich

Uznanie kobiet muzułmańskich jest dość proste w ich wyglądzie. Kultura islamu zobowiązuje ich do noszenia specjalnych odzieży ochronnej i przestrzegania pewnych norm zachowania. Muzułmanie z małego wieku uczą się wykazać godnych manier. W ich społeczeństwie kokarda i frywolność są niedopuszczalne. Muzułmanie muszą pozostawać czystymi i cennymi wartościami moralności.

Arabskie kobiety zmuszone są ukrywać twarz przed ludźmi, aby nie sprowokować ich do grzechu. Tylko legalny mąż może zobaczyć swoją żonę bez szalika. Nawet w kręgu rodzinnym kobieta powinna ukryć twarz, boi się złamać świętą regułę.

Wysoka odpowiedzialność wobec Boga i jego kolegów wierzących jest głównym powodem, dla którego kobiety muzułmańskie noszą tradycyjne peleryny i kapelusze. Najpopularniejszymi w świecie arabskim są hijab i niqab. Te elementy szafy damskiej mają historię starożytną i są obowiązkowe codzienne stroje w wielu krajach islamskich.

Nikab – co to jest?

Nikabom jest tradycyjnym damskim nakryciem głowy, niemal całkowicie zakrywającym twarz. Nikab różni się od innych muzułmańskich pelerynów w obecności wąskich cięć oczu. To dość starożytny nakrycie głowy. Jest szeroko rozpowszechniony w wielu krajach arabskich.

Nicab nie jest obowiązkowym ubraniem. Przeważnie jest noszony w rodzinach, które żyją zgodnie ze starożytnymi tradycjami konserwatywnymi.

O tym, nikab – co to znaczy, w krajach muzułmańskich, nawet najmłodszych dzieci. Muzułmanie wierzą, że Prorok Mahomet podczas pielgrzymki zabronił kobietom zamykania dłoni i twarzy. Dlatego większość ludzi uważa, że kobiety muzułmańskie potrzebują jedynie pokryć swoje ciało. Osoba i dłonie mogą pozostawić otwarte. W przeciwieństwie do hidżabu, niqab może być noszony zgodnie z wolą, choć w nowoczesnym świecie muzułmańskim ta pamięć nie straciła znaczenia.

Wśród muzułmanów są rodziny, które respektują starożytne tradycje. W takich małżeństwach kobiety muszą nosić niqab. Co to jest, nauczyć się dzieci w młodym wieku. Dziewczęta prawie od pierwszych lat życia przyzwyczaili się do kultury jego oddania.

Oprócz tradycyjnego miejsca przeznaczenia niqab ma praktyczne zastosowanie. W słonecznych krajach ta głowica chroni twarz kobiety przed słońcem, piaskiem, kurzem i wiatrem.

Nikabowie są najczęściej noszone w Jemenie, w Pakistanie iw krajach Zatoki Perskiej.

Jak szyć niqab

Klasyczny niqab muzułmański składa się z zagęszczonego bandaża głowy, który jest związany za plecami specjalnymi wstążkami. Przykleja się do niej dwa prostokątne chusteczki do nosa. Jeden jest przymocowany do bandaża od dołu i wokół krawędzi w taki sposób, że pozostało niewielkie cięcie dla oczu. Druga chusteczka jest szyta na plecach. Musi całkowicie obejmować włosy kobiety.

Klatka piersiowa jest zwykle wykonana z gęstej tkanki. W przypadku części pokrytych produktem stosuje się jaśniejsze, ale wystarczająco gęste materiały.

Czasami trzecia chusteczka z przezroczystej tkaniny może być przyszyta do bandaża. Ten element niqab służy jako zasłona, która zamyka oczy.

Nikab ma dużą długość i wystarczającą szerokość. Osłona całkowicie osłania szyję i włosy, nie przeszkadzając w ruchowi kobiety. Mroczna monofoniczna chusteczka z szczelinami – tak wygląda niqab, którego zdjęcie znajduje się poniżej.

Zgodnie z kanonami muzułmańskimi, niqab nie może być ozdobiony. Szczególnie zabronione są dzwonki i błyszczące ozdoby.

Jakie są niqabahowie

Nikab jest zazwyczaj szyte z tkanin o kolorze czarnym. Często muzułmańskie kobiety noszą również nikasy o ciemnobrązowym lub ciemnobrązowym kolorze. Jeśli chodzi o rozwiązania projektowe, wszystkie niqaby są wykonywane w stylu low-key. Oto jak powinien wyglądać klasyczny niqab. Zdjęcie z artykułu ilustruje, jak wygląda ta kobieta na kobiecie.

