327 Shares 4302 views

Dlaczego nie działa na monitorze laptopa: możliwe przyczyny i sposoby rozwiązywania problemów

Bardzo często ludzie mają do czynienia z problemem, że nie działają na monitorze laptopa. Ekran może działać częściowo, ale wykazuje słabe lub, na przykład, nie powielać w ogóle nie być włączone lub pokryte równomiernie szarości. Aby rozwiązać ten problem musi być różny w zależności od przyczyn, które spowodowały to.


Każdy chciał wiedzieć, dlaczego nie działa na laptopie monitorować je z niego, a nawet zrobić to w domu nie jest bardzo trudne. Często zdarza się, że będziesz w stanie ożywić sprzętu, a jeśli nie, to będziesz wiedział, jak opisać specjalisty problem.

Dlaczego nie może działać monitora laptopa?

Często, jeśli laptop jest uszkodzony, nie działa monitor. Acer, ASUS i LG – marka nie jest ważne, jak awaria w komputerach są zwykle takie same.

Problemy są następujące:

 • Monitor staje się szary odcień.
 • Obraz jest bardzo trudno zobaczyć.
 • Obraz jest paski.
 • Sygnał jest całkowicie nieobecny.

Takie problemy występują zwykle z powodu tych niepowodzeń:

 • Uszkodzenie złącza lub pętli matrycy.
 • Dekoder przepalenia lub uszkodzenie macierzy monitora.
 • Problemy z kartą graficzną.
 • Uszkodzony przemiennik ekranu matrycy.
 • Problemy z podświetleniem.

Warto też pamiętać, że nie jest zobowiązany być w katastrofie. Istnieją powody, dla sprzętu nie działa na monitorze laptopa, lub działa zbyt nudny:

 • Przypadkowo nacisnął klawisz wyciszenia podświetlenie ekranu – jest położony na jednym z klawiszy funkcyjnych F1 do F12. Najczęściej wygląda przekreślonego placu. Kluczem może też nieuwagę utknąć.
 • Ustawiono poziom jasności do zera.
 • W konfiguracji sprzętowej lub awarii sterownika wystąpił.
 • Masz nieprawidłowo zainstalowany moduł pamięci.

Sprawdź jasność

Jeśli nagle przestał działać na monitorze laptopa, a wcześniej wszystko było w porządku, a następnie spróbuj zmienić poziom jasności. Aby to zrobić, należy przytrzymać klawisz Fn, a następnie naciśnij przycisk funkcyjny, aby zwiększyć jasność. że to pomoże, jeśli ekran nie jest całkowicie wymarły, i po prostu bardzo nudne.

Sprawdź przycisk z ekranu

Uzbrój można również wyłączyć ekran przycisk – jest również związana z klawiszy F1-F12 jest albo oddzielnie. Przestając być może ze względu na starość, klawiatury, lub jeśli rozlać go na coś słodkiego. Zaprzestanie może poradzić sobie z wykałaczką lub cienkiej igły.

Podłączenie zewnętrznego monitora

Jeżeli środki te nie pomoże, spróbuj zdiagnozować laptopa podłączając do niego za pomocą kabla HDMI lub VGA dowolnego monitora zewnętrznego. Nie zapomnij sprawdzić, czy monitor komputera lub telewizor pracował również i został podłączony do źródła zasilania.

Jeśli obraz jest wyświetlany na monitorze zewnętrznym, nie ma nic dobrego o nim. Prawdopodobnie oznacza to, że laptop została uszkodzona lub złamana ekranu matrycy pętli. Wtedy po prostu trzeba iść do centrum serwisowego i zwrócić się do ekspertów na pytanie: „Dlaczego nie monitor laptopa”

ustawienia kasowania

Jeśli nie widzisz obrazu, w tym na monitor zewnętrzny jest podłączony, a następnie spróbuj zresetować konfigurację sprzętową:

 • Wyłączyć zasilanie i wyjąć baterię z laptopa.
 • Naciśnij przycisk zasilania przez dwadzieścia sekund.
 • Podłącz ponownie urządzenie.
 • Włącz komputer i wybrać normalne uruchomienie systemu operacyjnego.

