866 Shares 5689 views

Wał korbowy i nożycowe cechy konstrukcyjne:

Antena służy do dostarczenia ciężkich ładunków na dowolnej wysokości. Urządzenie to ułatwia pracę ludzką i udział według rodzaju do:


  • wał korbowy;
  • nożycowy;
  • teleskopowa;
  • wózki.

Porozmawiajmy więcej o dwóch pierwszych typów, tj. A. To nie jest uważany za najbardziej popularne i powszechne.

Nożycowy. Nazywa się tak z powodu swojego systemu podnoszącego składającej się z dźwigni i siłownika hydraulicznego jest bardzo podobne w swojej konstrukcji do nożyczek. Układ cylindrów i dźwigni – wsparcie dla platformy, na której waga ma być podniesiony. Dla wielu badaniach z udziałem tylko ruch pionowy, należy kupić podnośnik nożycowy do poziomego – łukowaty.

nożycowa ma niewielkie rozmiary, więc nie jest łatwo poradzić sobie z pracy w trudno dostępnych miejscach. Ciekawostka: Zasada działania podnośnik nożycowy jest stosowany w klawiaturze laptopa.

To mobilne urządzenie jest aktywnie wykorzystywana w małych budowach, w magazynach w innych miejscach, gdzie jest to konieczne, aby podnieść ciężki ładunek na dużej wysokości. Przenoszenie urządzenia z pomocą podwozia, dzięki której wyciąg zwiększa zwrotność. Do pracy na tym urządzeniu musi być maksymalnie 2 osób. Jeśli ciało obce dostanie się pod platformą, podnieś natychmiast przestaje działać, ale nie złamać. Wyposażony ograniczyć maksymalną wysokość podnoszenia, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu hydraulicznego.

Jest tam ochrona silnika oraz możliwość płynnego zatrzymania, kontrola systemu hydraulicznego prędkość. Nożycowa korbowy jest tańszy ze względu na prosty mechanizm. Niektóre modele są zdolne do podnoszenia do 10 ton ładunku na wysokość dwudziestu pięciu metrów. Zakres tego rodzaju urządzeń – gdzie inny sposób pionowy ruch ładunku jest nierealne. Wykorzystany do podniesienia zarówno miejsce lub magazyn towarów i budowanie personelu. Szeroko stosowane na budowach, w przemyśle maszynowym, konserwacji i naprawy mostów i dźwigi do montażu stojaków reklamowych, w pracy na zewnątrz budynków.

Wał korbowy. Ta nazwa została nadana ze względu na fakt, że projekt korba Wciągnik jest wykonany tak, jakby na bardzo długiej nodze kilka okrążeń, które mogą być gięte w różnych kierunkach. Istnieją modele z silnikiem wysokoprężnym i silnikiem elektrycznym. Olejem napędowym – mocniejszy. Łukowaty nożycowa znacznie większy i to znacznie ogranicza zakres jego stosowania. Najczęściej stosuje się go w otwartej przestrzeni, t. To. Jest on w stanie unieść ciężar do wysokości czterdziestu metrów. Ale dużo wagi, że nie weźmie. Jeśli trzeba podnosić i przenosić obciążenia w dowolnym kierunku, a nie tylko w górę iw dół, zakup windy korby – najbardziej rozważne rozwiązanie. To kosztuje więcej kosztownych nożyczki, ale zakres działań i jest znacznie większy i bardziej skomplikowany.

To urządzenie podnoszące ma wysoką wydajność ze względu na proporcjonalnej kontroli ruchów i zarazem bardzo niewielu manipulacji sterowania wysięgnikiem. Urządzenie podtrzymujące pełnym okręgu daje szansę na przeprowadzenie prac nad podnoszenia ładunków w ciasnym Metakhim. Aktywnie korzystał z tego rodzaju wyciągów w pracach budowlano-montażowej, że jest. To. Sprawiają, że to możliwe, aby podnieść ładunek na małej przestrzeni. Ze względu na strzałki krętych z dużym wyjazdu długości, ta technika działa dobrze nawet na dużych wysokościach, w trudnych warunkach, gdzie użycie innych typów urządzeń niemożliwe.