299 Shares 3375 views

Bali Tiger – wymarły podgatunek

Większość dużych kotów na świecie – to tygrysy. Obecnie, istnieje kilka podgrup gatunków o różnych rozmiarach i o różnych kolorach futerkowych. Trzy z nich są wymarłe. To zasługuje na szczególną uwagę tygrys balijski. Została ona zniszczona przez człowieka w ciągu ostatniego stulecia. Przedstawiciel kot jest uważany za najmniejszy tygrysa, które istniały na Ziemi.


pochodzenie

Istnieją dwie teorie pochodzenia tego podgatunku. Zwolennicy pierwszego skłonny sądzić, że oryginalne balijskie i tygrysy Jawana mają wspólnego przodka. Jednakże, Ice Age, były izolowane od siebie na różnych wyspach. W ten sposób została ona utworzona na jednym podgatunku Bali, z drugiej – jawajski.

Według drugiej teorii, starożytnego przodka tych tygrysów przyszedł do nowego siedliska z innych krajów, wypłynął przez Cieśninę Bali, który rozciąga się na długości 2,4 km. To stwierdzenie obala mit o dobrze znany fakt, że absolutnie wszystkie koty boją się wody.

Wygląd. reprodukcja

Tygrys balijski różnił się od swoich krewnych w małych rozmiarach. Długość mężczyzn osiągnęła 120-230 cm, kobiety były mniejsze, całą 93-183 cm. Jednak nawet takie wymiary predator zaszczepił obawiać miejscowej ludności. zwierzę o masie ciała mniejszej niż 100 kg dla mężczyzn i 80 kg u samic.

W przeciwieństwie do innych krewnych tygrys balijski miał zupełnie inny futro. Był niski i bogaty kolor pomarańczowy. Liczba pasów ruchu jest mniejsza niż zwykle, czasami ciemne plamy wystąpiły między nimi.

Samica ciąża trwa 100-110 dni, ściółka była zawsze 2-3 kotek. Rodzą się ślepe i bezradne, o wadze do 1,3 kg. Ale ku roku są same polować i polować zdobycz. Jednak wraz z tygrysica pozostał aż do 1,5-2 lat. Żyliśmy przedstawicieli kota przez około 10 lat.

mieszkanie

Tygrys balijski siedlisko była Indonezja, Bali. Ten podgatunek nigdy nie zaobserwowano w innych obszarach.

Styl życia, był taki sam jak innych członków kota. Korzystna pojedyncza zwierząt i włóczęgowski życia. W pewnym momencie pozostawał przez kilka tygodni, a następnie – idę w poszukiwaniu nowych. Jego terytorium wymarły tygrysy znakowane moczem niż pokazany akcesoriów określonych miejscach pewnych osobników.

Byli wielcy miłośnicy wody. W czasie upałów, stale kąpane i pływał w stawach.

żywność

Bali Tiger był drapieżnikiem. Polowanie sam, ale w rzadkich przypadkach podczas godów pójdzie na zdobycz z jego kobiet. Jeśli zwierzę został złapany w pobliżu kilku osób, to była tygrysica z uprawiane potomstwa.

Podobnie jak inni członkowie gatunku, to było całkiem miłe kot, który monitoruje stan swojego futra, od czasu do czasu liżąc je, zwłaszcza po posiłkach.

Podczas polowania, zastosowano dwie metody: łodygę, a oczekiwanie na ofiary. Maskowanie kolor pomógł tygrysy podczas polowania na zdobycz. Najczęściej są one polować w pobliżu zbiorników wodnych i na szlakach. Wkradł się do małych ostrożnych kroków drapieżnych, tygrys wykonane jakieś wielkie skoki i wyprzedził zdobycz.

Podczas czeka drapieżnika leżącej i robi szybkie szarpnięcie w podejściu ofiary. W przypadku poślizgu więcej niż 150 metrów od zwierzęcia, nie realizować.

W przypadku udanego polowania, podobnie jak innych wielkich kotów, wymarły podgatunek tygrysa gardła gryźć swoją ofiarę, często jednocześnie łamiąc mu kark. Z biegiem czasu może jeść do 20 kg mięsa.

Podczas przenoszenia drapieżnik zabita ofiara przeprowadza go w ustach i rzucił tyle. Polowania na tygrysa o zmierzchu lub w nocy. Używane w tych samych technik były wynikiem matką nauki, a nie wrodzone formy zachowania.

Na jego terytorium tygrys balijski był szczyt piramidy żywieniowej, mało kto może konkurować z tym zwierzęciem. Kiedy ludzie byli dla niego zagrożeniem.

gatunek wymarły

Bali Tiger zniszczył człowieka. Oficjalnie pierwszym przedstawicielem podgatunku nakręcony w 1911 roku. Był to osobnik dorosły, bardzo zainteresowanych mieszkańców. Po tym incydencie, drapieżnik zaczął ogromny polowanie jako przynęty często wykorzystywany przez zwierzęta gospodarskie.

Ostatni tygrys został zastrzelony 27 września 1937 roku do chwili obecnej uznany jako podgatunek wymarły. Wiadomym jest, że była to samica. Istnieją nawet prawdziwy obraz, który przedstawiono lokalnych mieszkańców i zabił bestię. Uważa się, że kilka osób może jeszcze żyć aż do lat 50-tych.

Główne przyczyny wygaśnięcia tygrys balijski jest niszczenie siedlisk przez człowieka, a następnie (popularne) drapieżnika polowania barbarzyński. Najczęściej jest on zabity z powodu ich cennego futra.

Oficjalnie polowania został zakazany dopiero w 1970 roku, a także o zwierzęciu mowa w ustawie w celu ochrony przyrody w 1972 roku.

W kulturze mieszkańców wyspy Bali tygrysa zajmował szczególną niszę. Był traktowany z szacunkiem. Okaże się w opowieściach ludowych, jego wizerunek został wykorzystany w lokalnej pracy.

Jednak byli tacy, którzy należeli do zwierzęcia ostrożnym, a nawet wrogie. Po zniszczeniu Bestii, wiele dokumentów i innych materiałów związanych z tygrysa zostały zniszczone.

W Anglii w British Museum znajdują się fragmenty kości, trzy czaszki i dwie skórki drapieżnika wymarły.