419 Shares 3125 views

Co kupić w Turcji: Porady doświadczonych podróżników

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystkie pełnosprawnych populacji Turcji jest coś sprzedaje, handluje w coś, a przynajmniej sprawia awans do jakiegoś produktu lub sklepu. Nawet jeśli się tuż przy nadmorskiej miejscowości pływać i opalać się, zostanie poproszony przez ludzi oferujących kupić różne rzeczy – od okularów do czerpanego dywan. A jeśli jesteś w stanie oprzeć się agresywność sprzedających, wezwana do towarów cena po prostu zabić swoją obronę. Ponieważ Turcja – to raj dla miłośników zakupów. Ale spójrzmy na to, co kupić w Turcji najlepiej nie więcej niż aspiracjami swego na lotnisku z dwiema walizkami ubrań i nieplanowanych dywan 2 do 3 metrów.


Profesjonalne zakupy w Turcji jest nie do pomyślenia bez trzech rzeczy: biżuteria, tekstyliów i wyrobów skórzanych. Inny – jeśli pozwalają na to zasoby, ponieważ chęć kupować będą, i to jest niekwestionowana. Nargile, ceramika, dywany i kilimy, naczynia i, oczywiście, orientalne słodycze nie pozostawi nikogo obojętnym. Ale co najważniejsze, co kupić w Turcji wystarczy – to tkaniny. On zawsze nienaganna jakość. Szczególnie wysoko cenione szlafroki, pościel i ręczniki. W tym kraju, nawet zorganizowane wycieczki do młynów bawełny włókienniczych, ale w zasadzie, tanie i ładne ubrania i bieliznę można kupić wszędzie.

Bawełna – nie jest to jedyny materiał, który jest kuszony przez nabywców zagranicznych w Turcji. Jedwabne sukienki, szaliki i szale – także rodzaj narodowej dumy z kraju. Ale to jest zagwarantowana, aby uzyskać produkty wykonane z naturalnego jedwabiu, aby odwiedzić miasto Bursa – Centre FILATURE. Jeśli jeszcze nie zdecydował, co kupić w Turcji od ubrań, najlepszą jazdę w kraju tylko ubrania, które ty i dwa puste walizki: sorientiruetes w miejscu i łatwo w krótkim czasie będą generować solidne, ale nie niszczący kieszenie zakupy.

To samo odnosi się do wyrobów skórzanych: buty, paski, rękawiczki, torby. Turcja jest największym producentem na świecie ze skóry, a tym samym wyroby skórzane tutaj są znacznie tańsze niż w innych krajach. Jednak zakup płaszcze i kurtki skórzane są najlepsze w wyspecjalizowanych sklepach. Na przykład w Stambule takie sklepy są zlokalizowane w obszarach Mahmitpasha i Laleli Beyazıt.

Kolejna rzecz – dywany i kilimy. Tu trzeba podejść do sprawy bardziej dokładnie. Jeśli zdecydujesz się kupić turecki dywan, to najlepiej od razu skontaktować się z specjalistycznego sklepu. Tam ci powiedzą, że Turcja jest tradycyjnie podzielony na dzielnice tkania dywanów, a każdy z nich posiada unikalne tradycje, swoje niepowtarzalne wzory i wzorce, które charakteryzują dany obszar. W tych sklepach będzie najlepsze okazy, a będziesz mieć pewność, aby uzyskać prawdziwe towary, nie sfałszowane. W Stambule, te sklepy skupione są głównie w dzielnicy Sultanahmet.

należy również traktować poważnie o tym, gdzie kupić biżuterię, zwłaszcza metale szlachetne. Na rynkach będzie oferowane złoto i srebro w bardzo kuszącej cenie, ale nie poddawał się tej pokusie: jakość produktu, najprawdopodobniej, będzie pasować cenę. sklepy jubilerskie będzie nie tylko daje niezbędną gwarancję jakości, ale również przyczynić się do powrotu 18-23% wartości przedmiotu zakupionego przez zwrot VAT na lotnisko. W przeglądarce musi być tylko kupić biżuterię w sklepach ze znakiem «» Tax Free i poprosić rejestrację sprzedawca wymagane dla dokumentów o zwrot VAT.

Robiąc zakupy w Turcji, musimy pamiętać, że rynki wywoławcza cena jest zbyt wysoka z prawdziwym niemal się podwoiła. Targować się, targować się i zdesperowany: nic złego z Turkami w negocjacjach nie widzi, to ich tradycja narodowa. Ale sklepy mają stałe ceny wymienione.

Shopaholics będą usatysfakcjonowani faktem, że w Turcji kupować żadnych towarów w dowolnym dniu tygodnia, o każdej porze dnia i nawet w nocy. W miejscowości nadmorskich miast sklepy są otwarte do późna w nocy, kiedy turyści opuścić plaże po zachodzie słońca iść jak oni naiwnie myśleć, na promenadzie, podczas gdy w rzeczywistości pójść na zakupy.