404 Shares 7356 views

Wybierając telefon komórkowy

Co należy wiedzieć o telefonie komórkowym.


Czasy, kiedy telefony komórkowe były luksusem, dawno już minęły, to jest czas na innowacje i możliwości technicznych. Dzisiaj telefon komórkowy jest powszechne i dostępne dla większości Rosjan środki łączności. Mimo powszechności i dostępności telefonu komórkowego jest modny i środkiem wyrazu dla wielu ludzi.

Oczywiście, nowoczesna konstrukcja, forma, funkcja, różnią się od typowego telefonu komórkowego 90-tych ubiegłego wieku. Czas szybko się zmienia szybko, a więc chęć wykorzystać najnowsze możliwości techniczne często pchania ludzi do decyzji o zakupie nowego telefonu komórkowego.

Jak wybrać telefon z różnych modeli dostępnych na rynku?

Zobaczysz w tym artykule przeglądowym, co trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę przy zakupie telefonu komórkowego. Zakres częstotliwości komunikacji, materiał, z którego powłoka jest zaprojektowany telefon, typ ekranu i funkcjonalności Runtime jest najważniejszą cechą telefonu komórkowego. Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać telefon komórkowy, który spełnia Twoje potrzeby.

Pasmo przenoszenia telefonu.

Zakres częstotliwości, w którym dane są przesyłane do operatorów telefonii komórkowej pewnych standardów. Na przykład, standard GSM 900 obejmuje transmitowanie i odbieranie danych w zakresie od 890 do 960 MHz. standardem GSM 1800 wymaga użycia wielu 1710 do 1880 MHz. operatorów komórkowych często używać standardowego GSM 900, GSM 1800, GSM-UMTS.

Wybierz Enabled telefonu GSM-900/1800, jeśli chcesz go używać tylko na terytorium Rosji. Europejscy operatorzy telefonii komórkowej są również z powodzeniem za pomocą tych standardów komunikacyjnych, więc telefony z tego zakresu, można zabrać ze sobą podczas podróży po Europie.

Zaleca się, aby telefon obsługuje zarówno standardy (GSM 900 i GSM 1800), w tym samym czasie i automatycznie określa częstotliwość, przy której się znajduje. Operatorzy utrzymania czystości GSM-1900 w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i niektórych krajach Afryki i Ameryki Łacińskiej. Lokalnych operatorów komórkowych zwykle wykorzystują ten standard.

Telefony z normą 3G, 4G (UMTS), jest teraz ważniejsze używać podczas podróży w Europie, operatorzy rosyjskie są również aktywnie rozwija swoją sieć 3G, 4G w ostatnich latach.

Ważny jest materiał, z którego wykonany telefon, łatwość użycia, który, clamshell, suwak lub dotyk, ekran dotykowy telefon zyskuje na popularności i jest najbardziej powszechne. Od prostych modeli najlepiej nadają się dla dzieci i osób starszych klasycznym przyciskiem telefonu jest lepiej chroniona przed uderzeniami i spada.

Clamshell jest uważane za bardziej wygodne niż klasyczny przyciskowego telefon. W stanie otwartym w clamshell głośnik i mikrofon znajdują się w dogodnej lokalizacji, która zapewnia wysoką jakość połączenia. Po zamknięciu, główny wyświetlacz i klawiatura jest zabezpieczona przed uszkodzeniem i przypadkowych kliknięć, co jest dodatkowym atutem pióro dotykowy-tone telefon.

Suwak będzie Ci odpowiadać, jeśli szukasz najbardziej kompaktowy telefon. Składa się z dwóch bloków (trzy w niektórych modelach), z których jeden jest ukryty pod drugim. Mały rozmiar – jest główną zaletą tego telefonu. Obecność połączeń mechanicznych, które są podatne na zużycie, główną wadę tego urządzenia.

ekran telefonu

Mobile Phone Wyświetlacz Istnieją dwa rodzaje czerni i kolorze. Przy wyborze telefonu z ekranem monochromatycznym, można zaoszczędzić energię akumulatora, ale według tej funkcji w telefonie jest ograniczona, korzyści z niskich kosztów i praktyczność. Telefony komórkowe z kolorowym ekranem jest bardziej powszechne niż czarny i biały. Z pewnością docenią zalety kolorowym wyświetlaczem z opcjonalnymi wielu funkcji wyświetlania reklam.

Wybierz typ telefonu z TFT, OLED i AMOLED, gdzie telefon Multi media są wyposażone w funkcje ważne dla Ciebie. Gry, surfowanie po sieci, oglądania zdjęć i filmów na ekranach tego typu przyniesie Ci maksymalną przyjemność z dobrej jakości obrazu, która zapewnia wysoką jasność i kontrast, aby zmaksymalizować odwzorowanie kolorów i szeroki kąt oglądania.

Rodzaj akumulatora

telefony komórkowe są zazwyczaj wyposażone jon litu, Polymer, lub niklowo-wodorkowe. Niklowo-wodorkowe jest najtańszym rozwiązanie jest powszechnie stosowane w prostych urządzeń. Tak więc, niklowo-wodorkowe można ładować po całkowitym rozładowaniem. Ponadto akumulatory te posiadają wysoką samorozładowania.

