97 Shares 4775 views

Pearl Kazachstanu – Shalkar Lake

Kazachstan przyciąga turystów południowej łagodny klimat, kolorowe starocie, niesamowite dania, nieopisanie piękne krajobrazy. Jednym z ośrodków turystycznych w Kazachstanie jest Jezioro Shalkar – duży słony staw, który ma pełne prawo być nazywany morze step. Położony sto kilometrów od Uralsku ten staw jest ulubionym miejscem wypoczynku na Uralu. Shalkar słoną wodę, bardzo czyste, a starzy mówią, że nadal uzdrowienie.


Historia i współczesność jezioro

Słowo „Shalkar” (lub „Chalkar”, jak mówią lokalne) język Turkic oznacza „jasne jak śnieg, jezioro.” Wielu ekspertów uważa, że jezioro Shalkar – pozostałością Hvalynski morskie tysiące lat temu, aby wycofać się z ziemi w granicach współczesnego Morza Kaspijskiego.

geografia

Na brzegu jeziora są prawie żadnych drzew. Ale bezpretensjonalny ciernie lubić niegościnne słone gleby. Nazywamy te malownicze miejsca jest bardzo trudne. Jednak małe morze, nagle pojawił się w środku stepu, nadal Looker i przyciąga turystów. A morze jest naprawdę bardzo dużo jak małe jezioro. I to nie tylko woda zasolenie, ale również w jego wielkości – przeciwległy brzeg jeziora nie widać. Zwiększyć podobieństwo z soli morskiej i silnego wiatru, która szalała w godzinach wieczornych w tych częściach. Jezioro dno jest pokryte drobnym białym piaskiem, ale nie jest to konieczne, aby go wykopać – ukrywa się pod piaskiem czarnego błota. Wielu czuje ich gojenie. Ale takie zabiegi może jak nie wszystkie.

Jezioro Shalkar: gdzie się zatrzymać na noc

step Wildlife Kazachstanu przyciąga tylko najodważniejszym. Nad jeziorem Shalkar ma restauracji, nie ma hoteli, kawiarni. Można tu przyjechać z namiotem lub przyczepą, a można wynająć namiot. To prawda, że zabawa nie jest tania – jeden dzień będzie musiał zapłacić 25-30 dolarów. Można wynająć dom w pobliskiej wsi. Cena za jurty, porównywalny do kosztu odpowiednie numery w tureckim hotelu, odstrasza bynajmniej nie wszystkich. Camping daleka jak AUL kazachskiej – prawie zawsze zajęte wszystkie jurty. Dlatego ci, którzy zdecydują się odwiedzić jezioro Shalkar i nie żyć w namiocie, w prawdziwej jurcie, trzeba zgodzić się na przesiedlenie wcześniej.

obiekt turystyczny w kazachski

Mieszkańcy starają się przyciągnąć turystów, oferując pewne usługi: wody pitnej, mięso, jagnięcina, pieczone na rożnie, słynny Fat Boys Leshchikov … kazachskie zaoferowania turystom do jazdy na miejscowych koni stepowych. To przyjemność trochę – tylko 100 tenge za jednym okrążeniu. Innym dość proste rozrywki od lokalnej – wędkowanie na jeziorze. Za niewielką opłatą, lokalne ludzie mogą jeździć na łodzi lub pożyczyć. Nawiasem mówiąc, coś do jazdy na szosie do jeziora, trzeba zapłacić 300 tenge. Pomimo istniejącej kolekcji, stan drogi jest smutny. Tak, i wielu innych zauważalnego braku silnej ręki gospodarza. Jezioro Shalkar, których opinie są bardzo pozytywne, mogłoby być „kazachski Ibiza”, ale nie jest niezabudowana infrastruktury turystycznej całkowicie. Nawet ci, którzy przyszli tam z pieniędzy wydać, i celów nich najprawdopodobniej zabierze lwią oszczędności do jego domu. Wydawanie pieniędzy po prostu nie jest w tej sprawie. Budowa hoteli, restauracji, stołówek, sal dyskotekowych, centrów rozrywki, zakupy – to wszystko może zrobić Jezioro Shankar (Kazachstan), jeden z ośrodków turystycznych i naprawdę raj. Pozytywna rola w rozwoju infrastruktury będzie grał i naprawa dróg dojazdowych do jeziora. Okazuje się, że natura nie oszczędziła siły na to miejsce, ale człowiek nie spieszy się dołożyć starań dla miasta i kraju, planowania i rozwoju turystyki w regionie.

Uralsk

Zdecydowana większość turystów, którzy odwiedzają Jezioro Shalkar (Kazachstan) i odwiedzają miasto Samara, w pobliżu. Ten przystojny młody miasto z wielu budynków, parków, sklepów. W Uralsku żyć gościnnych i przyjaznych ludzi, którzy są zawsze mile widziane odwiedzający.

Wielu turystów chce żyć w Uralsku dzień lub dwa, aby lepiej zapoznać się z jego architekturą. I ktoś spędza tu czas byli zmuszeni – w rzeczywistości w Uralsk Najłatwiej dostać się do jeziora Shalkar pomiędzy czas transportu można spędzić tu z korzyścią i dla przyjemności.

Droga do jeziora

Uralsk można dotrzeć do jeziora samochodem lub autobusem. Rozwijać większej prędkości nie będzie działać – częściowo droga tnie się dziur, kęp, małe doły. Ale warto zauważyć – około połowa drogi jest już naprawiony, ale reszta drogach są jeszcze w budowie. Krajobraz na zewnątrz okna samochodu trudno nazwać piękną, ale gdzie indziej można cieszyć się stepy zalane słońcem, ale w Kazachstanie? Wody i żywności najlepiej jest zaopatrzyć się w mieście, ponieważ droga do jeziora jest mało prawdopodobne, aby sprostać stragany. Idź do jeziora na długo – godzinę po odejściu będzie można poczuć zapach słonej wody i stepowych traw.