169 Shares 8303 views

Gdzie znaleźć parking rower?

Każdy jest zaznajomiony z głównym problemem transportu dużych miastach o dużym natężeniu ruchu – korków i zatorów. Parking dla rowerów – środek, który może pomóc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zmniejszyć liczbę spontanicznie powstających zaparkowane samochody klastrów i zachęcić ludzi do zmiany środków transportu publicznego. Ale są dwie pułapki.


Po pierwsze, parking przechwytujący może zmniejszyć liczbę samochodów na drogach jest głównie ze względu na tzw migracji wahadłowej, czyli ludzie przychodzą do miasta z pola do pracy. Ponieważ jazda w pociągach – wątpliwej przyjemności, co do zasady, ci ludzie coraz wokół samochodem jest możliwe. W teorii, mieszkaniec okolicy dochodzi do parkingu, pozostawiając tam swój pojazd przez cały dzień i przeszczepione w metrze lub autobusie, który przybywa do swojej pracy, a nie stojąc w korkach i ich tworzenie, a nie są zaangażowane w poszukiwaniu miejsca parkingowego w pieszo od miejsca pracy. I tu wchodzi w życie takich czynników jak lokalizacja parkingu. Niewiele, prawie sięgające do pracy, chce zostawić samochód i zmienić autobus, więc łatwiej dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Dlatego cały parking przecięcia powinien znajdować się na odległych podejść do centrum miasta, ale mają wygodę w zakresie przeszczepów z prywatnym transportem do odbiorców.

Po drugie, można stwierdzić, że transport publiczny, zwłaszcza metro i tak całkiem poważnie załadowany, więc nie wiadomo, czy będzie to wytrzymać znaczny wzrost ruchu pasażerskiego. Dlatego rozwój sieci transportu publicznego powinno nastąpić równocześnie z budową parkingów.

W obu stolicach rosyjskich są obecnie aktywnie buduje przechwycenia parking. Moskwa ma obecnie 15 parkingi w pobliżu stacji następujące metrze: Volokolamsk, Strogino, dwa na słowiańskiej Boulevard, Boulevard Dmitrij Donskoj, Annino, Wychino, cztery na Szypiłowskaja i Ziablikowo. Łączna liczba miejsc parkingowych jest większa niż 3600. Dopóki jest planowane na koniec 2013 roku zorganizować kolejne 8 parking 4 stacje metra: Izmailovo, Novokosino, Krasnogwardiejskaja i Boulevard Admiral Ushakov.

W Petersburgu też mają parking przechwycenia. Petersburg w tej chwili jest
9 oferuje doskonałą parkingowe blisko metra akademickich, Ładoga, Obukhovo, Aleja Oświecenia, Aleksandra Nevskogo Square, Leninsky Prospekt, Parnassus, Polytechnique. Ich łączna pojemność wynosi 1345 samochodów. W ciągu roku w Petersburgu planuje otworzyć jeszcze 4 parkingu niedaleko stacji Civic komendant Prospect Avenue, Pioneer i fabryka Kirov.

Parking dla rowerów powinny być wygodne i nie zbyt drogie. Ponadto, liczba miejsc powinna być na tyle duża, aby pomieścić wszystkich, w przeciwnym razie inicjatywa traci sens. Park and Ride będzie działać jako komercyjny i po preferencyjnych stawkach. Zostaw samochód na parkingu bezpłatnie dostarczonych można popełnić 2 wycieczki w metrze.

Jako doświadczenie w korzystaniu z takich miejsc jest wciąż niewystarczająca, ocenić skuteczność takiego środka wcześnie. Jednak dodatkowy parking na przeciążonym ruchu miejskim nie będzie kolidować z, więc miejmy nadzieję, że wystaje piast i nowe stacje metra będą w przyszłości zapewnić miejsca do parkowania.