422 Shares 8875 views

Honda Accord 7 – zdjęcia, ceny, specyfikacje, oceny klienta i eksperci

Honda Accord 7 generacji należy do klasy czterech drzwi D-Class sedans. Debiut tego samochodu odbył się w Paryżu Motor Show w 2002 roku. Od tej chwili Honda Accord 7 zyskał ogromną popularność i był bardzo pożądany, zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim. Ale w jaki sposób inżynierowie Hondy zdołali zdobyć światowy rynek? Odpowiedź na to pytanie znajdzie się w naszym aktualnym przeglądzie samochodu Honda Accord 7.


Opinia i przegląd projektu

Sedan Honda Accord jest jednym z nielicznych przedstawicieli klasy D, co można określić nie tylko przez godło, ale również przez jasny i wyrazisty wygląd. Przede wszystkim właściciele samochodów zwracają uwagę na eleganckie gładkie nadwozia, które podkreślają prestiż i solidność tego samochodu.

Sam wygląd został zaprojektowany bardzo poprawnie. Projektanci zdołali stworzyć "złotą średnią", w której nie ma zbędnych zakrętów i szczegółów – wszystkie części ciała wyglądają całkiem harmonijnie. Pomimo faktu, że w tym roku "Honda Accord 7" ma 12 lat, jego wygląd nie może być nazwany przestarzały. Nawet teraz pozostaje solidny i istotny. Japońscy projektanci zdawali się patrzeć w przyszłość i stworzyli samochód, który będzie wyglądał pięknie przez cały czas. Złamana kratka chłodnicy z chromowanym wykończeniem, pochylone reflektory i agresywna architektura zderzaka sprawiają, że wszystkie te elementy są nie tylko luksusowe, ale także w pewnym sensie samochód sportowy Honda Accord 7. Nie jest to wymagane dokładnie do takiego "pocisku". Nawiasem mówiąc, współczynnik oporu aerodynamicznego siódmej "Honda" wynosi 0,26 Cx. Wskaźnik ten przyczynił się do umiarkowanego zużycia paliwa i wyższych dynamicznych charakterystyk. Ale o tym trochę później, ale teraz o wnętrzu.

Przegląd Salonu

Patrząc na salon, rozumiesz, że nie tylko w zakresie projektowania, Japończycy zdołali pokonać czas. Nawet teraz "napełnianie" sedanu wydaje się bardzo istotne i interesujące. Jedyne, co psuje wrażenie, to stary, czarno-biały komputer pokładowy na konsoli środkowej. Ale wkrótce został zastąpiony cyfrowym wyświetlaczem LCD. Zmieniono też kierownicę. Honda Accord 7 generacji otrzymała także regulowaną kolumną kierownicy. Pozwala to kierowcy dostosować położenie "kierownicy" do jego indywidualnych cech anatomicznych.

W oczach natychmiast spuścić duże plastikowe wkładki "pod drzewem". Ozdobą centralnej części wnętrza i bocznym panelem drzwi. Kierownica jest wielofunkcyjna – na płycie znajduje się wiele różnych przycisków sterujących. Ale nie tylko na kierownicy są umieszczone. Na zdjęciu widać, że prawie każdy centymetr kwadratowy kabiny wyposażony jest w mały przycisk. Ta elektroniczna zawartość sprawiła, że "Honda" w momencie debiutu jednego z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych maszyn na świecie. Uchwyty drzwi wykonane są w stylu "pod chromem", a tablica przyrządów wyposażona jest w jasne czerwone oświetlenie.

Jakość materiałów wykończeniowych, jak zawsze, znajduje się na wysokości. Tworzywa sztuczne są miękkie, a osłona tkaniny jest odporna na ścieranie. Jeśli chodzi o wolną przestrzeń, można powiedzieć, że generacja Honda Accord 7 jest porównywalna do limuzyny – tak długo i przestronniej. Nawiasem mówiąc, objętość bagażnika inspiruje szacunek – 450 litrów.