Bardzo rzadko muzułmańskie kobiety noszą niqab, ozdobione wzorami. Jednocześnie haftowanie odbywa się wokół krawędzi szal i nie powinno być zbyt jasne.

Do szycia niqab muzułmanie używają prostych tkanin, które nie świecą. W teorii nakrycia głowy powinny obejmować tylko twarz i w żadnym przypadku nie przyciągają uwagi.

Jak traktować niqab nie-muzułmanów

Muzułmanie na świecie mają pewne podejście. Wielu uważa ich za reprezentantów grup terrorystycznych i zagrożenie dla ich życia. Dlatego dziewczyny, które noszą ryzyko niqab, biorąc niepożądaną uwagę. Aby się zabezpieczyć, muzułmańskie kobiety za granicą nosić tylko hidżab.

Uważa się, że noszenie niqabu zagraża życiu muzułmańskich kobiet mieszkających za granicą. Z tego powodu nie wolno chodzić samotnie kobietom, które zakrywają twarze.

Z tym, czego niqab nosić

To muzułmańskie nakrycia głowy połączone jest z innymi tradycyjnymi ubraniami. W konserwatywnych rodzinach kobiety noszą niqab z abaya. Jest to długa suknia bez pasa i rękawów. Abaya obejmuje całe ciało, pozostawiając tylko ręce otwarte. Również niqab często noszony jest welonem – długą płaszczem, który pokrywa całe ciało od stóp do głów. Chadra nie może być przymocowana. Że płaszcz nie upadnie, kobieta powinna nieustannie trzymać ją za ręce. Aby zamknąć twarz, kobieta może korzystać z krawędzi zasłony lub nosić kapelusz. Nikab, zasłona jest wspólną odzież wśród mieszkańców Iranu.

Nowoczesne kobiety mają możliwość ubierania się modnie, przy zachowaniu zamkniętego wyglądu. Dzisiaj wybór nieformalnej i świątecznej odzieży muzułmańskiej jest zróżnicowany. Paranja, abaya są szyte z tkanin wielobarwnych, a nawet haftowane złotem. Kombinezony są wykonane z drogich tkanin płynących i harmonijnie wyglądają z czarnymi niqabs.

Kolory odzieży muzułmańskiej

Muzułmańskie kobiety najczęściej noszą ciemne odcienie. Najczęstszym kolorem burki jest czarny. Ten sam trend obserwuje się w noszeniu chust i chust. Dominacja ciemnych barw w odzieży damskiej wyjaśniają pojęcia wartości arabskich. Więc muzułmanie wierzą, że najważniejszą rzeczą w rodzinie jest człowiek. Arabowie mają silny seks podobny do Słońca i mają jasny początek. Dlatego muzułmańscy mężczyźni noszą białe ubrania. Kobiety są jak księżyc i zawsze są w cieniu. Nie powinny wyglądać jasno.

Dzisiaj w niektórych krajach można spotkać muzułmańskie kobiety ubrane w tradycyjne ubrania o jasnych kolorach. Również przestrzegają religii i przestrzegają norm ich ludzi.

Do tej pory nie ma jednoznacznej odpowiedzi na temat koloru odzieży muzułmańskiej. Nikab, hidżab, burka wśród muzułmanów z różnych krajów mogą się różnić. Kolor odzieży zależy od tradycji i terenu, w którym żyją kobiety.

Nikab i paranja: jaka jest różnica?

Paranja, niqab – odzież, która zamyka twarz w jak największym stopniu. W innym muzułmańskim stroju dla kobiety, jej twarz pozostaje otwarta, aby mogła oddychać swobodnie i zjeść jedzenie.

Nikab i burka są z zewnątrz podobne. W tych strojach tylko oczy pozostają otwarte. Różnice tych typów odzieży to:

  1. Różna długość produktów. Nikab powinien zakryć głowę, ramiona i włosy. Zasłona ma długość na samej podłodze. Obejmuje całe ciało od stóp do głów.
  2. W przeciwieństwie do niqab, zasłona ma wstawkę z siatki zamiast nacięcia dla oczu. Specjalna siatka pozwala kobiecie zobaczyć, ale jej twarz pozostaje zamknięta od ludzi.
  3. Paranja jest uważana za najbardziej zamkniętą muzułmańską odzież dla kobiet.

W wielu krajach europejskich istnieje zakaz noszenia burki i niqabu. To ubiór jest uważany przez wielu za symbol niewolnictwa. Jeśli po ślubie mężczyzna zmusza kobietę do przykrycia jej twarzy, jest uważany za przestępcę.