812 Shares 1613 views

Castel del Monte w południowych Włoszech: opis, historia

Na planecie, istnieje wiele pięknych miejsc, ciesząc się coraz większą uwagę turystów. Południe Włoch jest znany na całym świecie za niezwykłą architekturą i wschodnim regionie Puglia nie jest wyjątkiem. Wiele z tych struktur są interesujące nie tylko do oryginalnych wzorów. Budynek, który jest celem dla potomków wielkiej tajemnicy, stają się przedmiotem turystów i przedmiot latach naukowców.


atrakcje Bari średniowiecza

Region stołeczny jest słynne zabytki sakralne. Bazylika świętego Mikołaja z mirotochaschimi relikwii Nikolaya Chudotvortsa, kościół św Sabina – głównych atrakcji starożytnego miasta. Bari się wokół średniowiecznych zabytków, które przyjdą podziwiać turyści z całego świata.

Budowla jest Castel del Monte, nazywany najbardziej tajemnicza struktura Europy. Ośmiokąta foremnego jest przesiąknięta symboliką pobudza umysły profesjonalistów.

Sprzeczne osobowości właściciela zamku

Aby zrozumieć cechy architektoniczne budynków stolicy, trzeba zapoznać się z jej właścicielem – mężczyznę i powodując niejednoznaczne historycy różne uczucia.

Kontrowersyjna postać cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Fryderyk II Hohenstaufen wywołał wiele dyskusji i opinii. Wiadomym jest, że jego okrucieństwo i żądza władzy nie znała granic. Za brak uczuć religijnych, został ekskomunikowany z Kościoła, co nie przeszkodziło mu w pokonaniu w krucjat.

Przywrócony do chrześcijaństwa Jerozolimie, cesarz był uważany za bardzo wykształconym człowiekiem. Zachowany historyczny dokument opisuje dekretu Fryderyka II, aby rozpocząć na dużą skalę budowę zamku w pobliżu klasztoru Santa Maria del Monte. Na wysokim wzgórzu, prace rozpoczęły się na początku 1240 roku, trwał około dziesięciu lat.

Losy zabytku

Uważa się, że sam cesarz był zaangażowany w rozwój ambitnego projektu Castel del Monte, ale dokumentalny dowód zamieszkania w ich potomstwa stwierdzono. Po śmierci koronie osoba odziedziczyła zamku zmarłych synów, ale po pewnym czasie został opuszczony i służył jako schronienie przez miejscowych pasterzy. Po wielokrotnym aktów wandalizmu w 1876 roku i podjęła pod ochroną państwa.

Istnieje legenda, która mówi, że apodyktyczny cesarz zmarł w 1250 roku, i po prostu zniknął ze świata, zamierza zreformować Kościół i zaprowadzić pokój na ziemi.

Zagadki, które jeszcze nie ma odpowiedzi

Nie wszyscy naukowcy zgadzają się z datą rozpoczęcia budowy Castel del Monte. Zdając sobie sprawę z poważnych trudności finansowych w 1239 roku, z powodu których budowa innych zamków w cesarstwie było zawieszone. Jednym z pierwszych tajemnic, nad którym eksperci pracują do dziś.

Po drugie, w odniesieniu do prawdziwego celu monumentalnych budynków, to boli wszystkich badaczy i historyków. Jest to oficjalna wersja, zgodnie z którym budynek został wybudowany jako miejsce zamieszkania dla miłośnika sokół polowanie cesarza. Jednak schody spiralne wewnątrz zamku są skręcone w lewo, w lewo, w zupełnie innym kierunku, niż to było w zwyczaju. W wielkiej sali nie ma nawet cienia pokoju na dostawy, służby, stajnie, a wnętrze jest zbyt luksusowy dla myśliwski.

Blokada lub coś innego?

Znajduje się na najwyższym wzniesieniu ośmiokąta, które znajdują się na rogach wieży, nie jest jak inne zamki. On nie ma obowiązkowego most zwodzony, fosy i wału, a główne wejście jest zaprojektowany jako portal gotyckiej świątyni, wschodu.

tworzenie architektury, która jest strukturą dwukondygnacyjny z płaskim dachem, w 1999 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Symbolika grupa ośmiu

Ośmioboczna konstrukcja planu znajduje się w Bari i atrakcji, które są znane na całym świecie, wykonany budynek sławny. Chociaż budynek wygląda groźnie, fortyfikacje nigdy nie było. Osiem trapezowe pokoje na pierwszym piętrze, nie przeznaczone do przyjmowania gości, a tym samym ilość pokoi na drugim, wieże kątowe z ośmiu twarzy są pełne niespodzianek. symboliczny numer jest powtarzany w szczegółach architektonicznych ogromnej ilości czasu.

Na dziedzińcu był kiedyś basen pływacki marmur, symbolizujące Świętego Graala. Nie mówię, że miał ośmiokątny kształt. A pod nim znajduje się zbiornik wody, w połączeniu w specjalnym układzie hydraulicznym – stara kanalizacja średniowiecze.

Castel del Monte wnętrze zaskakuje: wszystkie jego części kontynuować tematykę Grupę Ośmiu – symboliczne figury nieskończoności, która jest uważana za przejście z ziemi do nieba.

Kalendarz i zegar słoneczny

Główną cechą tego zabytku jest jego zdolność do wyświetlania czasu. Pierwsze piętro – rodzaj kalendarza, odliczający czas. W każdym pokoju na drugim piętrze na bezpośrednie światło słoneczne przenika dwa razy dziennie przez cały rok (do pomieszczeń na parterze, to prawda tylko w lecie), zwracając się do budynku w gigantyczny zegar słoneczny.

W południe, jesiennej równonocy masywne mury zamku rzucają cień, który jest równy długości patio. Stopniowo, zostaje on przedłużony do „trzymaj” struktury całości.

Miejsce dla okultystycznych rytuałów?

Królestwo geometrii, numerologia, wszelkiego rodzaju tajnych znaków, najprawdopodobniej służył jako miejsce spotkań dla społeczności, którzy wykonali rytuały okultystyczne lub obserwatorium astronomiczne, które zaangażowane w alchemii. W orszaku Fryderyka II był częścią znanego astrologa i maga Michele bydła, którego nazwa została wymieniona przez Dantego w jego pracy, opisując piekło czarowników.

Nie bez wpływu budynku templariuszy Castel del Monte. Kamień Korona Apulii, znany również jako tajemniczego arcydzieła architektury światowej, był materiał postać ezoterycznych, astronomiczną i matematyczną wiedzę.

Cytadela wiedza tajemna

National Monument kochają turyści podziwiali dzieła oryginalnego kamienia, który nie ma analogów. Przyjdź na południu Włoch, podróżujący pewnością odwiedzę stać legendarny zamek, którego obraz jest wybity przez rząd danego kraju na małych monet. Majestatyczny budynek jest w żadnym pośpiechu, aby oddać wszystkie sekrety, ale tematy i ciekawe spojrzenie na cytadeli tajemnej wiedzy.