Specyfikacje silnika

Jeśli chodzi o specyfikacje techniczne, na rynku światowym sedan pojawił się z nowszym, ulepszonym zespołem silników. W sumie samochód został wyposażony w dwie opcje dla elektrowni. Podstawowy był dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 155 KM. W bardziej kosztownych poziomach wykończenia klienci otrzymali silnik o pojemności 190 koni mechanicznych o pojemności roboczej 2,4 litra.

Skrzynia biegów

Ale nie tylko silniki zostały uaktualnione. Oprócz dwóch układów napędowych, nabywca miał prawo wyboru między dwoma transmisjami. Na rynku światowym pojawił się sedan, podobnie jak sześciobiegowa "mechanika", która już była "w bazie", a pięciopunktowa "automatyczna". Ten ostatni wyposażony był w niezwykły w tym czasie funkcję – tryb Sport Shift. Dzięki niemu sam entuzjasta samochodów mógł samodzielnie przełączać biegów. Na przykład w mieście samochód jeździ na "maszynie", a poza nią w każdej chwili można przełączyć się na "mechanikę". Teraz tryb Sport Shift jest wyposażony w prawie wszystkie automatyczne przekładnie, nawet w chińskich przejazdach.

Podwozie

Dzięki wydaniu siódmego pokolenia publiczność była mile zaskoczona nie tylko projektem i nową linią silników, ale także zupełnie innym projektem biegu. Jeśli poprzednie wersje Honda były wyposażone w standardowe zawieszenie podwójnych dźwigni na tylne i przednie koła, to od 2002 roku sedan został wyposażony w bardziej wyrafinowaną, wielozaciskową zawieszenie. Ze względu na znaczne zmiany w tej części samochodu zaczął się zachowywać delikatnie i płynnie, a przy dużych prędkościach mógłby pewnie manewrować z boku na bok. System ABS został również przebudowany. Tak więc Honda Accord 7 stała się bardziej skłonna do kontroli i bezpiecznego przy dużych prędkościach.

Koszt

Na rynku europejskim samochód wyszedł na raz w czterech kompletnych zestawach. Wśród nich są:

  • "Sport".
  • "Komfort".
  • "Exclusive".
  • Typ S.

Pierwsze dwa są podstawowe. Zostały one wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i manualną skrzynię biegów. W wersjach Type-S i Executive, dostępne są 5-biegowe "automatyczne" i silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra na 190 koni ". Należy również zauważyć, że początkowy koszt samochodu na rynku europejskim w momencie debiutu wynosił prawie 29 tysięcy dolarów. Najdroższa wersja była dostępna w cenie 36 tysięcy dolarów amerykańskich. W chwili obecnej "Honda Accord" siódmej generacji można kupić tylko na rynku wtórnym, ponieważ jego zwolnienie zostało oficjalnie przerwane w 2007 roku. Teraz wspierane Honda Accord 7 (olej, w którym nie płynie i nie kapie) w Rosji jest sprzedawany za 400-500 tysięcy rubli, czyli 11-14 tysięcy dolarów według obecnej stawki. Jest to cena nowego podkategorii "Priora" lub niskiego budżetu.

Plusy i minusy: komentarze samochodowe

Sądząc po opiniach, Honda Accord 7-szy generacji znajduje się w jednej z najbardziej wysokiej jakości i jednocześnie niedrogich cen samochodów. Ten sedan odznacza się wysokim poziomem manewrowości, bezpieczeństwa i dynamiki. Ale w tym samym czasie ma również uchybienia. W szczególności jest to problem z izolacją hałasu i poszukiwaniem potrzebnych części zamiennych. "Honda Accord" 7 jest bardzo squeamish do krajowej benzyny, więc kierowcy często muszą zmienić świece, a klocki hamulcowe szybko zawodzi (w zależności od charakteru jazdy). Ale w ogóle jest to bardzo wysokiej jakości i ekonomiczny samochód, który nie przeszkadza w częstych awariach i wadach. A jeśli porównamy je z nowymi samochodami krajowymi, nawet w wieku 10 lat, będzie bardziej wiarygodny i nieprecyzyjny w obsłudze (nie mówiąc już o komfortu podróży).