555 Shares 4501 views

Niedrożność jajowodów: jak zajść w ciążę, jak leczyć

Ostatnio coraz więcej kobiet słyszało o niedrożności jajowodów. Nigdy nie można mieć do czynienia z podobnym problemem, ale trzeba o tym wiedzieć.

Niedrożność jajowodów to stan, w którym, z różnych powodów uwalniane z pękniętego pęcherzyka jajko nie może osiągnąć swój cel i wpaść w macicy.

„Mam niedrożność jajowodów. Jak zajść w ciążę? „- to pytanie często słyszał Ginekolodzy w jego biurze.

Normalnie, kobieta ma dwie rury pochodzących z mięśni macicy do jajników. Dlatego przejście od ruchu komórek żeńskich po owulacji. Zapłodnione czy nie osiąga swój cel. Jeśli to nie nastąpi, możemy mówić o podłączeniu do ołtarza.

Objawy niedrożności Tubal

Sama w sobie, ta choroba nie jest to efekt. To nie ma wpływu na życie i zdrowie kobiety. Warto więcej dowiedzieć się, co jest niedrożność jajowodów, jak rozpoznać jego obecność.

Ból w podbrzuszu

Jednym z pośrednich objawów niedrożności jajowodów jest dyskomfort, który pojawił się po doznaniu stan zapalny. W tym przypadku może być utworzony zrostów – Cienkie plenochki że już klejone cienkich fragmentów.

przedłużone niepłodność

Jeśli kobieta prowadzi regularnego życia seksualnego bez stosowania środków antykoncepcyjnych, nie może zajść w ciążę przez długi czas, istnieje podejrzenie, że jest niedrożność jajowodów. Dla dokładniejszego rozpoznania najpierw wykluczyć inne czynniki, które mogą zakłócać ofensywnej koncepcji.

Po potwierdzeniu tej patologii jako zablokowany rur, jak zajść w ciążę bez leczenia, nie mów nikomu. Dlatego trzeba korektę medyczną tej choroby.

diagnostyka

Skąd wiesz o obecności niedrożności jajowodów? Istnieje kilka metod diagnozowania tej patologii.

badanie USG

Dość metoda zawodna przez które możemy tylko przyjąć obecność zrostów w jamie brzusznej offsetowej położenia narządów.

Histerosalpingografia (metrosalpingography)

W badaniu tym, kobiety w cewniku macicy, przez które przepływa ciecz o określonej barwy. Jeśli barwnik był kontrast z rur w jamie brzusznej, są zadowalający.

Operacje te przeprowadza się pod kontrolą USG lub rentgenowskim urządzeniu.

Laparoskopii (lub fertiloscopy)

Ta metoda diagnostyczna polega na przeprowadzeniu manipulacji przez nacięcie brzucha lub pochwy. Dodatkowo, taki sposób jest to, że wykrycie patologii trzymając korekty jest raz możliwe.

leczenie

Oczywiście, jak każde inne nieprawidłowości, niedrożność jajowodów wymaga korekty medycznej. Jest to zarówno badania i wybrać odpowiedni taktyka może być używany do nawigacji. Istnieje kilka sposobów leczenia zablokowanych rur.

metoda konserwatywny

Zwykle, jeśli proces zapalny zostanie znaleziony, jest on usuwany podejmuje niezbędne leki. Następnie pacjent wyznaczony leki protivospaechnye i procedury rehabilitacyjny na celu absorpcję cienkich warstw na przewodzie żeńskiej.

Należy zauważyć, że metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy wiek zrostów nie przekracza sześciu miesięcy.

Zaburzenia (gidroturbatsiya)

Ta metoda korekcji medyczna jest zupełnie nieaktualna, ale w niektórych instytucjach jest nadal prowadzone. Ponadto, może to być bardzo bolesne dla pacjenta.

Istotą manipulacji, że kobiety w fotelu ginekologicznym, wprowadzony do macicy rurkę, cewnik jest wprowadzany za pośrednictwem powietrza lub specjalnego płynu. Pod silnym ciśnieniem jajowody są wyprostowane, a różnica zachodzi niezależnie zrostów. Manipulacja jest wykonywana pod kontrolą USG czujnika.

Mniej tej metody jest fakt, że może być silnym rozciąganie jajowodu i usuwanie z nich znanych miejscach.

metoda chirurgiczna

Jeśli po leczenie zachowawcze kobiety nie czują się lepiej lub ciąża nadal jest nieobecny, jest pokazany trzyma korekcji chirurgicznej. Kiedy diagnoza „niedrożności jajowodów” operacji można wykonać na dwa sposoby:

  • laparoskopia;
  • laparotomii.

Zarówno pierwszy jak i drugi przykład traktowanie przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym organizmu.