Można także spróbować uaktualnić sterowniki karty graficznej, lub przywrócić system do stanu przed monitor zostaje zatrzymana, aby pokazać, jeśli masz kopie zapasowe.

Ponownie zainstaluj moduły pamięci

Jeśli przestał działać na monitorze laptopa po masz go zdemontować lub zainstalować nową pamięć, można spróbować częściowo rozbierać laptopa ponownie, wyjmij kartę pamięci i włóż ją z powrotem na czas poprawnie.

Jeśli to jest bardzo trudne, aby zobaczyć zdjęcie

Jeżeli obraz na monitorze jest, ale to jest bardzo słabe, problem nie jest w matrycy – najprawdopodobniej, nie działa, a podświetlenie monitora na laptopie. Problemy z oświetleniem też są różne – może to po prostu wypalić i może zamknąć, mają zły kontakt lub odczuwać niedobór energii z powodu problemów z Inventor. Zrozumieć, że nie tylko szablon, można tylko po przetestowaniu całego łańcucha. W każdym razie, jeśli nie masz doświadczenia z laptopami, masz taki test nie jest dokładnie wydać, więc będzie mieć dostęp do specjalistów w centrum serwisowym.

Jeśli obraz z wadami

To nie działa na ekranie laptopa: pokazy ekranie, ale to czołganie pasma i plamy? Przyczyny tego problemu też może być dużo. Aby je zainstalować, trzeba zrobić jakąś akcję.

Po pierwsze, spróbuj podłączyć do monitora zewnętrznego. W przypadku wystąpienia wady, a tam jest uszkodzenie przyczyny razu jasne – to tkwi w problemach z kartą graficzną. W karcie graficznej może być luźne połączenia lub jakiś wewnętrzny problem. Słabe kontakty z innego poradzi, rozgrzewając ich suszarki do włosów lub lutowanie chip, ale szkoda wewnętrzny może wymagać zupełnie wymienić kartę graficzną. Pamiętaj, że Twój własny dom ty karta graficzna nie jest dokładnie lutowanie – jest to bardzo złożony proces, który wymaga wiedzy nie tylko w lutowaniu, ale również pracować z laptopem. Nawet doświadczony mechanik szanse powodzenia w najlepszym przypadku będzie od 70 do 30 procent.

Jeśli monitor zewnętrzny jest normalny obraz, problem nie jest z matrycy laptopa, ale raczej z pociągu. Najczęstszym wina z pociągu powiedzieć szerokie pionowe pasy, okresowo pojawiające się na ekranie. Ponadto obraz za pomocą ciśnienia w niektórych częściach monitorze może nagle znika lub częściowo przeciwnie rozjaśnienie.

Zephyr – szczegół bardzo krnąbrny i kruche, i całkiem niedrogie. Więc jeśli nie zostaną wykryte usterki, tym łatwiej będzie łatwo zastąpić.

Należy zauważyć, że istnieją nie wszystkie powody, dla których nie działa na ludzi monitorze laptopa. Pełna diagnostyka w każdym przypadku być w stanie utrzymać tylko specjalista. Ponadto, nie rozmawialiśmy o ekranie widocznych uszkodzeń, jak tu powodem nieobecności jest oczywiste obrazu.

Nie działa zewnętrzny monitor podłączony do komputera przenośnego

Bardzo często ludzie mają do czynienia z takim problemem: podłączyć monitor do laptopa – nie działa ekran zewnętrzny.

Nic więc dziwnego, że ten problem jest powszechny, ponieważ laptopy są przeznaczone głównie do pracy z wyświetlaczami rodzinnych. Można spróbować wykonać następujące czynności:

 • Zaktualizować sterowniki karty graficznej.
 • Uruchom ponownie komputer.
 • Włącz laptopa już podłączonego monitora.
 • Podczas moc laptopa, aby przejść do systemu BIOS i sprawdzić, czy jest ona określana przez monitor. Jeśli nie, to problem może być w monitorze lub kabla, a jeśli tak, to trzeba majstrować przy ustawieniach systemu już.
 • Można spróbować ustawić monitor zewnętrzny, aby wymusić ustawienia ekranu komputera przenośnego.