438 Shares 6838 views

Kto wynalazł curling? Kluczowe momenty w grze

Curling – jest to gra, która odbywa się na lodzie. Zazwyczaj wiąże się dwie drużyny. Celem jest, aby wybić z „domu” (celu) kamieni przeciwnika, wypełniając ją własną rękę. Ale wiele osób nie zna odpowiedzi na pytanie, kto wynalazł curling. Spójrzmy prawdzie w oczy, bo ten sport jest coraz bardziej popularny w Rosji i WNP. Jeśli 15-20 lat temu o tym, mało kto słyszał, a teraz wielu z entuzjazmem ogląda zespoły konkurencji na telewizorze.


Z historii curlingu

Kolejnych pięćset lat temu, Szkoci kochał czasu wolnego kampanii wojskowych do prowadzenia kamienie na lodzie. W grze jak curling, historia całkiem proste. Powrót w 15 wieku w Szkocji wydał dekret, że zakaz gry w golfa. A wszystko dlatego, że sport jest bardzo często spowodowana sporów i walk pomiędzy obywatelami tego kraju. Nawiasem mówiąc, ten poddano prześladowaniom nie tylko w golfa, ale także szereg innych gier. Curling nie jest wliczone w czarnej liście, co dało dodatkowy impuls do rozwoju gry. Teraz każdy wie, że gdzie wynaleziono curling.

Zauważ, że w tym czasie był zdominowany przez dość surowych obyczajów. Gra była bezkompromisowa – za oszukiwanie pozbawiony życia. Już w 16 wieku w Szkocji stworzyliśmy graczy w społeczeństwie, w curling.

Historia nazwy

O człowieku, który wymyślił „zwijania” jako nazwę gry, dotychczas nieznany. Istnieją dwie wersje pochodzenia tego słowa. Według pierwszego, nazwa sportu otrzymane przez złożoną strukturę zwojów, które pozostawia kamienia na lodzie. Jednak większość uczonych są skłonni myśleć, że wspomniane słowo pochodzi od czasownika „Scottish # Curr”, co oznacza „ryk”. Taki dźwięk jest wytwarzany podczas uderzenia kamieni przed siebie.

W niektórych częściach Szkocji, curling jest nadal czasami określane jako „gry ryk kamienie.” W tamtych czasach nie było postawić na graczy umiejętności są często rozwiązać wszystkie szczęścia, które towarzyszy jeden lub drugi zespół. To był amatorem sportu, która zajmuje się wszystkim. Teraz masz pomysł, który wynalazł zwijaniu jak było nazwą tego sportu.

Historii rozwoju gry

Drugim krajem, w którym nastąpiła popularyzacja curlingu była Holandia. Mimo to, jeden zestaw reguł i norm dotyczących gry został opracowany przez Brytyjczyków. Już w 1738 roku pierwszy klub został otwarty. I już w 1775-m brytyjski zaczął się inwentaryzacja Welsh kamień pridelyvaya metalowe uchwyty do niego. Co do jednego standardu kamieni, pojawił się w 1838 roku. Taka jest historia curling.

Dodatkowo jest promowanie go w innych krajach. Niektórzy Anglicy i Szkoci odżałowaliśmy dla lepszego życia w dalekiej Kanadzie. Teraz w tym kraju ponad milion osób zaangażowanych w curling. Są nawet konkretne kanały telewizyjne, które nadają się tylko na meczach w tym sporcie. Jednak nie tylko w Kanadzie, ludzie docenili tę grę. W wielu krajach Europy w 19 wieku rozpoczął popularyzację curling. Obecnie na świecie istnieje 46 graczy federacje. Faktycznie, gdy szczegółowa odpowiedź na pytanie, kto wynalazł zwijaniu otrzymany zrozumieć zawiłości gry.

reguły

W rzeczywistości, aby ćwiczyć zwijaniu nie mają zbyt dużo zapasów. Dokładniej, trzeba będzie dwa zespoły cztery, szesnaście kamienie, szczotki wykonane z materiału syntetycznego lub świńskiej szczeciny, które mają ze sobą wspólnego nazywa miotły. Ponadto potrzebne są specjalne buty z powłoką teflonową na spodzie. Gra może trwać osiem lub dziesięć okresów, które nazywane są endov. Gracze na zmianę wodowania kamienie. Każdy zespół chce iść w docelowej ( „Dom”). W takim przypadku musi on zostać usunięty z kamieni przeciwnika. Oba zespoły składają się z czterech osób. Każdy z nich wykonuje określoną funkcję.

gracze rola

Pomiń – jest najważniejszą osobą w zespole. Od jego działań zależy od gry jako całości. Uważa mózgi grupy, jej strategii i taktyki w jednym. Powinien być w „domu” i skierować działania całego zespołu. Pomiń wskazuje, gdzie należy umieścić kamień. Celem – do jazdy w „domu” jak najwięcej ze swoich kamieni, usuwanie kamieni z przeciwnikiem.

