810 Shares 9698 views

Strefa dla drzew Stalker: Nie przegap szkodników do korony

Jak chronić swój ogród przed szkodnikami nienasyconych? Oczywiście, istnieje cały arsenał chemicznych środków ochrony roślin. Cóż, jeśli chcesz i ochrony drzew przeciw szkodnikom i chemia swoich ulubieńców po raz kolejny nie przeszkadza? Są takie środki.


Pamiętaj, że większość szkodników ogrodowych karmić na soki z liści. Dlatego szukają oni koronę – i chrząszcze i gąsienice i mrówki, ostrożnie niosąc „pastwiska” mszyc. I do korony drzewa jest najszersza droga – jego tułów. Można umieścić na niej nieprzekraczalną barierę dla szkodliwych owadów?

Możliwe. Bariera ta jest nazywana odławiania stref dla drzew. Ich zadaniem – fizycznie kolidować z realizacją liści roślin ogrodowych przez szkodniki, w tym wychwytywania i zniszczenie.

Każdy odłowu zespoły drzew strukturalnie bardzo proste i nie wymaga żadnych dodatków w fabryce. Najczęściej jest wykonane w postaci lejka, owinięte wokół pnia i skierowane jego dzwon z góry w dół do podłoża. Praktyka pokazuje, że najbardziej skutecznymi ścieżki „połowy” podróży w górę wzdłuż pnia szkodników owadzich.

Tak więc, projekt, w zasadzie, jest jasne. Ale pytanie brzmi: jeśli nie Huntsman pas drzew, niektóre z jakiego materiału?

Łatwiejsze i dokonać takich przeszkód z papieru lub tektury szybsze. Ale jak tylko staje się jasne: taka strefa wychwytujący – przed pierwszym deszczu. Chociaż, jeśli masz możliwość, aby szybko usunąć je przed złą pogodą, to znaczy – najlepszy jednorazowy. Jest o wiele lepiej nadaje się do wytwarzania stref łowieckich konopie lub szkło. Oto dlaczego.

Aby zwiększyć „zbiorczo” zdolność paska wychwytywania, to korzystnym jest impregnowanie wewnętrzną stronę lub skuteczną owadobójczą lub kleju. Następnie wszystkie złośliwe szkodniki, starając się pokonać przeszkodę, po prostu nie nastąpić – albo umrzeć albo mocno trzymać wewnątrz. Ponadto, sama szkło jest niezwykle trudny do pokonania, nawet bez impregnacji.

Ponadto „long-playing” strefa celem chwytanie, której ochrona jest zapewniona przez drzewa, jest „spódnica” wykonana z gumy. Wzór przygotowany wcześniej łatwo owinąć wokół beczki szczelnie przylegającą do niej lub klejenia klej stolarskie. W celu zwiększenia efektu można też zawijania krawędzi „przepony”, a w powstałej rowka wlać trochę kleju lub olej słonecznikowy. Owady uwięzione w rowku nie będzie się stamtąd wydostać.

Każdy myśliwy pas drzew muszą być przymocowane do bagażnika tak, że między nim a skórka nie miał żadnych pęknięć. Jeśli nie udało się uniknąć – nie martw: dla zwykłej gliny kit przydać.

Kolejna wskazówka: jeśli masz możliwość malowania strefy wychwytywania – Vykraste je na zielono. Ten natychmiast czyni je atrakcyjnymi dla szkodników, a nie mają żadnego zainteresowania pożytecznych owadów, takich jak rośliny miodu.

Regularnie sprawdzać każdy Huntsman pas drzew; jeśli to konieczne, ponownie nasycić je środkiem owadobójczym. Raz wewnątrz strefy wychwytywania buduje dostateczną liczbę owadów, delikatnie rozwiązać go z beczki, przeprowadzić poza działce i ostrożnie palić. Tylko w ten sposób będzie oznaczać trwale zniszczyć szkodniki ogród.