Laparoskopia polega mikrochirurgiczny operację. W jamie brzusznej pacjenta wszedł do aparatu, dzięki czemu lekarz widzi wszystko, co dzieje się na ekranie. Z pomocą dodatkowych nacięć na brzuchu wprowadzonych manipulatorów że wnikliwie zrostów. Jeśli plenochki wykonany w środku rury, lekarz nie może fizycznie osiągnięcia żądanego miejsca. W tym przypadku, jajowodów przecina przechodzi w dwóch miejscach, po czym usuwa się część uszczelniającą i zdrowych końcach zszywane.

Laparotomii – więcej chirurgii urazowej. Podczas jest przekrój poziomy lub pionowy przez dolną część brzucha, po czym lekarz stwierdzi, wynikające zrostom i ich preparowania.

Rokowanie po zabiegu chirurgicznym jest korzystna, ale efekt manipulacji jest utrzymywane przez długi czas. Rok później może pojawić się powtarzalne skoki. Dlatego kobiety są poinformowani, jak można rozpocząć planowanie zajścia w ciążę wkrótce po jajowody zostały wyeliminowane. Środki ludowe, jednak również nie może być dyskontowane, chociaż należy być ostrożnym z nich.

Który oferuje tradycyjną medycynę?

Wiele uzdrowiciel i moja babcia twierdzi, że wiele ziołowych herbat i nalewek może wyleczyć taką patologię. Zioła, takie jak rumianek, wyżynnego macicy, czerwony szczotki – często towarzyszy pacjentów z niedrożności jajowodów.

Należy przypomnieć, że zaniedbanie medycyny i porad medycznych na rzecz środków ludowej może zamienić się w bardzo poważnych następstw i powikłań. Dlatego nie jest konieczne, chyba że zalecane przez lekarza, aby mieć różne nalewki i wywary w celu wyleczenia zablokowanych rur.

opinie

Wiele kobiet czynienia z podobnym problemem, twierdzą, że najbardziej skuteczną metodą leczenia – operację.

Było po chirurgicznym usunięciu zrostów 6 z 10 niepłodnych par mieć dzieci.

Istnieje również wielbiciele tradycyjnych leków, twierdząc, że koncepcja się po zaczęli biorąc jedną lub inny bulion. To on pomógł im leczyć zablokowane rury. Jak zajść w ciążę, którą metodę wybrać? Lepiej, oczywiście, należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania pomocy.

Jak zajść w ciążę

Wiele kobiet do czynienia z podobnym problemem, paniki i wierzę, że nigdy nie będzie czuć radość z macierzyństwa. To jest złe. W ostatnich dziesięcioleciach nastąpił silny przełom w dziedzinie medycyny, dzięki czemu jest szansa, aby mieć dziecko, nawet jeśli masz zablokowanych rur. Jak zajść w ciążę? Istnieją dwa sposoby:

  • leczenia, po którym następuje ciąża;
  • zapłodnienia in vitro.

W pierwszym przypadku po zabiegu i korekta medycznej ciąży występuje siebie.

Druga metoda jest stosowana, kod interwencja chirurgiczna nie przyniosły żadnych pozytywnych rezultatów.

Metoda zapłodnienia in vitro jest to, że kobiety spędzają stymulacji owulacji, podczas którego wiele pęcherzyki rosną. Z pomocą ekspertów przebicie ich podjęcia, nie czekając na wystąpienie owulacji, po czym zapłodnionych komórek męskich w najlepszych możliwych warunkach.

Komórki zostały uzyskane dla kilku dniach obserwuje się, potem przeszczepia się do macicy kobiety z pominięciem jajowody zostaną zablokowane.

Metoda ta stała się bardzo popularne w ostatnich latach. To dzięki niemu wiele bezdzietnych par nie może mieć dzieci.

powikłania

Wiele kobiet z zablokowanymi rur może zajść w ciążę, ale nie zawsze tak koncepcja kończy się szczęśliwie. Czynienia z jajkiem, plemnik zapładnia je, a następnie zaczyna się poruszać wynikowy zestaw chromosomów w kierunku macicy. Ale po kolce, nie mogą przechodzić komórki jajowej, a na końcu jest on dołączony do jajowodu. Ponieważ jajowód nie można rozciągać w nieskończoność, przychodzi czas, gdy jest on uszkodzony. Taka sytuacja jest niebezpieczna dla życia kobiety i wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza.

wniosek

Należy powiedzieć, jeśli długo nie zajść w ciążę, warto skonsultować się z lekarzem do szczegółowego badania. Może odkryli, niedrożność jajowodów. W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie leczenia, po którym nadejdzie długo oczekiwana ciąża.