704 Shares 6340 views

Ile ostatniej nocy na Marsie i innych planetach układu słonecznego?

Red Planet – druga nazwa Mars, który znajduje się na tyle blisko Ziemi. Monitor „sąsiada” w gwiaździste niebo jest całkowicie możliwe bez teleskopu.


Mares, odnosząca się do grupy ziemskiej to czwarta planeta od słońca. Dla porównania, Ziemia zajmuje trzecią pozycję w naszym Układzie Słonecznym.

Red Planet – to nasz „sąsiad”

Nazwa „czerwony” kojarzy się przede wszystkim z jego cieniu. Ze względu na wysoką zawartość tlenku żelaza kolor jego powierzchni jest lekko czerwonawe. Co do wielkości planeta w stosunku do Ziemi, Mars jest mniejszy niż prawie dwa razy. Średnica planety o połowę mniejszy od Ziemi.

Ile ostatniej nocy na Marsie?

Okres orbitalny Marsa wokół Słońca wynosi 687 dni ziemskich. To jest rok na Marsie trwa prawie dwa razy dłużej niż na Ziemi.

Wynika to z faktu, że odległość do niej 1,62 razy większej niż Słońce z nami, a okres rewolucji, oczywiście, zajmuje więcej czasu.

Ile ostatniej nocy na Marsie? Długość dnia na Marsie jest wystarczająco blisko do wskaźników Ziemi. Tylko w tej planety naszego układu słonecznego w tym okresie, jak blisko nas, w porównaniu do innych.

Stosunkowo długi dzień na Marsie w godzinach, zwykle nam zrozumieć, wynosił 24 godzin 37 minut.

Liczba ta jest nieco wyższa niż w dniu Ziemi. Powodem, jak ostatniej nocy na Marsie w pierwszej kolejności jest prędkością czerwonej planety wokół własnej osi.

Długość dnia planetach naszego układu słonecznego

Więc co to długość dnia, to zależy od odległości od Słońca i prędkość obrotu wokół własnej osi każdej planecie. Odróżnić nocne Stellar i słonecznych.

Wielkość różnicy pomiędzy nimi zależy od kombinacji dwóch czynników – a okresy leczenia wokół słonecznego i obrót wokół swojej osi.

Rozważmy długości dnia i roku, na innych planetach, i porównać, ile ostatniej nocy na Marsie i Ziemi.

Pierwszym i najbardziej najbliższa Słońcu planeta – Merkury jest. Gwiazdowy dzień na tej planecie Ziemi obejmuje 59 dni i trwała przez około 176 słońcu.

Jeśli chodzi o Wenus, to ze względu na jego odwołania do przeciwnej stronie gwiazdowy dzień ma trwać 223 dni ziemskich, a słońce jest 117 dni.

Ziemia ma 24-godzinnego dnia słonecznego, trochę krótszy niż gwiazdowy dni do 23 godzin i 56 minut.

Długość dnia na Marsie gwiazdy i słońce podobnym do czasu trwania świata. I są odpowiednio, 24 godzin, 37 minut do 24 godzin i 40 minut. To dzień, na Marsie trwa 24 godziny i 40 minut.

Co do olbrzymich planet, Jowisz jest to prawie dziesiąta na Saturna – około 10 godzin i 34 minut. Neptune sam – około 16 godzin, a Uran – 17 godzin i 15 minut. Różnica między słonecznego i gwiazd przez kilka dni na tych planetach nieznacznie. To ze względu na długi okres rewolucji wokół Słońca.
Jak widać ze wszystkich planet w czasie trwania w porównaniu z Ziemi, Mars jest najbardziej podobna.

Dzień na Marsie, a także na naszej planecie, cztery minuty dłużej niż gwiazdowy dzień.

Na innych planetach, różnica jest znacznie więcej, tyle podobieństwo nie jest przestrzegana.

Dzień na Marsie jest taka sama jak na Ziemi

W 2023 roku planuje wyprawę na Marsa. Tym razem, w przeciwieństwie do konwencjonalnych sond badających planetę, ludzie będą latać na pokładzie statku kosmicznego.

To dość skomplikowane zadanie obarczona fakt, że warunki dla ludzi o wiele trudniejsze niż na planecie domu mieszka, a idąc na spacer w otwartej przestrzeni jest niemożliwe bez ochrony.

Jednym z zagadnień adaptacji nowych mieszkańców Marsa jest odpowiedzią organizmu na ile ostatniej nocy na Marsie, w przeciwieństwie do warunków ziemskich.

Czy w tym samym czasie pełnej adaptacji biologicznej? Według psychologów, taka mała różnica w 37 minut wystarczy, aby łatwo dostrzegalne osadników.

Oczekujemy, że wiele trudności, ale być może, mimo to dzień na Marsie jest tak podobny do naszego, przypomni astronautów domu. Nic dziwnego, że Czerwona Planeta nazywa bliźniaka Ziemi. Jej wielkie podobieństwa, ale przestronności minimalne.

Podobny, ale nie gościnni

Na tle wysokich poziomów promieniowania w celu ochrony osadników planuje się budowę kompleksów mieszkalnych, zaprojektowanych specjalnie w celu ochrony przed bardzo trudnych warunkach.

Na Marsie nie ma praktycznie nie ma atmosfery, zwiększona rozrzedzone. Planeta powietrze obecne głównie dwutlenek węgla.

Jeśli chodzi o klimat, to jest dość ciężka. Na równiku, w okresie letnim temperatura wzrasta do maksymalnego poziomu 27 stopni Celsjusza.

Na biegunach jest obniżona do -120 stopni Celsjusza. Należy zauważyć, że kąt nachylenia na Marsie blisko indeksu ziemskiej wynosi 25 stopni.

Z powodu tej zmiany pór roku jest podobny do zwykłych warunkach tutaj. Jeszcze rok na Marsie jest dłuższy niż ziemia prawie dwa razy i jest prawie 687 dni.

W oparciu o ile ostatniej nocy na Marsie, a całkowitą liczbą dni w marsjańskiego roku, okazuje się, że pierwsi osadnicy zobaczyć słońce w ciągu marsjańskiego roku 668 razy.

Astronauci z przyszłości

W związku z tym, organizatorzy i naukowcy misja jest jeszcze inny problem, który jest technicznie prawie rozwiązany. Jest to związane z harmonogramu czasu i Mars. termin naukowy „Sol” name dni na Marsie lub czas trwania dnia.

W ten sposób nowi mieszkańcy Marsa wezwie swój dzień i powiedzieć, że już dwa lub trzy Sola. Cóż, miejmy nadzieję, że taka ambitna misja zakończy się sukcesem i otworzy nową erę międzyplanetarnej przyszłości.