222 Shares 5884 views

Kiedy i jak siać prawo petunia?

Petunia – wspaniałe piękno kwiatu, który przyciąga ogrodników różnorodności jej odmian. Można go umieścić nie tylko na terenie kraju, ale również na balkonie. Aby osiągnąć taki efekt imponujący, trzeba wiedzieć, jak siać petunii. Wtedy jasne kolory nie tylko zdobią, ale również stworzyć dobry nastrój.


Ogólnie: kiedy siać petunia

odmian petunii mają bardzo dużo. nie sieją powinien wcześniej niż w połowie marca. Jest to okres czasu jest uważany za najbardziej optymalny: dzień dłużej, a pogoda jest dobra. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy siać Petunia, że sadzonki uzyskać zdrowe.

Przydatne wskazówki:

 • kupić specjalne lampy do oświetlania, więc sadzonki kiełkują lepiej;
 • jeśli chcesz dywersyfikacji odmian osiągnąć jaśniejszy wynik, pierwszą rzeczą, którą należy umieścić ampelnye formę, potrzebują trochę więcej czasu na osiedlenie się w dół;
 • temperatura powinna być co najmniej 20 stopni, a hybrydy rosnąć, jak należy.

Nowoczesny asortyment nasion hybrydowych jest ogromna. Można nawet znaleźć kilka, które są sprzedawane w specjalnej kopercie. Są rzadkie i są droższe. Pamiętaj, aby sprawdzić, jak sadzić petunie w tabletkach – istnieją pewne cechy, które może nie wiedzieć.

odmiany house

Petunia wzrosła znacznie łatwiejsze niż w jakimkolwiek innym kwiatem. W obecności nasion kilku odmian, czasu i chęci, można spróbować stworzyć swój własny wygląd, który zajmie pierwsze miejsce w krajobrazie. Nie zapomnij użyć specjalnej lampy w celu zwiększenia efektu.

przygotować glebę

Jak wspomniano powyżej, petunii bardzo popularne wśród letników dzięki jego jasny wygląd i łatwość uprawy. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka zasad podczas sadzenia, to wszystko musi wyjść.

Aby zrozumieć, jak siać petunia, szczególną uwagę należy zwrócić na glebie. To powinno być luźne i zdolność zatrzymywania wody. W celu osiągnięcia pożądanej konsystencji, wymieszać piasek, humus, teren z ogrodem w tych samych proporcjach.

Nawet jeśli nagle zdecydował się kupić gotową ziemię, nadal jest pożądane, aby poprawić trochę w specjalistycznych sklepach. Dla ubogich podstawy kwiatu – jest bardzo źle.

Przepis na 5 litrów gleby:

 • perlitu, około 250 g;
 • objętość popiołu banku 0,5 litra;
 • siarczan potasu – łyżka.

Po ustawieniu wszystkich składników, mieszanie ich dokładnie w oddzielnym pojemniku. Kiedy będziesz gotowy pojemników, dolny należy umieścić konkretny blok, a następnie dodaj samej gleby. petuni rozmiar jest bardzo mały, więc ziemia musi być przygotowana w ten sposób. Ze względu na fakt, że nie będzie grudek kwiat będzie kiełkować i oddychać. Kiedy patrzysz, jak siać petunii, należy zwrócić uwagę na fakt, że Blance kwasowo-zasadowej gleby powinno być średnie.

Co rośnie sadzonki

Rosną sadzonki zalecanych plastikowy pojemnik na wysokość co najmniej 10 cm, to jest najlepszym rozwiązaniem korzystnym dla rozwoju nasion. Po wypełnieniu pól należy umieścić krawędź wolnej przestrzeni około 2 cm. W ten sposób można chronić przed przeciągami petunii. I nie zapominaj, że w dolnej części muszą być otwory drenażowe, czy tylko kwiat zaczyna gnić.

Jeśli wziąć nasiona w specjalnej kopercie, wszystko będzie dużo łatwiejsze do zrobienia. mniej są narażone na uszkodzenia i lepiej kiełkuje.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak siać petunia że kwiaty były jasne i zdrowe. Sadzonki mogą być chory „zgniliznę”, ale można tego uniknąć na wczesnym etapie. Tylko traktowanie roztworu do gleby średnio nadmanganianu potasu.

lądowanie subtelność

Nauczyłeś się, jak siać petunii i gotowy, aby dostać się do pracy. Pierwszą rzeczą, którą trzeba rozpocząć z pojemnikiem. Pamiętaj, aby traktować ją z środek antyseptyczny. To może być normalny roztwór nadmanganianu potasu, ale nie sprawiają, że zbyt silna.

