231 Shares 4659 views

Gęstość oleju napędowego

Głównymi konsumentami oleju napędowego są ciężarówki, maszyny budowlane i rolnicze oraz transport kolejowy. Jednak niedawno można znaleźć olej napędowy i transport pasażerski. Dla wszystkich kierowców ekscytującą kwestią była zawsze jego cena. W silnikach samochodowych olej napędowy jest bardzo korzystny i wygodny, ponieważ jest tańszy niż benzyna. Siła i ekonomia silników pracujących nad olejem napędowym jest dość silna, ponieważ wysoki stopień jej kompresji prowadzi do znacznych oszczędności.

Wskaźnik gęstości jest obecnie najbardziej powszechny, używany w cechach wszystkich produktów naftowych. Im wyższa jest, tym więcej energii wytwarza się w procesie spalania, co pozwala zwiększyć sprawność silnika. Wpływa nie tylko na jakość paliwa, ale również na jego wykorzystanie w zimie. Kupując paliwo diesel, kierowcy często nie interesują się jego gęstością, szczególnie latem. A gdy samochód jedzie normalnie, nie myślą o niczym.

Ale gęstość oleju napędowego odgrywa dużą rolę w losach samochodu, z reguły zawsze jest to zapamiętane w zimie. Kiedy wystąpią silne mrozy, olej napędowy jest parafinowany i przekształcany w gruzopodobną masę, która może zapchać cały układ paliwowy. Zimowy olej napędowy powinien wynosić 840 kg na metr sześcienny. Jeśli jest lato, mając 860 kg na metr sześcienny, to z nagłą zmianą temperatury konsekwencje mogą nie być przyjemne. Poza zimą i latem, znajduje się także olej napędowy Arktyki. Ma najniższą gęstość, równą 830 kg na metr sześcienny i może łatwo wytrzymać mróz.

Oczywiście trudno jest określić, które paliwo jest wlewane do zbiornika. Pozostaje tylko wierzyć w dokumenty na jej temat. Ale w domu można znać gęstość oleju napędowego. W tym celu należy ją przelać do trzylitrowego słoika i umieścić w pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 20 stopni. Rano zbadać gęstość za pomocą hydrometru. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w ten sposób można wiedzieć, co to jest – latem lub zimą, ale w ten sposób nie można określić wskaźnika jakościowego.

W przypadku mrozu ulicznego do minus dziesięć stopni można bezpośrednio do stacji benzynowej dokonać analizy gęstości oleju napędowego. Aby to zrobić, w niewielkiej ilości, musisz wylać je na metal i zaobserwować, czy jego struktura się zmieni. Jeśli płynie normalnie, nie ma wątpliwości, że jest zimą. Jeśli jest mętny i będzie nieco twardnieć, oznacza to, że olej napędowy jest latem, a jeśli mróz jest zimny, całkowicie zamarza. W tym celu wystarczy spojrzeć na pistolet do tankowania i zobaczyć dla siebie.

Dlatego też, jeśli kierowca jest absolutnie pewien, czy w fabryce został wyprodukowany olej napędowy, oparty na wiedzy o jego gęstości może określić jego członkostwo, a także temperaturę zamarzania. Cóż, jeśli jest niska, to w jej wizualnej analizie nie ma sensu.

Zimowe paliwo wysokoprężne wysokiej jakości staje się mętne w temperaturze czterdziestu pięciu stopni i zamarza na czterdzieści osiem. Jeśli mówimy o Arktyce, temperatura jego zżółknięcia wynosi na ogół sześćdziesiąt pięć stopni.

Całkowite zapewnienie jakości paliwa jest możliwe dopiero po sprawdzeniu laboratoryjnym z użyciem destylacji frakcjonowanej. Istnieją inne metody określania jakości, bardziej nowoczesne.

Każdy kierowca powinien wiedzieć, że najlepiej jest tankować samochód w tych powtórzeniach, które były wielokrotnie sprawdzane. I choć gęstość oleju napędowego odgrywa ważną rolę, jednak wiele innych wskaźników, które mają wpływ na działanie silnika.