864 Shares 5461 views

Kiszonka – puszkach masa zielony

Kiszonka – pasza bardzo cenne, zwłaszcza dla bydła. Na jego jakość często zależy od jakości mleka. Dlatego, jego przygotowanie i przechowywanie należy podchodzić ze szczególną odpowiedzialnością. Dotyczy to absolutnie wszystkich etapach, począwszy od przygotowania dołach, a kończąc na zagłębienie.

Silos – skompresowany zielonej masy jednoroczne lub wieloletnie rośliny, zboża, kukurydza, albo puree z bulw ziemniaczanych, odmrożone lub na choroby grzybicze i dlatego nienadające się do spożycia przez ludzi. skoszonej trawy należy koniecznie zgnieciony przed umieszczeniem w boksie. Zatem tonkostebelnye rośliny pocięte lub pokrojone na kawałki o długości 3-4 cm Trubostebelnye same, takich jak olej słonecznikowy, kukurydziany, itp., – co najmniej 5-6 cm.

Wcześniej, oczywiście, trzeba przygotować dołu. Jego głębokość powinna wynosić około 2,5 m, szerokość – .. Nie więcej niż 3,5 m może mieć dowolną długość. Ściany dołu powoduje ukośne, a naroża – zaokrąglone. Kiszonka – żywność, która jest w trakcie przygotowywania bardzo łatwo gniją. W tym przypadku, aby karmić swojego inwentarza żywego nie jest dozwolone. Rotten kiszonka będą odpowiednie tylko dla kompostu. Dlatego bardzo ważne jest, aby dużo ubity tak mocno, jak to możliwe.

Gdy jama jest wykopywane musi koniecznie rozmaz jego ściany jest wystarczająco gruba warstwa gliny lub nawet nałożyć cegły i beton z cementu, zaprawy miesza się z wapnem. Masa ubijaka stos warstw każdy. kiszonkę, gdy są zastosowane bujne trawy (liście, łodygi ziemniaka młodych kukurydza itd) wytwarzany z dodatkiem sieczki w ilości około 10% w stosunku do całkowitej wagi.

Przy stosowaniu na kiszonkę roślin okopowych, dziura nie jest całkowicie wypełniona. Fakt, że ziemniak wędruje bardzo intensywne. W rezultacie, masa zwiększa nieznacznie swoją objętość. Trawa jest składować i ubita aż zbiornik jest wypełniony po brzegi. Warunek ten jest konieczny, aby wykonać obowiązkowe. W przeciwnym wypadku, kolejny otwór jest narażony deszczowej lub stopienia wody, co jest wysoce niepożądane.

Zakładka musi być nie więcej niż 1-2 dni wykonane. W przeciwnym razie, jedzenie okaże się złej jakości. Po pewnym czasie, sprężonego trawa osiada. Jeżeli ubijak została wykonana poprawnie, skurcz będzie musiał być nie więcej niż 10%. Ponadto, nie później niż 1-2 dni, otwór będą musiały być uzupełnione po brzegi.

Ponieważ kiszonki – fermentuje bez powietrza zielonej masy, to musi być uszczelniony, aby ukryć. W ten sposób zazwyczaj stosowany plastikową folię. Co najważniejsze, pit została pokryta tak dokładnie jak to możliwe. Krawędzie polietylenu pokryty ziemi. Czasami, zamiast stosowania warstwy folii z gliny (10 cm). W tym przypadku, po obkurczeniu do posmarowania brzegów jako „pokrywa” w tym miejscu zdecydowanie zgryzienia.

Silos magazynowy zimą obejmuje również Otwór SŁOMA warstwa wierzchnia (30 cm) za pomocą folii lub warstwy gleby 40 cm (przy użyciu gliny). Jeśli nie zostanie to zrobione, że jedzenie może być postrzępione przez mróz.

Usuwanie masy ferment musi bardzo dokładnie cięcia elementu w taki sposób, aby nie poluzować pozostałe warstwy, z boku i od dołu. Raz jeszcze muszą wycięcia folii pokrywa wgłębienia i ponownie traktowane krawędzi.