Jest często używany podczas wysiewu śniegu, jeśli nie masz takiej możliwości, wówczas wstępne nasiona zostaną zmieszane z piaskiem. To pozwala rozprowadzać je równomiernie.

Jeśli masz nasiona drażowane, najlepszy widok ich lądowania stać torfu tabletek. Mają swoje zalety:

 • szybko nasyca się wodą;
 • nie stęchły;
 • nie uszkodzić korzeni sadzonek.

Najwygodniejszym tabletek jest to, że kwitną, można łatwo zrozumieć, teraz trzeba wlać petunia czy nie. Idealne warunki temperatury kiełkowania wynosi 20-25 stopni. Upewnij się, że pokój nie przegrzać lub SUPERCOOL, inaczej sadzonki staną się podatne na choroby.

podlewania petunie

Ważne jest, aby nie podlewać kwiaty tak szybko, jak to ująłeś. Petunia kieruje wszystkie siły w celu wzmocnienia swoich korzeni, a także z obfitego podlewania, że nie może tego zrobić. Najlepiej jest lekko spryskać kilku dniach.

Przydatne wskazówki:

 • Nie podlewać liści petunie, woda powinna dostać go u nasady;
 • stale lekko poluzować gleby do góry nie powstała skorupa;
 • gdy nagle nastąpił skorupa, to trzeba jak najszybciej pozbyć się jej uważnie, inaczej kwiat nie dostanie odpowiedniej ilości tlenu.

światło słoneczne

Do kiełkowania nasion jest bardzo ważne, aby światło słoneczne. Kiedy sadzić nasiona, nie pozwalają im przeniknąć w głąb ziemi. Lekko naciśnij na nich, to będzie za mało. Więc odebrać fabrykę dla siebie odpowiednią ilość światła, szybciej, wzmocnienie systemu korzeniowego, a nasiona kiełkują.

swooping sadzonki

Kiedy sadzonki rosną, ważne jest, aby rozpocząć starannego szermierki. Gleba musi być bardzo ostrożnie poluzować, aby nie ranić kwiaty dla tego, można użyć zwykłej wykałaczki.

Szczypta trzpienia w górę, powyżej liści. Jednak powinno się to odbywać tylko z tych odmian, których pędy szybko rosnąć. Na przykład, jeśli ucieczka jest teraz 6-7 cm, podczas gdy ostry potrzeby. Spróbuj zrobić to ostrożnie, tak aby w procesie wzrostu Twój krzew staje się szerszy.

Po przeszczepie, patrzeć petunie wystarczającej ilości ziemi. Wlać ostrożnie, upewnij się, że gleba nie jest rozstrzygnięta.

Jest do natężenia przepływu roślin bardzo ważne w szerokość niż wysokość. Po polewa i przesadzania ten proces ciągle być obserwowany. Najlepszym rozwiązaniem w tym momencie byłoby przenieść pojemnik do chłodniejszego miejsca.

Około miesiąc później twoi petunie będzie gotowy, aby zapewnić, że już iść do szklarni, kwietnik lub ozdobić swój balkon.

Konkludując

Aby zrozumieć kiedy i jak najlepiej siać petunii, należy spróbować go raz własnymi rękami. Prosty proces, to jest po prostu ważne jest, aby trzymać się podstawowych zasad. Jeśli zrobisz wszystko wyraźnie na ustalonym planem, będzie można cieszyć się pięknem tego wspaniałego kwiatu latem.

Zwięzłe planu:

 • nabyć nasiona;
 • przygotowaniu podłoża (korzystnie stosować się do przepisu);
 • Nadmanganian potasu traktowanie gleby, w celu zapobieżenia chorobom kwiatowe;
 • przygotować nasiona i zasadził je;
 • posypać kwiat (nie podlewać i posypać);
 • swooping poluzować glebę;
 • usuń do chłodnym miejscu;
 • przeszczepione do łóżka.

I nie zapominaj, że zawsze można pozwolić sobie na mały eksperyment i stworzyć własną markę. To zabawne i inspirujące. Nie ma nic lepszego niż patrzeć na kwiat petunii uprawianych własnymi rękami.