547 Shares 8909 views

Wszystko o obowiązkowym zestawie samochodów

W pewnych okolicznościach sytuacje są bardzo różne, często umieszczając narzędzie w bagażniku, można łatwo radzić sobie z niewielkim załamaniem, co uniemożliwia normalny i bezpieczny ruch. W SDA znajduje się lista rzeczy, które muszą posiadać wszyscy kierowcy. I dziś rozważymy, co powinien zawierać zestaw awaryjny kierowcy, a jakie inne narzędzia należy przewozić w samochodzie, aby uniknąć problemów.

Co to jest SDA?

Zgodnie z zasadami dróg, każdy kierowca musi mieć w samochodzie tylko trzy rzeczy, a mianowicie:

  1. Gaśnica.
  2. Znak stopu awaryjnego.
  3. Zestaw pierwszej pomocy.

Jednak poza wymienionymi rzeczami, kierowcy często przenoszą z nimi inne przedmioty, co może być bardzo pomocne w sytuacji awaryjnej. Mogą być podzielone na kilka kategorii, w zależności od stopnia potrzeby i celu. Oczywiście niektóre z nich po prostu nie mają sensu prowadzić samochodu, ale jeśli masz długą drogę, lepiej jest być bezpiecznym i umieścić wszystkie niezbędne narzędzia w bagażniku.

Warto zauważyć, że obowiązkowy zestaw kierowców (drogowych), składający się z trzech tematów, powinien być dla każdego kierowcy. Jego obecność jest sprawdzana przez inspektora, a podczas inspekcji mogą wystąpić problemy, jeśli nie złożysz całego zestawu. Zestaw kierowców do kontroli pojazdów powinien obejmować wszystkie te same trzy obowiązkowe elementy.

Wymagania dla nowoczesnej szafki medycznej

Naturalnie jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek z nas spierałby się o potrzeby takich rzeczy, jak gaśnica i apteczka pierwszej pomocy. Jednak zawartość tego ostatniego, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia w 2010 roku, powoduje wiele kontrowersji wśród kierowców. Zgodnie z tym zleceniem, zestaw kierowcy powinien posiadać zestaw następujących elementów:

  1. Bandaże o różnej szerokości.
  2. Torba na garderobę.
  3. Opaska na Haemostatic.
  4. Szmatki ściereczki są sterylne.
  5. Zestaw 3 plastrów samoprzylepnych.
  6. Nożyczki i rękawice medyczne.
  7. Urządzenie do sztucznego oddychania, jak również instrukcje użycia wszystkich tych elementów.

Dlaczego nie ma leków?

Ten bardzo dziwny zestaw pojawił się na skutek faktu, że Ministerstwo zdecydowało się na zasadę porzucenia wszystkich leków – przypuszczalnie tylko lekarze specjaliści i fachowcy powinni korzystać z leków. Jednakże, jak pokazuje praktyka, przybycie karetek pogotowia musi czekać na kilka godzin, a w rzeczywistości życie osoby może czasem nie być przez sekundę. Ponadto, z upałem 30 stopni, kierowca lub pasażer, który dostał się w wypadek, może po prostu umrzeć z powodu bólu bólowego. Dlatego wielu kierowców do tej "szafy medycznej" dodaje znieczulenie (najczęściej w ampułkach) i kilka jednorazowych strzykawek.

Cechy gaśnicze

Wydaje się, co może być trudne z gaśnicą? Ale w rzeczywistości nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Zgodnie z instrukcjami, urządzenie musi być bezpieczne. Według niej, tylko urządzenia typu proszku są bezpieczne. Jak pokazuje praktyka, w celu skutecznego wykorzystania konieczne jest posiadanie gaśnicy z ładunkiem nie mniejszym niż 4 kg, za pomocą węża i dzwonu. Te same urządzenia, które są sprzedawane w zestawach dla kierowców na rynku samochodowym, mają ładunek nieprzekraczający dwóch kilogramów. Ten gaśnic będzie trwał maksymalnie o połowę. Cóż, aby gasić płomień, wyrzucając z silnika, 2 kg ładunku nie wystarczy na wszystkich.

Co jeszcze można umieścić w zestawie kierowcy?

Oprócz obowiązkowej rekrutacji, kierowcy noszą z nimi podstawowy zestaw przedmiotów i narzędzi, które mogą być użyte w każdej chwili, a tym samym pomóc w prawie każdej sytuacji. Wśród nich należy zauważyć przede wszystkim liny holownicze. Również w głównej mierze można używać narzędzi głównych – kluczy, podnośnika, klucza, pary śrubokrętów (krzyża i minus) oraz zestawu głowic.

Co zrobić z tobą na długą podróż?

Jeśli podróżujesz długą podróżą, worek do napędu powinien zawierać co najmniej małą pojemność oleju silnikowego i środka zapobiegającego zamarzaniu oraz stopę lub automatyczną sprężarkę działającą z sieci 12 V. Bardzo często w samochodach (nawet w samochodach zagranicznych) bezpieczniki mogą palić. Dlatego należy zaopatrzyć się w dobry zestaw 5, 10, 15, 20 i więcej amperów. Są niedrogie, ale mogą być bardzo pomocne w podróży. Razem z bezpiecznikami bezpieczników i zestaw lamp. Najczęściej jest to bliski i dalekie światło, a także sygnały zwrotne i światła postojowe.

Jeśli nie wiesz, czy w miejscu, w którym zamierzasz jechać, weź pojemnik o pojemności 10 litrów z paliwem. Jeśli masz samochód z benzyną, pamiętaj, aby pobrać zestaw świec. Elementy obsługi mogą być napełniane benzyną i wysuszać je na drodze, to zajmie bardzo dużo czasu. Z nowym zestawem świec dla całej naprawy zajmiesz nie więcej niż 10 minut. Również bardzo przydatne w użyciu jest multimetr. Za pomocą tego urządzenia można ustalić nieprawidłowe działanie jakiegokolwiek elektronicznego czujnika oraz po prostu awarię w obwodzie elektrycznym samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, zestaw motocyklistów może zawierać wiele różnych elementów w postaci latarek i szczotek. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, że będą one naprawdę pożyteczne po drodze. W końcu nie chcesz nosić dodatkowej rzeczy w bagażniku. Najważniejsze – pamiętaj, że im dalej idziesz, tym więcej rzeczy należy umieścić w zestawie motocyklistów. Pomoże to wyjść z sytuacji najpilniejszej.

Więc dowiedzieliśmy się, co znajduje się w obowiązkowym zestawie samochodów, a także w jaki sposób można je uzupełnić. Powodzenia!