517 Shares 7730 views

Muzyka może poprawić zdolności umysłowych u dzieci?

Pod koniec XX wieku, naukowcy odkryli, że muzyka klasyczna może poprawić wyniki w nauce. Następnego dnia firma produkuje zabawki i produkty dla dzieci, oferowane do sprzedaży wiele różnych odmian tej obietnicy dla uczniów wzrosła inteligencji. Zjawisko pośpieszył ochrzcić „efekt Mozarta”. Rodzice kupili sprytni marketingowcy proponowane towary i zaczął nagrywać szkoły muzyczne dla dzieci w stada.


Trzeba powiedzieć, że średnie nie daje marketerom sztuczek. Ministerstwo Edukacji widzi priorytet poprawę osiągnięć studentów w przedmiotów podstawowych (matematyka i język ojczysty). Tendencja ta jest typowa dla wszystkich krajów rozwiniętych. Nawet wychowania fizycznego stoi znacznie wyżej niż w znaczeniu lekcje muzyki. A potem rodzice sobie sprawę, że znaleźli się w pułapce. Z jednej strony mówi się, że muzyka klasyczna poprawia zdolności intelektualnych dziecka. Ale z drugiej strony, liczba godzin poświęconych na zajęcia muzyczne w szkole spadła drastycznie. Komu wierzyć?

„Mozart Effect” to mit

Ostatni gwóźdź do trumny edukacji muzycznej edukacji ogólnie zdobył naukowców z Uniwersytetu Wiedeńskiego, który w 2013 roku stwierdził, że „efekt Mozarta” jest mitem. muzyka klasyczna może mieć na umyśle młodego muzyka i słuchacz jest tylko efekt krótkoterminowy. W ciągu 20 minut po studenta szkoły wraca do swoich umiejętności poznawcze możliwości źródłowych. Oznacza to, że zadeklarowana obietnica dla reklamodawców, to gruba przesada. Twoje dziecko będzie uzyskać dobre wyniki na egzaminie tylko wtedy, gdy trudno jest przygotować się do niego. Słuchanie muzyki klasycznej nie może pomóc.

Nowe umiejętności są niezbędne dla ogólnego rozwoju dziecka

Ale nie spiesz się, aby zabrać z dokumentów szkolnych muzyka. Według Roberta Kapana, dyrektora wykonawczego jednej ze szkół muzycznych Philadelphia, jeśli chcesz zobaczyć, długoterminowe korzyści, zachować klas. Każda czynność, która pomaga dzieciom uczyć się nowych umiejętności, będą użyteczne dla rozwoju intelektualnego i psychicznego. Ale zajęcia grupowe mogą być porównywane z gier sportowych. Wyobraź sobie, że wyszedł na dwór grać w piłkę nożną, ale zapomnij zadzwonić do przyjaciół, czy byłby Pan zainteresowany? Nie. Kilka nowych umiejętności (drybling, uderzając piłkę) będzie w stanie pracować. Ale można poprawić umiejętności, które daje gra zespołowa.

Czy lepiej słuchać lub grać na jakimś instrumencie?

Możemy przeprowadzić wyraźne podobieństwa do szkoły lekcje grupowe muzycznej. Kiedy dzieci śpiewają refren lub wykonując z orkiestrą muzyki, uczą się w celu zwiększenia wzajemnego zrozumienia i integracji społecznej. Jeśli porównamy lekcje muzyki i słuchanie utworów klasycznych, a tu wyłania się wyraźny lider. Nasza dzisiejsi eksperci twierdzą, że dzieci, które uczą się na instrumentach muzycznych, mają wielką przewagę nad tymi, którzy tylko zaangażowany w słuchaniu muzyki. Dziecko, które uczy się czytać nuty i próbuje grać melodię, aby rozwijać obie półkule mózgu za pomocą umiejętności motorycznych rąk. A im bardziej skomplikowane studium prac, tym większa korzyść.

lekcje muzyki poprawić funkcjonowanie mózgu

Nawet jeśli uczeń zdobył edukacji muzycznej, umiejętności nabyte wcześniej, zapewniają długotrwały efekt. Na muzyków dzieci zmniejsza liczbę wykroczeń dyscyplinarnych, liczbę nieodebranych klas ogólnych przedmiotów podczas całego okresu studiów w szkole. A to oznacza, że muzyka rozwija się w małej ludzkiej dyscypliny, co z kolei pomaga uporać się z testów egzaminacyjnych.

Jeśli dziecko jest zapisane do szkoły muzycznej w wieku 6 lat, on rzeczywiście lepsze wyniki w standardowych testach. Aktywne lekcje muzyki w dzieciństwie poprawia funkcjonowanie mózgu. Staje się to możliwe, aby zwiększyć liczbę połączeń nerwowych odpowiedzialnych za przetwarzanie dźwięku. Nie możemy powiedzieć, że muzyka sprawia, że dzieci mądrzejszy, ale możemy powiedzieć, że wzbogaca życie studentów.