Wszyscy pozostali członkowie zespołu są nazywane svipperami. Dla samej gry, „Curling” ci ludzie są niezbędne. Oni po kolei uruchomienie dwóch rakiet na cel, podczas gdy wolne svippery przetarł lód, starając się precyzyjnie i sprawnie zorganizować kamienie w „domu”. Właściwe pytanie brzmi, dlaczego pocierać już śliską powierzchnię. W rzeczywistości tak nie jest śliska. Na nim przed meczem wprowadzane są specjalne krople (za pomocą konewki). Gracze pędzle umyć je przez zmianę prędkości ruchu kamienia, jak również jego trajektorię. Zwycięża zespół, który przez 10 endov zyskuje najwięcej punktów. W przypadku równości w rachunku przypisany dodatkowy-end, który ujawnia zwycięzcę.

Zastanawiasz się, czy grać w curling?

Wielu wierzy, że curling jest nieciekawe, to pasywna gra, która nie wymaga stosowania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. W rzeczywistości tak nie jest. Czasami drużyny będą grać na boisku przez 4-5 godzin. Ponadto, każdy członek grupy bez zatrzymywania tarcie lodu, krzycząc punkty coś. Potrzeba wiele wysiłku. Gracze profesjonalne zespoły twierdzą, że nie są one w żaden sposób nie chce upokorzyć przeciwnika. Ich główny cel – zwycięstwo. Istnieje curling i zasada innego dżentelmena. Zwycięskie traktuje zespół picia przegranych po każdej grze. Chociaż Igrzysk Olimpijskich i innych ważnych zawodach tej reguły jest raczej wyjątek, ponieważ alkohol podczas sportowców konkurencji przeciwwskazane.

O Spędzając w Rosji

Tak, curling stał się coraz bardziej popularne na całym świecie każdego roku. Wielu specjalistów broić przez świat i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi graczami. W 1991 roku Międzynarodowa Federacja Curling został przemianowany na świecie. Stało się to w przeddzień złożenia zwijaniu się na liście dyscyplin olimpijskich.

W Rosji, pierwszy gracz w curling tam przez długi czas. Stało się to pod koniec 19 wieku. O ile ten sport bardzo lubiący cudzoziemców, które w naszym kraju mieli dużo, ale w czasach Związku Radzieckiego, gra nie stała się popularna w Rosji. W naszym kraju, Curling Federation powstała dopiero w 1991 roku, a pierwsze pokazy sportu na Igrzyskach Olimpijskich odbyły się w 1924 roku. Dopiero w 2006 roku została uznana za pokaz rosyjskich graczy na oficjalnej imprezie.

Rosyjska reprezentacja w curlingu

Rosyjski zespół curling, co widać na zdjęciu powyżej, pokazuje nasze piękne panie, które są w takiej krótkiej historii gry w Rosji udało się osiągnąć wielki sukces. Nasze dziewczyny wielokrotnie stał zwycięzców europejskich i światowych mistrzostw. Udało im się zdobyć brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Kanadzie, które miały miejsce w 2013 roku. Rosyjski zespół wielokrotnie został zwycięzcą mistrzostw kontynentalnych. A warto, ponieważ istnieje ogromna ilość naprawdę świetnych zespołów w Europie. Na Uniwersjady, nasze dziewczęta są również regularnie nie podniósł podium.

Historia Curling w Rosji, oczywiście, o krótkim czasie trwania, ale to jest oznaczone przez kilka jasnych zwycięstw i spektakli. W ciągu ostatnich lat, a mężczyźni zaczęli regularnie uczestniczyć w mistrzostwach świata i kontynentu. Jasne zwycięstw aż do silniejszej płci nie jest dostępny, ale możemy mieć nadzieję, że wszystko jest jeszcze przed nami.