289 Shares 8624 views

Samoczyszczące maszyny w domu

Polerowanie maszyny jest konieczne, aby zachować schludny, zadbany wygląd i chronić ciało przed wpływem środowiska i mikropęknięć. Niewielkie pęknięcia powstałe na powłoce lakierniczej mogą powodować korozję metalu. Polerowanie korpusu maszyny jest podzielone na dwa etapy: pierwsza ochrona, a następnie regeneracja.


Technologia ta jest dość pracowita i droga. Aby zaoszczędzić pieniądze, procedura może być przeprowadzona niezależnie. W tym celu konieczne jest:

  • Profesjonalna maszyna do polerowania ;
  • Dwie piankowe koła (gruboziarniste i miękkie);
  • Pasta ścierna o trzech typach: zgrubna, drobna ścierna i ścierna (zgarnianie);
  • Polerowanie związku;
  • Serwetki bawełniane lub szmaty;
  • Jeśli to konieczne, biały duch.

Polerowanie maszyny własnymi rękami zajmie około 2 godzin. Na początek musisz dokładnie umyć karoserię pod bieżącą wodą (z węża). Jeśli zabrudzenia nie zostaną zmyte, użyj białego spirytusu lub specjalnej gliny ściernej. Wyczyść powierzchnię maszyny suchą suchą i suchą ściereczką. Po przygotowaniu samochodu można rozpocząć proces polerowania.

Małą ilość grubej pasty nanosi się bezpośrednio na powierzchnię polerowanej sekcji samochodu. W miejscu 40 * 40 sm potrzebna jest 10-20 g roztworu. Polerowanie maszyny odbywa się stopniowo ze względu na bardzo szybką suszarnię. Koło polerskie o chropowatej powierzchni umieszcza się na specjalnej maszynie. Nie włączając maszyny, wklej smar w miejscu. Obrócenie maszyny w tryb spoczynku, ruchy w kształcie krzyżowym polerują powierzchnię. Po pierwsze, poziomo, a następnie pionowo. To sprawi, że polerowanie będzie jednolite. Kilkakrotnie powtarzano te ruchy: przy powolnym trybie pracy maszyny i szybko. Wyczyść pozostałe ślady pasty czystą miękką szmatką.

Po zakończeniu pierwszej sekcji rozpocznij prace nad następnym według tego samego schematu. Po 3-4 przejściach koło piankowe przemywa się w ciepłej wodzie.

Koło jest suszone z maksymalną prędkością maszyny do polerowania.

Należy zauważyć, że podczas polerowania samochodu stosuje się samochody o małej i średniej prędkości. Uwzględniając maksymalną prędkość, możliwe jest uszkodzenie ciała.

Przy użyciu drobnej pasty ściernej procedura jest powtarzana. Po zakończeniu można założyć, że polerowanie ochronne maszyny jest zakończone.

Możesz iść do odbudowy. Ta procedura jest znacznie prostsza.

Na maszynie do pisania miękkie koło piankowe w okręgu zostaje zmienione. Na bawełnianej szmatki lub serwetce stosuje się pastę ochronną (bezabrazivnaya). Ociera ciało samochodu w ruch kołowy. Gdy tylko wklej zacznie się wysychać, maszyna włącza się ze średnią prędkością, powierzchnia jest wypolerowana w ruchach kołowych. Następnie stosuje się polerowanie ochronne. Te same działania są przeprowadzane jak w przypadku pasty nie ścierającej.

Maszyna jest polerowana. Zaleca się przeprowadzanie regularnej procedury, co 3-4 miesiące. Takie zapobieganie umożliwi karoserii zawsze być chronione i piękne.