198 Shares 7040 views

Gianni Rodari: biografia pisarza

Każdy znający opowieści o Chipollino i magicznym głosem małego chłopca o imieniu Gelsomino. Te w przeciwieństwie do innych opowiadań dla dzieci otrzymały szerokie uznanie publicznego i przyniosły światową sławę Gianni Rodari. Biografia pisarza odzwierciedlenie w jego twórczości, bo miał również znosić biedę, ale nie można zaprzeczyć, że dzieła włoskiego gawędziarz pełen pogody ducha i optymizmu.

Historia Rodari

Pisarz urodził się w październiku 1920 w prosty rodzinnym włoskiego piekarza. Dzieciństwo spędził w miasteczko Omegna znajduje się w północnej części kraju. Jego ojciec zmarł, gdy Gianni Rodari miał zaledwie 9 lat. Pomimo wcześniejszego wyjazdu, najważniejszą osobą w życiu pisarza udało się zaszczepić syn jego dobroć i miłość do całego świata wokół nich, miłosierdzie słabych i bezbronnych ludzi i zwierząt.

Dziwi fakt, że praktycznie cała biografia Gianni Rodari związanych z pracą dla dzieci, i że działalność ta pozwoliła mu stać się światowej sławy pisarz. Mimo słabego zdrowia, włoski i wiele owocnej pracy. Już w 17 lat zaczął naukę w klasach niższych, i rozpoczął pracę jako dziennikarz od 1948 roku. W 1957 Gianni Rodari był w stanie zdać egzamin na profesjonalnego dziennikarstwa.

prace writer

Prace nad projektami dla dzieci oraz tworzenie książek dla młodych czytelników równolegle z praktyką dziennikarki były głównym zajęciem Gianni Rodari. Biografia włoski pisarz zawiera takie fakty jako część ruchu komunistycznego, filmowania i tak dalej.

Włoski gawędziarz wprowadził świat do takich prac:

  • „Droga donikąd”;
  • „Podróż na niebieską strzałkę”;
  • „Alicji Valyashko”;
  • „Przygody Chipollino”;
  • "Grammar of Fantasy".

Portret Gianni Rodari

Wszystkie prace światowej sławy gawędziarza przeniknięty życzliwością i optymizmem, oczywiście, taka książka może stworzyć tylko ludzi z wielkim sercem i wielką wyobraźnię. Według pisarza fantasy dla człowieka jest rodzajem „paliwo” życia, pomaga przetrwać trudne sytuacje.

Zasady takie jak umiłowanie prawdy, współczucie, ciekawość i uczciwość to esencja charakteru Gianni Rodari. Jego biografia – dowód: zawsze starał się pomóc swoim przyjaciołom. Pomimo trudności, pisarz nie bał się mówić ich umysły. I nie można mówić o dobroci Gianni Rodari, jego opowieści są przesiąknięte tym uczuciem. I nie zostało pozostawione przypadkowi, wysoka nagroda literacka talent pisarza został nagrodzony – Złotym Medalem Hansa Christiana Andersena.

Opowieści i wiersze pisarza słynnego dzieci Gianni Rodari (biografia omówione powyżej) zostały przetłumaczone na różne języki: angielski, niemiecki, rumuński, rosyjski i tak dalej. Być może nie ma zakątek świata, nie wiem, gdzie historia dzielnego żarówek lub mała podróż pociągiem. Wszystkie te postacie z upływem czasu nie tracą znaczenie i zainteresowanie historie Gianni Rodari nie zniknie nawet po wielu stuleci.