617 Shares 9846 views

Abraham Lincoln. Prezydent USA, a jego rola w zniesieniem niewolnictwa

Abraham Lincoln – prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, szesnasty z rzędu. Rządził krajem od 1861 do 1865 roku, a okres ten charakteryzował się poważnych zmian w kierunku stania się demokracja. Jaki był ten człowiek? Można powiedzieć, że biografia Lincolna – „American Dream” wyraźny dowód na rzeczywistość To jest prawdziwy selfmade człowiek, który osiągnął wszystko w życiu wyłącznie na swojej pracy i talentu. Urodzony w 1909 roku, jako syn ubogiego rolnika imigranta, on osiągnął szczyty drabiny społecznej, na czele Partii Republikańskiej (1854) i został liderem w kraju.

Jego celem, jak również do realizacji swoich ideałów, prezydent Lincoln był długi i trudny. Na rozwój jego osobowości ma wpływ wiele czynników. Na 9 lat stracił matkę. Macocha zaszczepił w młodym Abraham miłości czytania. Dom był tylko jedną książkę – Biblię, a chłopiec nauczył się go na pamięć. W przyszłości jest dokładna znajomość Pisma wielokrotnie pomagał mu w wystąpieniach publicznych. Takie aluzje oszałamiająco działał na słuchaczy.

Zmuszony do życia w ciężkiej pracy fizycznej, Abraham Lincoln – prezydent w przyszłości – aby kształcić się. W swoich politycznych poglądów są bardzo wpływem dzieł francuskich figur oświecenia, a także Benjamin Franklin , Thomas Jefferson. Nawet wtedy, młody człowiek sobie sprawę, że niewolnictwo – zjawisko wstyd, że muszą być zlikwidowane. on w ten pomysł, gdy rodzina przeniosła się do Lincoln Illinois jeszcze ustalone. Ten stan był 12 lat od niewolnictwo zostało zniesione. Polityka prezydenta Lincolna pierwsza odbyła się w 1832 roku, kiedy ogłosił swoją kandydaturę w wyborach do niższej izby Illinois wigów. Tam osiągnął taką popularnością, że wielokrotnie ponownie wybrany trzy razy. W 1856 roku w Stanach Zjednoczonych, nowej partii – Republikańskiej i Lincoln wchodzi w jej szeregach. Dwa lata później, podnosi swoją kandydaturę w wyborach do Senatu USA. Zgodnie z tradycją, wybory poprzedziła debata, w której Lincoln skhlesnulsya ze swoim przeciwnikiem S. Douglas. Choć zwycięstwo udał się do tego ostatniego, to jest to „dom podzielony”, poświęcona kwestii niewolnictwa w Ameryce, przyniósł Abrahama do kategorii postaciami pierwszej rangi na arenie politycznej.

Dlatego w wyborach prezydenckich 1860 roku pomiędzy czterech kandydatów pokonany Lincoln. Amerykański prezydent objął urząd w tragicznym momencie w historii kraju. W 1861 r południowych stanach ogłosił secesję. Lincoln próbował pogodzić się z półśrodków, oświadczając, że rząd centralny nie zamierza ingerować w prawa państwowego i zniesienie niewolnictwa, ale stanowczo odmówił wprowadź go w nowych terytoriach. W 1862 roku, zatwierdziła ustawę Homestead, który przewidziany nabywania praw każdego obywatela przydziału gruntów. Ten akt podważa samą podstawę niewolniczych gospodarstwa latyfundiów.

Ale życie dokonał korekt. Wkrótce okazało się, że koniunktura gospodarcza kraju jest niemożliwe bez zniesienia niewolnictwa w całym kraju. Zwycięstwo nad konfederatów Lincoln przyniósł ogromną popularność wśród ludności, ale w 1865 roku, pochodzący z Południowej aktora George. W. Booth podjęli próbę „Rotmistrzu” (tak nazwał go poeta Uolt Uitmen), strzał w głowę. Pamięć prezydenta męczennika, który zginął za zniesieniem niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, uwieczniony w Waszyngtonie. Pomnik z białego marmuru jasno ukazuje rolę dla jego kraju Avraam Linkoln, prezes. Fotografie, zachowane od czasu pokazują nam człowieka nie tylko wysokiego wzrostu (1,90 m), ale także myśli. Cztery miliony Amerykanów dzięki niemu ich wolność.