Wybór wodorkowe akumulatory niklowo metalu, przy użyciu telefonu komórkowego z modelu niski pobór mocy z wyświetlaczem monochromatycznym nie wymaga żadnych dodatkowych funkcji. Bateria ta będzie pasować, jeśli masz możliwość w dowolnym momencie, aby naładować.

Akumulator litowo-jonowy jest najlepszym rozwiązaniem w zakresie korzystania z nowoczesnych telefonów komórkowych z wysokim zużyciem energii. Ten typ baterii Niskie samorozładowanie, wysokiej wydajności i bez efektu pamięci. Baterie te mogą być ładowane bez czekania na zakończenie. Zwiększona zdolność Zaletą baterii litowo-polimerowy.

Litowo-jonowy i akumulator litowo-polimerowy, który będzie Ci odpowiadać, jeśli są przy użyciu telefonu komórkowego z kolorowym ekranem oraz zestaw dodatkowych przydatnych funkcji.

Funkcjonalność telefonu

Zestaw funkcji jest podstawą klasyfikacji telefonów komórkowych. Producenci zapewniają tanie telefony modelowych, urządzeń multimedialnych. I w ten sposób możliwe jest przeprowadzenie prostych dodatkowych kroków, wiadomości tekstowe, proste gry, latarkę i budzik.

Model klasy średniej, co do zasady, z kolorowym ekranem i zaawansowanych funkcji multimedialnych. Aparat może wykonywać zdjęcia i filmy nie są złej jakości, tuner FM, odtwarzacz MP3, funkcje rozszerzeń dla kart pamięci takich istnieje wiele telefonów mid-range. Ta kategoria telefonów komórkowych jest interesujące dla użytkownika, jeśli on nie potrzebuje dodatków.

Klasa telefony multimedialne są wysokiej jakości funkcje aparatu nie są gorsze od aparatu cyfrowego. Multimedialne telefony zastąpi odtwarzacz MP3. Duży ekran do oglądania filmów i zdjęć również odnosi się do korzyści płynących z telefonów multimedialnych.

Telefony komórkowe i klasa biznes z urządzeń do przetwarzania obrazu o zwiększonej funkcjonalności. Umiejętność pracy z e-mail, można czytać dokumenty, synchronizację z urządzeniami zewnętrznymi za pośrednictwem Bluetooth i innych przydatnych funkcji, ludzi biznesu cenią swój czas i pracę.

Prosty i łatwy w obsłudze telefon komórkowy dla osób starszych

modele low-end są idealnym rozwiązaniem, jeśli szukasz telefonu komórkowego dla osób starszych. Podstawowy zestaw funkcji i łatwość obsługi – Telefony te funkcjonują w tej kategorii. Cena nabycia również odgrywa pewną rolę.

Klawiatura i ekran telefonu dla osób starszych powinny być duże. Pomoże to starsi ludzie do pracy z telefonem, który odczytać napis na ekranie. Należy pamiętać, że płaskie przyciski na ekranie dotykowym nie nadaje się do tego typu telefonów komórkowych. Większość osób w podeszłym wieku nie będzie grać w gry lub słuchania radia przez telefon, więc nie trzeba telefonu z kolorowym ekranem.

Nie tylko zabawka, telefon dla dzieci.

Lekarze nie zalecają dla dzieci poniżej sześciu lat do korzystania z telefonów komórkowych w związku z negatywnymi skutkami promieniowania elektromagnetycznego na rosnący organizm. Jednak producenci telefonów komórkowych produkować specjalne zabawki dla dzieci od trzech lat. W każdym razie, to telefon komórkowy dla dzieci od 3-7 lat powinny być bezpieczne.

Telefon dla najmłodszych dzieci mają zabawki, powinna ona wyglądać pięknie i mają specjalną funkcję. Niektóre modele są wyposażone w dwa przyciski wywołania zamiast manipulatora, który jest używany do wywołania mamie i tacie. Należy zwrócić uwagę na modele, które można przesłać specjalne komunikaty. Można usłyszeć, co dzieje się wokół dziecka, jeśli on nie odpowiada.

Dzieci w wieku od 6-7 lat, co do zasady, już potrafi czytać, więc w tym wieku dziecka z telefonu komórkowego będzie miał żadnych problemów z funkcji klawiatury i napisać wiadomość tekstową. Dzieci grać w gry na telefonie, więc będą bardziej przyjemne komórkowy z kolorowym wyświetlaczem.

Mobile Phone firm

telefon dla biznesmena być nie tylko funkcjonalne, ale również piękne wyposażenie. W ten sposób rygorystyczny i wytrzymała konstrukcja jest jednym z obowiązkowych wymagań dla modelu biznesu – telefon.

Wybierz swój telefon komórkowy z możliwością odczytu najbardziej popularnych formatów plików (PDF, DOC, XLS), można szybko zobaczyć cennik, cytat lub innych dokumentów biznesowych w formie elektronicznej. Wspiera pracę klienta e-mail i sieci – przeglądarki, jako wymóg telefon klasy biznes.

Zauważyć obecność organizatora w telefonie i dyktafonu. Funkcje te będą przydatne dla Ciebie, jeśli wiele spotkań wydać. Możliwość synchronizacji z komputerem lub innymi urządzeniami zewnętrznymi poprzez połączenie Bluetooth Sotovyytelefon pozwalają podkreślić swój status i smak. Telefony te są zwykle funkcjonalne i podkreślają elegancki wygląd biznesmena.