493 Shares 5581 views

Karta graficzna GeForce GT 440: idealne rozwiązanie dla entry-level do gier PC

Doskonała grafika akcelerator dla gospodarki gier PC jest GeForce GT 440. Ta karta graficzna łączy bardzo demokratyczną koszt i akceptowalny poziom wydajności. To właśnie z tych dwóch powodów, jest to rozwiązanie idealne do organizowania jednostka systemu gier poziomu wejścia.


W segmencie rynku, Accelerator celami

Więc ma historycznie, że zaraz Firma NVIDIA jest najpotężniejsze karty graficzne, które należą do linii GTX. Następnie, sześć miesięcy później, jest bardziej przystępne rodzina kart graficznych z GT prefiksu. Rozwiązania te mają większą wartość demokratyczną i niższy poziom wydajności. To do tej ostatniej grupy produktów i odnosi GeForce GT 440. Cechy również to akcelerator są najlepszym spośród produktów serii GT 4xx. Ta karta graficzna będzie idealnie pasował do podstawowego systemu gry, to PC trafi do większości nowoczesnych zabawek.

Adapter funkcji graficznych

Ilość rdzeni procesora zawarte w GeForce GT 440 jest równa 96. Częstotliwość robocza jądrze, w tym przypadku 810 MHz, a sam procesor graficzny zaznaczono wartości specyfikacji 1,62 GHz. Na poziomie adaptera oprogramowania, które obsługuje specyfikację DirectX firmy Microsoft Corporation w 11.0 i Open GL – 4,0. akcelerator sam jest przeznaczony do zainstalowania w gnieździe PCI płyty głównej – Express w wersji 2.0 i może pracować w trybie 16X. Liczba portów dla wyjścia na wyświetlaczu w tym przypadku może być trzy. Dwa z nich – cyfrowe (DVI i HDMI), a jeden – analogowy (VGA). Ponownie, w niektórych przypadkach, liczba tych portów można zmniejszyć oddzielnie podjęte przez producenta 2. Dlatego przed zakupem tej karty, należy określić listę portów wdrożonych w nim.

System chłodzenia. Temperatura opakowanie ciepło

Bardzo solidną TDP w GeForce GT 440, który jest równy 65 watów. To z tego powodu, że akcelerator może stabilnie funkcjonować w połączeniu z systemem chłodzenia pasywnego i ta karta wideo jest używana tylko chłodniej. Z jednej strony, to rozwiązanie technika rozwiązuje problem usuwania nadmiaru ciepła, az drugiej – Poprawia szum blokowy systemu. Ale w tym przypadku wykluczyć możliwość przegrzania zasilacza podczas pracy nie udało. Ze względu na wartość paczki termicznej w systemie 65W zrezygnuje z dodatkowej mocy GeForce GT 440. sloty PCI-Express cechy wskazują maksymalne wartości adaptera opakowania termicznego 75 watów. Maksymalna dopuszczalna temperatura roztworów półprzewodnikowych – 98 ° C W rzeczywistości, większość z zadań rozwiązania tego wartość mieści się w zakresie od 50 ° C do 70 ° C Również należy zauważyć, że producent karty graficznej zaleca się wyposażyć komputery z takich akcesoriów zasilaczy o minimalnej mocy 300 watów. Jeśli nie spełniają tego warunku, może złamać komputera osobistego w przyszłości.

podsystem pamięci

Najbardziej typowym RAM GeForce GT 440 – 1024 MB. Ale można też znaleźć wersje z 512 MB. W pierwszym przypadku stosuje przestarzałe typu RAM – DDR3 i jego częstotliwość pracy wynosi 900 MHz. Dla wykonania drugiego typu używanej pamięci GDDR5, który działa z częstotliwością roboczą 1600 MHz. Natomiast w drugim przypadku jest więcej RAM i szybki, ale zmniejszyła się w 2-krotnej objętości niezwykle negatywny wpływ na wydajność grafiki. Dlatego też zasadnicza różnica między wynikami tych dwóch nie modyfikacjami. 128 bitów – że bit w tym urządzeniu do magistrali pamięci. Pojemność jest możliwość DDR3 wynosi 28,8 Gb / s, a dla GDDR5 – 51,2 Gb / s.

potencjalnych konkurentów

Głównymi konkurentami dla NVidia GeForce GT 440 – karta graficzna jest zintegrowana. Porównanie specyfikacji produktów z tej grupy firm „Intel” wskazuje, że wyższy poziom wydajności osiąga się w połączeniu z dyskretnych grafiki, a nie najmniej rolę w tym przypadku odgrywa stosowania oddzielnej pamięci dla podsystemu graficznego. Zintegrowane karty graficzne AMD dopóki wydajność jest również utraty bohaterem tego przeglądu. Dlatego korzystanie z dyskretnym wideo jako część gry wstępnej klasy PC jest więcej niż uzasadnione. Ale obecna wartość takiego akceleratora w zasadzie nawet nie pozostawia żadnej szansy na ich bezpośrednich konkurentów.

Koszt tego adaptera. opinie użytkowników

Do tej pory za 3500-4000 rubli, można kupić Nvidia GeForce GT 440 w stanie używanych. W nowej wersji ta karta jest już niemożliwe do znalezienia. Taki koszt jest uzasadniony w tej klasie produktów. Obecność oddzielnej buforze wideo w akceleratorze umożliwia osiągnięcie pewnego wyrostowości porównaniu karty graficzne zintegrowane kryształy półprzewodnikowe procesorów. W rezultacie, uzasadnione jest zastosowanie w komputerach do gier, entry-level dyskretnych grafiki GeForce GT na 440. W oparciu o informacje zwrotne od zwrócenia uwagi właśnie na tę cechę akceleratora.

streszczenie

Doskonała grafika akcelerator początkowy klasa jest nadal GeForce GT 440. Jego moc obliczeniowa wystarczy uruchomić większość istniejących aplikacji do gier, ale nie przy maksymalnych ustawieniach. Ale reszta oprogramowania jest również dość na siłach, aby sprostać. Ponadto, nawet w porównaniu z obecnymi zintegrowaną grafiką, ma wysoką szybkość i dobrą wydajność. Dlatego stosowanie takiej dyskretnej akceleratora graficznego w komputerach do gier entry-level nadal całkowicie uzasadnione i ma miejsce.