347 Shares 3717 views

Cape Hersones (Sewastopol, Krym)

Krym – to wspaniałe miejsce, w którym koegzystują pokojowo malownicze starożytne i nowoczesne kompleksy rozrywkowe, tajemniczych miast jaskini i luksusowych hoteli. Wyjątkowy charakter i łagodny klimat półwyspu kusi w tym rejonie turystów z całego świata przez cały rok. Mapa na Krymie, jak wielobarwne szalik Tatarski, obfituje w różnych nietypowych miejscach.

Jeśli pójdziesz na podróż dookoła półwyspu po raz pierwszy, należy przemyśleć wcześniej program kulturalny. Oczywiście, nie będzie w stanie zobaczyć wszystkie cuda w jednej podróży, nawet jeśli trwa długo. Ale kilka miejsc do odwiedzenia na zasadzie obowiązkowej. Jeden z nich – Cape Chersonese.

trudny los

Krym przez wieki był nie tylko ulubionym miejscem wypoczynku wśród potężnych władców, ale także rodzaj kości niezgody, łakomy kąsek. Z polowania przed nim nie było uwolnienie. Był trampoliną do wojny i przechodził z rąk do rąk kilka razy. Cape Hersonissos ze względu na położenie, od czasów starożytnych rozwinięta infrastruktura i naturalne piękno wielokrotnie stają się areną, na której rozłożyła główne wydarzenia. On wystaje do Morza Czarnego, tak że ma strategiczne znaczenie. Oczywiście, zdobywcy cały czas nie mógł kusi swoim pięknem i wygody lokalizacji. On przeżył więcej niż jedną zmianę władzy.

Miasto na przylądku powstała w oszroniony starożytności przez starożytnych Greków. W V wieku pne tutaj zaczęła ułożeniem pierwszego budynku. Z miasta na cyplu połączony wielkie nazwiska wielu wielkich władców. Ten król Mitrydates, cesarz Gajusz Yuliy Tsezar, książę Władimir. Nazwa „Chersonez” w języku greckim oznacza „penisa”. Jego definicja „Taurydzie” oznacza, że był w ziemi Taurydzie. Cały południowym wybrzeżu Krymu w dawnych czasach nazywano Tauris. Stare rosyjskie kronikarze nazywa to miejsce Korsunia.

Które kryją ruiny?

Cape Chersonese (Sewastopol) przyciąga nie tylko turystów, ale także naukowców. Archeolodzy są tutaj prac poszukiwawczych przez prawie dwieście lat. Rezerwa chersonese jest dziś jednym z najbardziej badanych starożytnych miast. Ruiny miasta wciąż nie ujawnił wszystkich swoich sekretów. Trzymają tajemnice wielu epok i nie spieszy się nimi podzielić z ludźmi.

Naukowcy wiedzą, że Hersonissos to miasto-państwo z rozwiniętą infrastrukturą. Przeżywał swój szczyt w okresie II z IV wieku przed naszą erą. e. Wykopy i starożytnych kronik wynika, że w tamtych czasach panowała niewolnictwo, ale formy rządu było demokratyczne.

Ruin pokrywa ślady kultury Scytyjski. Step niezliczone hordy zstąpił do II wieku pne. e. Obywatele zostali zmuszeni prosić o pomoc potężnego króla Mitrydates VI Eupator. Scytowie wycofał, ale miasto utraciło niezależność. Następnie, polityka stała się częścią Imperium Rzymskiego i ostatecznie stracił i niezależność, a demokracja. Historia buffy chętny, aby zobaczyć Cape Chersonese, nie tylko ze względu na piękne krajobrazy, ale także przez wzgląd na starożytności.

Christian placówka

Przyciągnąć tych miejsc i pielgrzymów. Chrześcijaństwo przyszło do Chersonese w IV wieku. Dzięki staraniom świętych biskupów tu natychmiast określonymi diecezję, która była centrum Cape Chersonese. Znaleziska archeologiczne związane z samym czasie, często związane z symbolami chrześcijańskimi: nagrobki z krzyżami piersiowych, epitafia, fragmenty obrazów. Szczególnie dużo świątynie zostały zbudowane w V wieku. Wynika to z zamiarem cesarza Justyniana I połączyć wszystkie ogromny kraj z jednym religii. Pierwsi chrześcijanie byli zmuszeni ukrywać się w jaskiniach, ale wtedy potrzeba zniknęła. Archeolodzy odkryli, że w niemal każdym obszarze starożytnego miasta była świątynia.

Wakacje w Cape Chersonese pielgrzymi pójść do jaskini świątyni-mauzoleum shestistolpny świątyni łuk świątyni pamiątek Vlahenskoy Dame, Katedra św Włodzimierza. Bazylika Cruz – jedna z najstarszych budowli sakralnych w mieście. Dziś od niej były tylko ruiny, przeszły przez wiele wycieczek krajoznawczych. W Cape Chersonese są ruiny starożytnego kilku bazyliki, zbudowany na początku i średniowiecza.

