350 Shares 4782 views

Jak wybrać pomidory na Syberii

Ważne jest, aby pamiętać, że oprócz trudnych praktyk rolniczych, w bardzo ciężkim klimacie kontynentalnym na Syberii efektywnej uprawy pomidorów zależy od prawidłowego doboru odmian. Miczurin nawet powiedzieć, że w dużej mierze determinuje stopień powodzenia sprawy. Dlatego nasiona pomidorów na Syberię należy dobierać bardzo starannie.


Na podstawie badań i testów ogromną liczbę odmian pomidorów w różnych regionach klimatycznych Syberii, okazało się, że konieczne jest, aby posadzić tylko wysoko wydajnych, wczesne dojrzewanie, dobrze dostosowany do nagłych zmian w odmianach pogodowych, które są odporne na różne choroby.

Ponadto, przed wybraniem pomidory na Syberii, należy wyjaśnić, które rosną pomidory (w polu chronionym lub otwartym) i do jakich celów (do przetworzenia lub do spożycia w stanie surowym), czego potrzebują. Przy wyborze odmian, zdawać sobie sprawę z tego, co zaleca warunki.

Wszystkie bardziej popularne hybrydy i odmiany pomidorów hodowanych syberyjskich hodowców. Że powinny one być brane pod uwagę, zastanawiając się, jak wybrać pomidory na Syberii. Na ogół są one odporne na niskie temperatury. na odmian hodowlanych kierunku dla regionów z ryzykiem w rolnictwie w ostatnich latach bardzo aktywnie rozwijany. Oczywiście, uprawa pomidorów w Syberii – nie jest łatwe, ale z odpowiednimi odmianami są wykonalne.

Średnie wczesne i wczesne odmiany

Duma Syberia – to wczesna odmiana macrocarpa zasługuje na bardzo wysoką ocenę. Jej krzewy, osiągając wysokość 1,5 metra, staną się prawdziwą ozdobą szklarni, dzięki owoców jasny kolor czerwony, rośnie do prawie 900

Gatunek Ballerina – rozovoplodny jest średniej jakości, nadaje się do otwartej przestrzeni. Zwarty krzew do 60 cm wysokości. Owoce są wydłużone, zwężający się ku górze, mają kolor różowy i wagę 60-120 g Odmiana ta jest niezbędna do rozważenia, jeśli myślisz o tym, jak podnieść pomidory na Syberii. pomidory dojrzewające na nim mają uniwersalny cel, to jest pyszne. Wspaniały wybór do konserw.

Wielki wojownik – dojrzewanie odmian: w filmie wiosennej nieogrzewane schrony pierwszego zbioru może być otrzymywany z kiełków marca niemal równocześnie z odmian, które zostały posadzone w lutym. Stem tych roślin szuka, dobry liściaste, wysokość 1,5 m został osiągnięty. Owoców maliny, mięsiste, okrągłe płaskie, zasadniczo bez pestek. I mnóstwo owoców osiąga funta.

Abakan różowy – różowe owoce, takie jak serca wołowego, o wadze do 900, główne zalety tej odmiany: wczesności, wielkoowocowych i wysokiej jakości owoców.

Mid-grade

Alsou – odmiana ta spodoba się fanom duże pomidory mięsiste. Odmiana jest stosunkowo niewymiarowe. Owoce błyszczący czerwony, wspaniały smak, dość duży (do 800). W zachodniej Syberii jego wydajność wzrasta do 9 kg na m?

Jesiotra gwiaździstego – stosunkowo nowa odmiana, która ma bardzo duże owoce. Jeśli dobra opieka uzyskuje pomidory dorastają do 1,5 kg. Owoce są piękne, wyraziły kształcie serca, jasny kolor czerwony, wspaniały smak. Plony w tej klasie – do 5 kg na krzaku. Odmiana nadaje się do hodowli w ciemności, w otwartym polu.

Dziób orła – nowy średniej klasy. Srednerosloe rośliny, aż do 1,5 m wysokości. Te owoce są purpurowo-różowy kolor, smaczne, duży, ciekawy kształt, który przypomina zakrzywiony dziób potężnego orła, o wadze do 800 g, odmiana ta charakteryzuje się dobrą utrzymanie jakości i wysokich walorach soli powłokowych owoców. Odmiana ta może być uznana za jedną z najlepszych na dużą owocach pomidora.

Siberian atutem – kolejny wielkoowocowych odmiana nadaje się do otwartej przestrzeni. Jego wysokość – około 80 cm owoce. – Crimson czerwone pomidory o wadze do 700 g

Bydlęcej czoło jest rekordzistą pod względem wydajności i owoców zawartych w najbardziej niekorzystnym roku. Ten macrocarpa Shtambovji dobre owocowanie odmiana jest bardzo popularny wśród rolników.

Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób podnieść pomidory na Syberii, trzeba dokładnie przeanalizować cechy każdej klasy i określić najbardziej odpowiednie dla Twojej witryny.