864 Shares 2271 views

Shark Buławik: Opis i zdjęcia

Z rodziny szarych rekinów Buławik najbardziej znany. Ona ma kilka nazw: rekina byka i szarą byka rekina. Za to, co nazywa się tak, dowiesz się nieco później. Ten podgatunek występuje niemal na całym świecie. Gdzie wody są ciepłe i płytkie, nie wiąże się Buławik rekin. Można go znaleźć w Amazonii na rzece Ganges, Mississippi, jak również wszelkich innych, które wchodzą do oceanu. Dla ludzi, ten rekin jest bardzo niebezpieczne, ponieważ jest jednym z trzech najbardziej brutalnych ludożerstwo rekinów.


Gdzie mieszka?

Warto zauważyć, że często przychodzi bull shark w rzece. Co jest nietypowe dla innych gatunków. Ona idzie bardzo daleko w górę, ale w większości przypadków nie głębiej niż 30 metrów. Jeśli mówimy o Atlantyk, można je znaleźć u wybrzeży południowej Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Maroka i Angoli. Oryginalny dom tego drapieżnika jest uważany Oceanie Indyjskim. Tutaj Buławik rekiny są niemal wszędzie. Można zauważyć z przybrzeżnych obszarach Afryki i do Kenii. Odwiedziłem byka rekin i Oceanu Spokojnego. Tutaj można znaleźć niemal wszystkie wyspy dookoła. Żaden z tych rekinów tylko wzdłuż południowej części Australii. drapieżnik niebezpieczne czuje się świetnie w mętnych wodach Amazonki, jest bardzo powszechne na rzece Ganges. Bull rekin kocha ciepłe prądy i próbuje uniknąć szerokościach geograficznych z umiarkowanym klimacie.

Pojawienie drapieżnika

krępe ciało Bull rekina, to dla tej prostej przyczyny, ludzie nazywają to „byk”. To odpowiada tej agresji i ten reprezentatywny szarych rekinów. Mężczyźni są nieco mniejsze od samic. Długość w większości przypadków nie jest większa niż 2,5 m, a masa – około 130 kg. W pewnym momencie było mówić, że rybacy udało się złapać żeński długości 4 metrów, ale nie ma dowodów na to. Warto zauważyć, że rekin byka, według badaczy, może ważyć więcej niż 315 kilogramów. Ilość płetw grzbietowych – 2. Ponadto, pierwsza i nieco większy niż sekundę. Płetwy ogonowej jest niezwykły, ponieważ jest dłuższy niż jeden rząd wielkości niż w przypadku innych członków rodziny szarych rekinów, ponieważ znajduje się tuż poniżej. Szczęki drapieżnika jest skompresowany dramatycznie. Bull rekin staje się bardzo niebezpieczne także dlatego, że jest to trudne do zauważenia. Wynika to szary z powrotem, co jest dość oczywiste, szczególnie w niespokojnych wodach. Brzuch jest biały rekin.

Na temat odżywiania i zachowania

Naukowcy z wielkim zainteresowaniem jest drapieżnikiem, ponieważ jego chaotyczne zachowanie. W wodzie, rekiny do przewidzenia działania niemożliwe. Może ona zarówno zaatakować człowieka, czy nie. To samo odnosi się do dużych zwierząt w okolicy. Najwyraźniej, wiele zależy od tego, jak głodny czy nie. Do tej pory, byk rekin wiązanej na miejscu z białymi i tygrysa rekiny na stopień zagrożenia. Zwykle poluje przedstawicielem tego typu zupełnie sam. Można zauważyć żerowania drapieżników parę bardzo rzadkie. Stadne przypadki polowania nie jest wykrywany w ogóle. Może to być spowodowane wyjątkowej agresji podczas produkcji żywności, w reżyserii nawet słabsze krewni, które w przyszłości drapieżnikami i jedzenia. Jednakże, rekin byk jest bardzo leniwy i po raz kolejny na jedzenie nie prowadzi, zwłaszcza jeśli jest pełny. Dieta składa się z młodocianych rekiny, ryby, a nawet delfiny. Chociaż ataki rzadko trwać, bo to może być pokonany. Wynika to z faktu, że delfiny są rzadko pływać samotnie, a stado drapieżników może zabić bez problemów.

Co ciekawe bull shark

Warto zauważyć, że ten rodzaj ryby jest zwierzęciem terytorialnym, dotyczy to mężczyzn. Potencjalny wróg, mogą wziąć każdy zaplyvet ich terytorium. Ludzie często stają się ofiarami byka rekin tylko ze względu na fakt, że zbyt daleko pływać lub nurkować zbyt głębokie. Nawiasem mówiąc, teraz naukowcy mówią, wysoki poziom testosteronu we krwi drapieżnika. Podobno jest to spowodowane zbyt agresywnych osobników. Dzisiaj możemy powiedzieć, że ataki rekinów bull zgłaszane za osobę jest znacznie mniej niż nieformalny. Wynika to z kilku czynników: po pierwsze, czasami bardzo trudne, aby dowiedzieć się, czy to było naprawdę rekin byk lub innego rodzaju, a po drugie, w krajach Trzeciego Świata, w większości przypadków, nie przywiązują wagę do ataków drapieżników, jak tam jest Nierzadko.

Bull shark – zagrożenie dla człowieka

Możemy z ufnością powiedzieć, że wszystkie rekiny należy unikać, niezależnie od typu i wielkości. Jak na rekina byka, powinni obawiać najbardziej. W szczególności ze względu na fakt, że są one bardzo nieprzewidywalne i bardzo agresywnie przeciwieństwie do człowieka lub jakiekolwiek inne stworzenie. Jednak praktycznie żadnych przypadków ataku drapieżnika na grupie ludzi lub zwierząt morskich. Dlatego też, jeśli i kąpać, nie rób tego samodzielnie. Innym ważnym punktem – rekin zjada Buławik o świcie i zmierzchu. Nie zaleca się pływać zbyt daleko lub nawet iść do wody, czy może to być drapieżnik, ponieważ istnieje ryzyko, aby być jego ofiarą. A w ogóle, kąpać się na plaży lub w rzece, która jest rzekomo być wybredny, po prostu nie warto. Szczególnie że przedstawiciel może być w obu soli i świeżą wodą tak długo, jak to było ciepło. To zawsze ma sens, aby pływać jak najbliżej brzegu. Często szary rekin byk byk lub nie pływają zbyt blisko płytkiej wodzie.

wniosek

Więc spojrzał na jaki rodzaj drapieżnika – rekina byka. Zagrożenie dla ludzi jest bardzo wysokie, szczególnie jeśli ona ma zły nastrój lub ona jest głodna. Czasami te drapieżniki nie mają wstręt do smaku i smażyć inny rodzaj rekina. Nawiasem mówiąc, warto zauważyć, że rekin jest viviparous Buławik ryby. Oznacza to, że kobiety rodzą narybku. Długość dzieci w pierwszym dniu wynosi nie więcej niż 60 centymetrów. Osoby osiągnięciu dojrzałości płciowej, gdy długość ciała od 1,5 do 2,5 metra. Liczba nieletnich jest urodzonych mogą być bardzo różne, więc mogą być na 3-4 i 10-12 sztuk. One wykluły więcej niż 10 miesięcy. Po około 10 latach życia zwierzę osiągnie maksymalną wielkość. Do tej pory, byka rekin jest przedmiotem kłusowników połowów, ponieważ jego mięso jest bardzo cenione.