Echa wojny

Zachować te miejsca i pamięć o tragicznych wydarzeniach z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Można odwiedzić panorama „Obrona Sewastopola”, spacer po muzeum II wojny światowej, zejść do katakumb, które niegdyś mieścił się warsztat do naprawy łodzi podwodnych. Hersonissos Cape więcej niż raz stał planie filmowym. W jego sąsiedztwie nakręcony kilka scen uznanego filmu „Bitwa Sewastopol”, który jest dedykowany do jednego z kamieni milowych w historii regionu.

rezerwowy

Chersonez w 1994 roku otrzymała status Parku Narodowego. Dziś jest na dużą skalę Centrum Badań i Rozwoju, który składa się z wielu działów i wystaw. Głównym zabytkiem – bardzo Grodzisko chersonese, znajduje się na Cape. Na jego terenie znajdują się następujące elementy, które są tak atrakcyjne dla turystów:

  • W centralnej części Chersonese, który został złożony w trakcie budowy miasta. Zachował swoją funkcję w całej historii istnienia miasta. Na nim w różnych czasach budowane świątynie: pierwszy starożytności, to chrześcijanin. Obecnie w centrum placu stoi Katedra majestatyczny św Włodzimierza, który został przebudowany na ruinach poprzednika XIX wieku.
  • Antique chersonese teatr. Jest jedyna w swoim rodzaju. To nie ma analogów w krajach WNP. Zacznij terminów budowlanych z zagranicy III i IV wieku. Teatr spotkał publicznych, festiwale i walk gladiatorów. Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa, stracił swoje znaczenie, został zniszczony i zbudowane.
  • Bazylika w bazylice znany jest na ruinach starożytnego sanktuarium wzniesiono nowy. W 2007 roku został zbezczeszczony przez wandali. Kilka starożytnych kolumn beznadziejnie zniszczone.
  • Zeno Wieża, wzniesiona na cześć cesarza.
  • Ruiny murów obronnych miasta, które w starożytności chronione Cape Chersonese. Zdjęcia z tych starożytnych ruin są słynne na całym świecie.

Większość płatnych wycieczek. Koszt zależy od służb objętości przewodnika, czas trwania, i, oczywiście, przez sam eksponatów. 100-250 rubli – średnia cena biletu, gdzie można odwiedzić jedno z miejsc, które słynie Cape Chersonese. Opinie są przekonani, że na terytorium znajdziecie stragany, które będą mogli kupić pamiątki, lokalnych przysmaków do wyboru przekąsek, naładować telefonu komórkowego.

Charakter i klimat

Krym słynie z długim świątecznym i wspaniałe powietrze. Hersonissos Cape od Morza Czarnego, która w maju, wrześniu i, oczywiście, wszystkie lato można pływać. Deszcze są stosunkowo nieliczne. Krótko mówiąc, są one dość świątecznym. Nic dziwnego, że starożytni władcy wybraliśmy to miejsce dla swoich rezydencji. Charakter tu jest naprawdę piękne.

Jak się tam dostać?

Jeśli Twoje plany obejmują wizytę w takim pięknym miejscu jak Cape Hersones (Sewastopol, Krym), zapalony podróżnik może pomóc na wiele sposobów. Doświadczeni podróżujący polecam zacząć od stacji kolejowej w Sewastopolu. trzeba będzie wyjść na ulicę. Dm. Uljanow. Dostęp może być № wózka 10, albo 6, można wygodnie jeździć taksówki (№ 107, 109, 112).

Zmieni się autobusem 22 minut i iść w kierunku morza. Przy końcu trzeba będzie krótki spacer na piechotę do bocznej ulicy. Starożytny. Nie martw się, że zgubić – tam wszędzie są znaki. Ponadto, przepływ turystów zabierze Cię wszędzie tam, gdzie trzeba. Będziesz mieć wspaniały widok na Cape Chersonese. Krym Półwysep bez powodu zwany skarb, prawda?

plaża

Idąc w Hersonissos, byś był przekonany, że będzie mógł cieszyć się jego pięknem, ale możliwość, aby cieszyć się delikatny morze ledwie podejrzanego. Muzeum, mimo wszystko … W rzeczywistości, trasa powinna chwycić kostium kąpielowy. Tak, jedna z atrakcji, które charakteryzują Cape Chersonese – plaża. Poziom komfortu i livability nie jest tak wspaniały, ale to nie przeszkadza popularność tych stron. Po długich spacerów morze daje powitalny oziębienia i zacieniony Berezhko odpocząć.