618 Shares 8052 views

Brązowe plamy na ciele: przyczyny, zapobieganie, leczenie

Każdy organizm jest inny, a to działa na swój sposób nikt nie zna mechanizm. I czasami mogą zaistnieć sytuacje, które są po prostu boi się człowieka, dla wielu nie wie, skąd pochodzi jeden lub innego problemu. Weźmy, na przykład, te same plamy na ciele. Przyczyny tej choroby są znane z wyjątkiem specjalistów. Zobaczmy, jaką plamę, dlaczego one występują, jak sobie z nimi radzić?


o miejscach

Barwa skóry ludzkiej zależy ile melaniny – pigmentu odpowiedzialnego za koloryt skóry. A co to jest, tym ciemniejszy człowiekiem. Jednak dzieje się tak, że pigment jest równomiernie rozłożone w pewnych obszarach ciała. Tu i tam jest pigmentacja. Zjawisko to jest wynikiem pewnych czynników.

Powód 1: The Sun

Jeżeli dana osoba ma pigmentowym plamy na ciele, ich przyczyny mogą być bardzo różne. Tak, jeden z nich – opalanie. Ciało pokryte jest tan, ale może pojawić się nierównomiernie. Tu i tam mogą być ciemne plamy, które jednak zniknęły wraz z opalenizną.

Powód 2. Kosmetyki

Użycie niskiej jakości kosmetyków może spowodować pojawienie się plam starczych na organizm. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do sytuacji, w których ludzie używają makijażu na gorące dni podczas pobytu na słońcu. Dlatego lekarze zalecają, że kobiety w miesiącach letnich używać perfum, umieszczając je na szyi i dekoltu.

Powód 3. Choroby

Dlaczego jeszcze wydaje plamy na ciele? Przyczyny często leżą w leczeniu chorób człowieka. Tak więc, przede wszystkim, może giperpigmentsatsiyu powodować stres i depresję. przyczyniają się również do tego zjawiska wrzodową żołądka, wątroby i jelit. Skłonność do przebarwień, kobiet w ciąży i tych, którzy pracują z chemikaliami. I niektórzy ludzie po prostu taki ciekawy sposób może objawiać się brakiem witaminy C.

białe plamy

Bardzo często, jeśli dana osoba ma białe plamy na ciele, niekompetentny lekarz może postawić diagnozę straszny: Vitiligo. To zakłócenie normalnej pigmentacji skóry ludzkiej. Jednak nie zawsze są białe plamy pokazują to o tej chorobie. Znaki te mogą powodować grzybicę. Miejsca są również generowane w miejscu niedawno zagojone rany i otarcia. Naszyjnik z Wenus – białe plamy na szyi, pod pachami, może wystąpić, jeśli dana osoba ma na ramionach i plecach kiły wtórnej.

profilaktyka

Co należy zrobić, aby uniknąć plam na ciele? Powody przedstawione, więc pierwszą rzeczą, którą warto próbować ich uniknąć. Tak, trzeba odpowiednio dbać o własną skórę, porzucić niskiej jakości kosmetyków. Ważne jest, aby uniknąć niedoboru witaminy C, stale uzupełniając swoje rezerwy. Ale słońce może pojawić się tylko, aby chronić się specjalny makijaż z wysokim poziomem ochrony przed promieniowaniem UV.

leczenie

Co jeśli ktoś pojawił się już ciemne plamy na ciele? A czy jest możliwe, aby usunąć „brzydota” skóry? Może to przyczynić się do kremów wybielających. Jednak trzeba ich używać mądrze. Cóż, jeśli wybrać odpowiedni krem do dermatologa, w przeciwnym razie, angażowanie się w siebie, można osiągnąć odwrotny skutek, gdy skóra jest tak bielone miejsca, które pozostaną białe plamy. Również w ciężkim pigmentacji stosować peelingi chemiczne i laserowy dotkniętych obszarach ciała.