581 Shares 5469 views

Dlaczego amerykański miasto jest czasami określany w ten sposób?

Ludzie wiele lat powszechne stosowanie zwroty: Windy City, Sin City oraz Big Easy. Wielu nawet mieć pamiątkę koszulkę z napisem Big Apple, które są drukowane w dużych liter. Wiele Nieformalne nazwy miejskie stały się częścią krajowego leksykonu, ale co wiemy o ich prawdziwych korzeni?

W niniejszym artykule uwagę Bardzo zabawne historie o dziesięciu nieformalnych nazw głównych miast w USA.

1. "Big Apple", New York

Ameryka może pochwalić się tak dużych miast jak Nowy Jork. Większość tuiston odwiedzenie tej wspaniałej metropolii, będzie chciał spróbować słynnego pizza, bajgle i hot dogi. Jabłka, jednak na liście gastronomii nadal nie wspomniano. Więc, dlaczego miasto ma imię?

Według New York Public Library, termin używany do opisania tego, co jest uważane za najważniejszy przedmiot pożądania i ambicji. Zarzuca się, że taka oryginalna nazwa miasta pojawiła się w 1800 roku.

Choć istnieją różne wersje na temat pochodzenia nazwy i jak otrzymał dużą popularnością, zdecydowana większość ludzi mówi, że nick urodził się najprawdopodobniej na bieżni.

W 1920 roku w Nowym Orleanie gazeta reporter nazwie John Fitzgerald podsłuchałem rozmowę w stajni, z którego widać było, że konie wolą jabłka i idą do konkurencji w „Big Apple”. Reporter dowiedział się, co miał na myśli Nowy Jork. W 1924 roku został uznany za miasto miasto, że sposób, w jednym ze swoich artykułów.

Później termin ten rozprzestrzenił się wśród komentatorów sportowych i muzyków. W roku 1970, Biuro Prezydenta New York Convention Charlz Zhillett stosowane nazwy dla firmy turystycznej, przyczyniając się do jego większej popularyzacji.

Z prowadnic można usłyszeć zupełnie inną historię. Według nich, pierwsze drzewo, które daje owoce w okolicy, była jabłoń.

2. "Windy City", Chicago

Chicago jest często nazywany Windy City z powodu lodowatych wiatrów wiejących z jeziora Michigan. Chociaż jest to dosłowna interpretacja nazwy.

Wiele osób uważa, że to pseudonim powstał w innym miejscu (jego dokładne pochodzenie wciąż nie jest jasne). Jeden dość popularna teoria opiera się na fakcie, że termin pochodzi od przezwiska mieszkańców i polityków, którzy zostali zwanych „pełen gorącego powietrza.”

Etymologia Barry Popik cytowane mocne dowody, które pokazują, że termin został użyty jako odniesienie do wietrznej pogody w Chicago i polityków miejskich. Gazety należące do roku 1870, często stosuje się ten zwrot, ale tajemnicą pochodzenie nazwy nie zostały ujawnione do tej pory.

3. „Miasto Braterskiej Miłości” Filadelfia

Nazwa „Filadelfia” łączy greckich słów fileo (miłość) i Adelphos (Brother). Założyciel Uilyam Penn był Quaker. Był reprezentantem tolerancji religijnej wspólnoty. Pomijając fakt, że jest zwolennikiem wolności religii, on również starał się żyć w zgodzie z rdzennych Amerykanów i pełnego poszanowania ich prawa do własności gruntów.

4. "Sin City" w Las Vegas, NV

Nie jest zaskakujące, że Las Vegas stało się synonimem hazardu, pijaństwa i innych ludzkich przywar. Został nazwany Sin City ( «Sun City"). Ale czy wiesz, że hiszpańska nazwa miasta oznacza „łąka”?

Więc w jaki sposób miasto z takim tłumaczeniem spokój tytule symbolizuje korupcją? Według danych historycznych, pomimo faktu, że w 1910 roku hazardu Nevada uznano za nielegalny, potajemnie przeprowadzone w tajnym kasynie.

Hazard zalegalizowano w 1931 roku, ale zorganizowana przestępczość odłożyć głębokie korzenie. Las Vegas zdobył przydomek „Sin City” z powodu występowania prostytucji oraz obecności dużej liczby domów publicznych we wczesnych 1900s.

5. Big Easy, Nowy Orlean

Poinformowano, że w 1900 Big Easy była nazwa klubu jazzowego, ale ten nick nie był rzeczywiście powszechne aż do 1970 roku. Pochodzenie nazwy nie jest znana, ale to wiąże się z miłą atmosferą, dobrobyt i łatwość postawy jego mieszkańców. Miasto słynie z życia nocnego, dostępności napojów alkoholowych i kasyna.

W filmie z 1986 roku, który ukazał się w rolach głównych Dennis Kueyd, nazwa ta została wymieniona więcej niż jeden raz.

6. "Beantown", Boston

Boston jest znany pod wieloma pseudonimami. Nazywa się „kolebką wolności”, „Athens Ameryki.” Jednak najczęściej jest to nazwa Beantown ( «City of fasoli"). To odnosi się do popularnych potraw regionalnych z Bostonu fasoli pieczone w melasie. Jego pochodzenie nie jest tak niewinna, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Boston w przeszłości rum eksportowane do Afryki za pośrednictwem handlu niewolnikami. Niewolnicy były sprzedawane na Karaibach w celu zakupu melasy. Boston wykorzystane do jego produkcji i bardziej Roma powiększonej wymienionych fasoli. Handlowcy zwykle nazywane miasto Beantown. Dziś jest to dobrze znane nazwisko.

7. "Emerald City", Seattle

Osoby, które odwiedziły Seattle, słyszał o wysokim poziomie konsumpcji kawy przez mieszkańców, jak i ciężkich prysznice. Biorąc pod uwagę ostatnie, nie jest zaskakujące, że miasto ma również liczne parki. Należy zauważyć, Zielony Lake Park, Discovery i Washington Arboretum. To właśnie z powodu tej obfitości zieleni Seattle przydomek „Emerald City”.

8. "Mile High City", Denver

Podróżni, którzy wybierają do odwiedzenia Denver, może zostać ostrzeżony o jego dużej wysokości. Miasto szczyci się wysokość 5280 stóp lub jednej mili, co wyjaśnia pseudonim.

9. "Magic City", Miami

Pseudonim „Magic City” ma niewiele wspólnego z czarami, a także w większym stopniu ze względu na fakt, że obszar ten stał się miastem prawie noc.

Bogaty wdowa nazwie Julia Tuttle zakupiony plantacji cytrusów dodatkowo na działce, którą odziedziczył. Potem przeniósł się do obszaru. Wkrótce Tuttle przekonany jej potężnych przyjaciół (np Henry Flagler) przedłużyć kolej na budowę dróg, a nawet inwestować w ośrodku. I 1896, miasto zostało całkowicie zreorganizowany. Nie trwało to zbyt wiele czasu, aby Miami stał się znaną atrakcją turystyczną i miejscem do dobrego wypoczynku.

10. "Miasto aniołów", Los Angeles

Krótkie i piękne „Miasto aniołów” – dosłowne tłumaczenie tytułu w Los Angeles w języku hiszpańskim.