220 Shares 5030 views

Clematis Alyonushka: opis, uprawa, pielęgnacja

Clematis Alenka został wyhodowany na Krymie, a mianowicie w Ogrodzie Botanicznym Nikita, na początku 1960 roku. W tym czasie przybył do miłości nie tylko dla ogrodników długie i piękne kwiaty, ale także dla względnej prostoty i dobrej mrozoodporności. Z należytą starannością, co jest trudne samo w sobie nic nie jest tobą przez cały sezon będzie miał okazję podziwiać piękne kwiaty, tworząc żywopłot.


opis odmiany

Clematis Alenka, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, jest winorośl około półtora metra wysokości. Pędy jej bardzo cienki i kruchy. W związku z tym potrzebujemy podwiązkę i montaż podpór. Jeśli nie związać winorośli do objęcia wsparciem, możliwe jest uzyskanie bardzo efektowny okrywowa.

Clematis Alenka, który jest opisany w tym artykule ma dzwon-różowe kwiaty o średnicy do siedmiu centymetrów. Każdy kwiat ma cztery lub pięć płatków. To piękno kwitnie bardzo obficie i nieprzerwanie. Okres kwitnienia rozpoczyna się pod koniec czerwca, a kończy około sierpnia. Roślina potrzebuje silnego cięcia.

Wybór miejsca lądowania

Clematis Alenka, który podsumowuje niedawno stały się bardzo niejednoznaczne, preferuje do wzrostu słońcu i półcieniu. Preferuje dobrze odsączone, żyznej glebie piaszczysto-gliniastej. Jednocześnie powinno być wystarczającą ilość nawozu. Wielu ogrodników fakt ten mylić. Wierzą, roślina ta jest bardzo wymagająca i kapryśna. Jednak większość nadal mają tendencję, aby zamknąć oczy na te małe rzeczy, a następnie cieszyć się majestatyczne kwiaty.

Zalecenia dotyczące sadzenia i uprawy

Najlepiej jest sadzić Clematis Alyonushka w słonecznym miejscu, bez dotarcie do bezpośrednich promieni. Jednakże, może on uzyskać, a także w półcieniu. W jednym miejscu może rosnąć więcej niż dwadzieścia lat, więc to miejsce na ziemi powinny być przygotowane bardzo starannie. Na dnie wykopu warstwa drenażowa znajduje się dokładnie grubości około 10-15 cm. Gdy odpływ powinno wystarczyć, gliniec kamyki, żwir, i tak dalej. N. Następnie reszta objętości jamy należy wypełnić rozłożonego kompostu (humus), torf i piasku. Jedna część torfu i piasku podjęte dwie części humus lub kompost.

Do mieszaniny gleby okazało suche, to możliwe jest dodanie nieorganicznego lub wieloskładnikowych o długim czasie działania. Glebę clematis Alenka pogłębione, tak że kubki na zasadowe pogłębiony 10-15 centymetrów. Tak, że gleba nie jest przegrzany i dobrze jest zachować wilgoć, można odwołać się do rozdrabniania wokół pnia koło.

Zalecenia dotyczące opieki

Clematis Alenka wymaga obfitego podlewania, zwłaszcza jeśli lato jest suche i gorące pogoda. Jednak nadmierne gromadzenie wilgoci, należy unikać, ponieważ może to prowadzić do zgnilizny korzeni.

Jeśli chodzi o wsparcie powojników mogą wykorzystać ogrodzeniach, ścianach, siatek, drzew i krzewów. Jeśli wsparcie nie ma zastosowania, roślina staje się okrywowa. Ten znajduje zastosowanie docenić bardzo rzadko, więc najlepiej jest, aby związać swoje zwierzę do wspierania i sprawiają, że piękne krajobrazy.

W zimie, bicz clematis być usuwane u podstawy. Jednak możemy zostawić zbieg mający 2-3 nerkę, jego pre zamulchirovat. Może być wykonywana okresowo i sanitarnych cięcia, usunięcie chorej brzydki lub bata. Ułatwi to poprawę roślin i korzystny wpływ na kwitnienie.

aplikacja dekoracyjny

Clematis Alenka świetnie wygląda w pojemnikach. Również może być używany do wydawania ogrodzenie lub ozdobić żywopłotów. On jest dobry w jednym sadzenia, aw porównaniu do innych roślin, zwłaszcza roślin zimozielonych.

Jeśli wybrać odpowiedni skład i wykonanie tego rodzaju Clematis jest całkiem zdolny, by stać się godnym ozdobą trawnika lub altanki. Opcja z pergola ostatnio coraz większą popularnością wśród mieszkańców letnich i ogrodników. Jest on połączony z innymi wspinaczy i są urocze skład, miłe ich właścicieli sezon wakacyjny.