174 Shares 4106 views

Jak zrobić domową sieć i rozwijać lokalne

Na pewno są zaznajomieni z pojęciem sieci lokalnej. Najprostszy przykład – jest wtedy, gdy w tym samym domu są dwa komputery i chcesz stworzyć związek między nimi, z możliwością przesyłania plików z jednego do drugiego. Jak zrobić sieć domową? Można to zrobić na dwa sposoby: za pomocą komunikacji przewodowej i bezprzewodowej.


Rozważmy każdy z nich oddzielnie. Aby połączyć dwa komputery przewodowe połączenie, potrzebny jest kabel. Można ją kupić w sklepie. Nawiasem mówiąc, poprosić go natychmiast zaciskane złącza. Przybyciu do domu, jeden koniec kabla do gniazda podłączyć kartę sieciową na pierwszym komputerze, drugi odpowiednio – w złączu na drugim. Włącz obu komputerach.

Przed wykonaniem sieci domowej, sprawdź dostępność komputerów, antywirusowe mogą blokować połączenie, jeśli jest on zainstalowany. Teraz trzeba przejść do Panelu sterowania i wybrać menu „Network”. Kliknij na przycisk „Search Network” i, w ogóle, wszystko. Nie będzie miał problemów z transmisją danych, jak również gry w sieci.

Porozmawiajmy o tym , jak utworzyć sieć lokalną. Przed wami wybrać typ sieci. Wybierz „sieć macierzysta”, czyli wszystkie komputery w sieci są w tym samym budynku lub w domu. Klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie „połączyć się z siecią”, widzimy, że tam była etykieta z połączeniem. Ta sama procedura jest konieczna, aby spędzić na innym komputerze. To wszystko, teraz komputery są podłączone przez sieć.

Teraz zobaczmy, jak zainstalować sieć lokalną przy użyciu połączenia bezprzewodowego. Cóż, wszystko wygląda o wiele bardziej atrakcyjne pod względem skali. Istnieje wiele różnych rodzajów sieci lokalnych, przy pomocy których dostęp radiowy do Internetu. Najczęstsze z nich – to Wi-Fi, WLAN i DSL. Ważną różnicą pomiędzy tego typu sieci jest to, że w tym przypadku już przypisany określony adres IP Twojego ISP bezpośrednio. Sieci te pozwalają na korzystanie z Internetu.

Jak stworzyć sieć domową za pośrednictwem sieci Wi-Fi, w naszych czasach, chyba każdy wie. Wszystko czego potrzebujesz to adapter Wi-Fi (modem) oraz adres IP. Wszystko odbywa się w taki sam sposób, jak podczas tworzenia sieci domowej, tylko w menu wyboru szukasz „internet”.

Odnośnie DSL i WLAN – wszystkie podobne. Ale jesteśmy trochę oddalone od tematu. Najczęstszym i wygodny sposób na domową sieć bezprzewodową za pomocą kanału – to, oczywiście, Wi-Fi. Metoda ta pozwala zapewnić mobilność dla wszystkich komputerów w sieci oraz zdolność do przenoszenia już zamówione maszyny, które nie byłyby możliwe przy użyciu kabla, bo prędzej czy później to się skończy.

Porozmawiamy więcej o tej formie połączenia. Adapter Wi-Fi to niewielkie urządzenie podobne do pamięci. Po podłączeniu go do komputera na liście połączeń sieciowych, trzeba będzie jeszcze jeden – „Połączenie sieci bezprzewodowej”, to jest nam potrzebne. Otwórz „Właściwości” i zauważ, jeśli używasz systemu Windows, nie są już wszyte kreatora konfiguracji, aby pomóc skonfigurować sieć. Dodać nazwę sieciową. W zależności od tego, czy chcesz, aby chronić swoją sieć czy nie, można zaszyfrować za pomocą hasła.

Jak widać, istnieją żadne dodatkowe ustawienia nie trzeba wydawać. Po wykonaniu wszystkich czynności, aby ponownie uruchomić komputer – i wtedy połączenie pojawi się automatycznie. Jeśli tak nie jest, wtedy ręcznie wybrać sieć „szukaj” narzędzie do łączenia się. Jak widać, możliwości, jak zrobić sieć domową lub wdrożyć obszar lokalny – masa; wybrać taki, który jest wygodny dla Ciebie.

Muszę wspomnieć następujące fakt. W systemach operacyjnych, takich jak Windows Vista i Windows 7 wystarczy skonfigurować połączenie tylko na jednym komputerze. W drugim przyjdzie automatycznie za pośrednictwem wbudowanych systemów połączeniowych. Dotyczy to na przykład Internet. Jeśli ustawisz Internetu na tym samym komputerze, wszystkie komputery w sieci z nią to samo połączenie zostanie skonfigurowany.

Ten ostatni jest chyba to, co warto powiedzieć, że jeśli nie można utworzyć połączenia bezprzewodowego i nadal korzystać z kabli i komputerów w sieci wiele, użyj routera piasty. Ten rodzaj serwera, który jest podłączony do wszystkich kabli sieciowych z komputerów w sieci. Przelotowo i wymiany danych.