101 Shares 2296 views

Przydatne Garden Decoration – Berberis vulgaris

Jeśli masz własną witrynę, i zastanowić się nad jego ozdobą, a następnie znaleźć miejsce do sadzenia Berberis vulgaris. Szeroka gama gatunków pozwala na użycie tej rośliny we wszystkich kompozycjach.

Berberys – krzew do trzech metrów wysokości, która jest idealna do tworzenia żywopłotów. Szybko dzielących się i tworząc zwartą ścianę kolorowych liści, to oszczędza dużo kurzu, silnego wiatru i ciekawskimi oczami. Nici powleczone kory jasnobrązowego, ozdobione dużymi skokami, więc ścianka tej części staje berberysu ochraniacz.

Berberis vulgaris – ozdobna roślina, stacja zdobienia pierwszy gęste listowie i jasne żółte kwiaty, a następnie skupiska czerwonych jagód. Wybierając ten krzew na żywopłoty, wyrównać go z innych roślin ozdobnych , takich jak bzy i wiciokrzew.

Staraj się nie sadzić berberys pospolity blisko domu. Ze wszystkimi jego wielu zalet, ma tylko jedną wadę – nieprzyjemny zapach kwiatów, które przyciąga muchy. Ale jeśli wyrównać lądowania z innymi roślinami, to po prostu nie czuję.

Berberys pospolity to doskonała roślina miód. Jest czas na kwitnienie występuje pod koniec maja i na początku czerwca, a owoce wiszą na krzaku przez cały rok i są doskonałym uczta dla ptaków.

Każda odmiana berberysu ma kolor jagód: czerwony, granatowy, prawie czarny i Ruby. Jagody są wykorzystywane do celów kulinarnych – jako przyprawa do dań mięsnych i rybnych, na kompoty, napoje, dżemy i słodycze. Ich normalizacji ciśnienia tętniczego i uspokajająco na organizm, stymulują apetyt i są stosowane do zapobiegania różnym chorobom żołądka i jelit.

Korzeni i liści berberysu zawierają bardzo rzadki ekstrakt roślinny o nazwie berberyna, który może być uzyskany tylko z materiału roślinnego, i nie może syntetyzować. Substancja ta wykazuje silne hemostazy i żółciopędny, doskonałe działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Posadzone na berberysu strona purpurolistny, zawsze będziesz miał pod ręką doskonałe narzędzie do wzmocnienia naczyń krwionośnych. Liście mają wszystkie właściwości berberys pospolity, a ponadto zawierają duże ilości witaminy P. Owoce berberysu pomocy wymioty w ciąży i chorób biegunka, żółtaczka i wątroby.

Najważniejsze – prawo do roślin berberysu. pielęgnacja roślin w tym przypadku byłoby uciążliwe dla ciebie. Dla sadzonek powinny wybrać się słoneczną i dobrze odsączone miejsce bogate w żyznej i luźnej glebie. Jeśli witryna jest zdominowany przez gliniaste gleby i ściśle rozmieszczone wód gruntowych, ale naprawdę chcesz mieć buszu, to będzie mieć na celu stworzenie korzystnych warunków dla siebie. Berberys nadmiaru wody umrze i będzie źle rosnąć i owocować w glebach ciężkich.

Minimalny okres, w którym Bush powinien być dobrze nagłośnione – około pięciu godzin. Brak światła słonecznego w gatunków ozdobnych z fioletowymi liśćmi zmieni kolor lub jasność sprawiają, że zielony. Do sadzenia w cieniu nadaje się tylko berberysu Amur.

Berberysu można rozmnażać przez nasiona, ale najlepiej jest kupić gotowe rośliny, które są dostosowane do obszaru w najbliższej „Zelenhoze”. Berberys kwitnie w czwartym roku po posadzeniu. Przeszczepiony krzew do stałego miejsca powinny być w ciągu pierwszych czterech lat. Starszy dostaje, tym bardziej chory i gorzej tolerują przeszczep.

tyle problematyczne propagować podzielenie sadzenie krzewów berberysu. Aby to zrobić, trzeba najpierw wykopać cały krzew wyciąć swoje główne źródło w połowie i siedzieć kilka sadzonek uzyskanych. Po tych procedur krzew cierpi od kilku miesięcy do roku.