598 Shares 5735 views

Wieś Kosh-Agach. Zwiedzanie Terytorium Ałtaj

Wieś Kosh-Agach znajduje się w południowo-wschodniej części terytorium Ałtaju i jest centrum administracyjnym tej samej dzielnicy. W tej dziedzinie dość surowy klimat, więc nie mogą być postrzegane nie tak wielu turystów. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest dzielnica Kosh-Agach sprawia, historyków, archeologów i miłośników przyrody. Dla wielbicieli Buddy, region jest uważany za święte miejsce mocy.


Opis Kosh-Agach

Wioski, położone w pobliżu miejscowości Kosh-Agach, ma zróżnicowany i ciekawy krajobraz. Główną część regionu – jest półpustynnych, który rozprzestrzenia się wśród ośnieżonych szczytów, których wysokość wynosi około 2000 metrów nad poziomem morza. Różnorodność zasobów naturalnych terytorium Ałtaju jest imponująca. Tutaj można zobaczyć strefę step, tundra i iglastych, które znajdują się w pobliżu rzeki Dzhazator. W lasach są najczęstszymi drzew takich jak cedr, modrzew i świerk.

Okres zimowy jest bardzo długa, zimna może pomieścić do 7 miesięcy, i nie jest to zaskakujące, ponieważ najbardziej surowy klimat w okolicy jest krawędź Kosh-Agach. Respublika Altay – jeden z najzimniejszych regionów Syberii, są miejsca, gdzie zachowały się wiecznej zmarzliny. Bardzo zauważalny spadek temperatury, w ciągu dnia wskaźniki termometr może się znacząco różnić.

Opis miejscowości

Historia osadnictwa ma ponad 200 lat. Kosh-Agach założona przez rosyjskich handlarzy w 1801 To miejsce było centrum handlowe w południowej części gór Ałtaj. Mongolia przed końcem 1880 roku należał do chińskiego imperium i był partnerem handlowym kupców Kosh-Agach.

Wioska znajduje się w podwyższonym miejscu, na wysokości około 2000 metrów nad poziomem morza. Tutaj rzeka Sensing, na brzegach którego stoi Kosh-Agach. Z głównego centrum administracyjnym Kraj Ałtajski – Barnauł – miejscowości usunięte na 438 km, ale odległość do granicy Mongolii, nie więcej niż 50 km. Głównym ludności regionu – Ałtaj Kazachów. Rosyjska wioska prawie żaden.

Nazwa wsi ma pochodzenie kazachskiego, to znaczy „kilka drzew.” Nieoczekiwanie, sama wioska znajduje się na obszarze pustynnym stepie i drzew Chu w okolicy nie znaleźliśmy. W niebo wznieść się stada ptaków drapieżnych. We wsi jest prawie nie spada opadowe i pogoda jest przeważnie słonecznie.

W 2003 roku, w tych miejscach nie było trzęsienie ziemi, a wieś była epicentrum katastrofy. Podczas klęski żywiołowej, niektóre domy zostały zniszczone.

Teren znajduje się w strefie przygranicznej, w związku z tym, aby odwiedzić płaskowyż Ukok, trzeba uzyskać pozwolenie od Służby Granicznej, która jest oddziałem we wsi.

W miejscowości znajduje się wiele obiektów społecznych: rynek, sklepy, centrum rekreacji, stacji benzynowych, restauracji i hoteli. Kosh-Agach przed początkiem lat 90. miał własne małe lotnisko, które kończą samolotem z Barnauł. W 2003 roku wieś zaczęła budowę sąsiedztwie domków. W 2014 roku, w rejonie elektrownia słoneczna została uruchomiona – pierwsza w kraju.

Plateau Ukok i innych atrakcji

Pomimo faktu, że we wsi infrastruktura turystyczna nie jest rozwijany, te miejsca przyciągają liczną grupę turystów zagranicznych i rosyjskich. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest unikalny charakter i Ukok. Naprawdę jest w dzielnicy Kosh-Agach spojrzenia na:

 • Uczucie rzeki z licznymi progami.
 • Shavlenskie jezioro.
 • Aktru – dziewiczych lodowców.
 • Blue Lake.

Ponadto, zwiedzający mogą zobaczyć jedną z dwóch muzeów, które znajdują się w sąsiednich wsiach: Kokora i Jean-AUL.

Najważniejszym i najbardziej znaczącą atrakcją tego miejsca jest płaskowyż Ukok, która należy do światowego dziedzictwa UNESCO. Płaskowyż położony na wzgórzu, wśród pasm górskich na wysokości 2000-2500 metrów nad poziomem morza. Kilkadziesiąt rzeki przekroczyć. Aby dostać się tutaj jest bardzo trudne. Góra przechodzi trudne, a można z nich korzystać przez kilka miesięcy. Ale ci, którzy wytrwali turyści otrzymają niezapomniane wrażenia. Zostaną one otwarte:

 • nietknięte przyrodzie;
 • jeziora dziewiczych;
 • Czerwona odmiana zwierząt i ptaków;
 • dowód zamieszkania w tych częściach starożytnych cywilizacji (malowidła skalne).

Na płaskowyżu wiele historycznych artefaktów i zabytków zostały znalezione. Mohilnik Ak Alakha-3 najbardziej znanych miejsc. Tutaj we wczesnych latach 90-tych odkryto mumię Ałtaju Princess, którego wiek liczy ponad 2500 lat.

Gdzie się zatrzymać w Kosh-Agach?

Jeśli mocno postanowiłem odwiedzić ten wyjątkowy zakątek natury, będzie pomocne wiedzieć, gdzie się zatrzymać na noc. Chociaż wsi Kosh-Agach niewielkich rozmiarów, jest przyzwoity hotel „Rasul”, który może pomieścić 30 osób naraz. Pobliska serwis miejsca: serwis opon, myjnia samochodowa i stacja benzynowa.

Hotel jest w pełni wyposażony w:

 • Mniejszy – 3;
 • Poczwórne – 2;
 • Podwójna – 8;
 • sześciu osobowej – 1.

Samochód można zaparkować obok hotelu za darmo. W ogóle, hala mieści instytucję telewizyjny. Na piętrze znajduje się łazienka i prysznic. Na specjalnie wyposażonych gości kuchni można przygotowywać własne posiłki. W hotelu znajduje się sauna, istnieje możliwość korzystania z żelazka. Jak rozrywkowych – bilard.