486 Shares 1380 views

Ochrona kolan i łokci podczas jazdy na rolkach

Łyżwiarstwo rolkowe przynosi dzieciom dużo radości. Jednak okupacji towarzyszy jedna nieprzyjemna chwila – upadek na asfalcie. Ostry kontakt z twardą, chropowatą powierzchnią jest obarczony nie tylko otarciem, ale również poważnymi obrażeniami. Aby chronić się przed tymi problemami, na kolanach i łokciu jest specjalna ochrona.

Cechy konstrukcyjne

Ochrona kolan i łokci to łatka, której zewnętrzna powierzchnia jest pokryta twardym, odpornym na wstrząsy tworzywem sztucznym. Wewnątrz znajduje się elastyczna uszczelka, najczęściej reprezentowana przez piankę polietylenową. To wypełnienie zapewnia wysoki poziom amortyzacji i przyczynia się do tłumienia obciążeń uderzeniowych podczas upadku.

Zgodnie z naturą utrwalania, ochrona kolan może być magazynowanie lub fakturowanie. W pierwszym przypadku noga jest gwintowana do specjalnego zapasu, a następnie produkt jest zamocowany w żądanym położeniu. Ochrona przed kolanami napowietrznymi jest ustalona przez paski, które zaciskają obwód nogi na wszystkich ścianach, co zapobiega wyrzucaniu urządzenia w najbardziej niewłaściwych momentach.

Klasyfikacja

Obecnie w trakcie walcowania na wałkach jest kilka klas specjalistycznych środków ochrony kończyn:

  1. Fitness – najbardziej lekka ochrona. Elementy konstrukcyjne są szczególnie zwarte. Najczęściej ochrona kolan dla dzieci jest reprezentowana przez szeroki wachlarz kolorów, które można wybrać pod cieniem rolek i kasku.
  2. Jako podstawę wykorzystuje się sprzęt ochronny do jazdy na łyżwach skalnych – najbardziej trwałe materiały. Takie wyposażenie jest dość imponujące, co pomaga zwiększyć ochronę kończyn podczas kontaktu twardych powierzchni z dużą prędkością i spada z imponującej wysokości.
  3. Ochrona na hokeju na rolce – ma małą masę, ale jednocześnie ma dużą zdolność pochłaniania obciążeń uderzeniowych. Ze względu na swoją specyficzną formę stosuje się ją tylko podczas uprawiania tego sportu.

Najbardziej popularne w sprzedaży jest lekka fitness. Zapotrzebowanie na takie wyposażenie jest przede wszystkim ze względu na zwartość i niską wagę. Zazwyczaj zestaw zawiera kolana, poduszki na nadgarstki i poduszki na łokieć. Elementy te można nabyć oddzielnie lub oddzielnie.

Ogólnie rzecz biorąc, indywidualny styl jazdy sam w sobie powie, która klasa ochrony lepiej radzi sobie w tej lub tej sytuacji. Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na produkty sprawdzonych, sprawdzonych producentów.

Jak uniknąć obrażeń przed upadkiem?

Podczas opadania naprzód, zaleca się najpierw oprzeć się na kolanach. W takim przypadku można zgasić ładunek resztkowy za pomocą pasów na nadgarstek, zapobiegając kolizji głowy twardą powierzchnią.

Często rolki odpadają. Jeśli wystąpią takie sytuacje, należy polegać przede wszystkim na wkładkach kolankowych, co pomoże uniknąć uszkodzenia grzbietu. Cokolwiek to było, obrona powinna zawsze siedzieć w odpowiednich miejscach. Jest to jedyny sposób na zminimalizowanie prawdopodobieństwa zranienia.