712 Shares 2595 views

„Sebacyl” 50%: instrukcje użytkowania dla zwierząt domowych

Wszelkie zwierzęta na dziedzińcu, od zwierząt, a kończąc gatunków roślin rolniczych wymaga regularnych zabiegów przeciwko pasożytom. Brak planowanych działań w zakresie zapobiegania i leczenia infekcji prowadzi do tego, że pasożyty mnożyć. W efekcie, zwierzęta zachorują. Dzisiaj chcemy wam powiedzieć o popularny lek „sebacyl” 50%. Instrukcje użytkowania mówi nam, że jest to emulsja do niszczenia pasożytów zewnętrznych u zwierząt.

struktura

Zajmijmy się, że zapewnia skuteczność tego narzędzia. Dziś wielu lekarzy weterynarii do leczenia zwierząt zaleca się stosowanie go „sebacyl” 50%. Instrukcje użytkowania, mówi, że w ramach tego preparatu zawiera substancję Fox. Bardziej szczegółowo, 100 ml na 50 g foksima.

Co to jest? Ta trucizna kontaktowa, która działa na wszystkich pasożytów, bez wyjątku. Wynikiem jest nieodwracalne hamowanie aktywności cholinoesterazy. W wyniku, lek powoduje zakłócenie transmisji impulsów nerwowych pasożyta, prowadząc do porażenia i śmierci.

Jest to kolejna ważna zaleta, która była powodem dużej popularności „sebacyl” 50% leku. Instrukcje użytkowania podkreśla jego doskonałą skuteczność owadobójczą i roztoczobójczą w połączeniu z małą toksycznością dla ssaków. Oznacza to, że na nasz mały lek nie jest tak niebezpieczne, jak to jest dla pasożytów, których nie można powiedzieć o wielu innych substancji o podobnym działaniu.

opis towaru

Wygląda i co lek „sebacyl” 50%? Instrukcje użytkowania opisuje go jako rozwiązanie do wyeliminowania pasożytów zewnętrznych u zwierząt. Jest oczywiste, oleistą cieczą o określonej zapachu. Kolor może się różnić od jasnego żółto-brązowy, w zależności od czasu spędzonego na przygotowaniu przechowywania. Wydajność nie ulega zmianie.

Wskazania

Zaprojektowanego preparatu przed świerzb roztoczy i wszy, jak również runtsov owce, pchły i larwy z blowfly. Charakteryzuje się wysoką wydajnością. Może być stosowany do leczenia bydła, owiec i świń. Poniżej opowiemy o funkcjach aplikacji do każdej z tych grup. Najważniejsze, że lek jest praktycznie nietoksyczny dla zwierząt.

użycie Właściwości

Istnieją dwa sposoby – kąpiel lub rozpryskiwania. W przypadku dużych zwierzętach nadaje Pierwsza metoda drobiem – drugi. Lek jest zakazane do stosowania w połączeniu z innymi środkami do zwalczania pasożytów zewnętrznych. Między ich stosowania nie może być mniejsza niż 10 dni.

W każdej klinice weterynaryjnej Dziś można kupić „sebacyl” 50%. Instrukcje stosowania z 10 ml substancji czynnych rozcieńczono oferty w 10 litrach wody. Osiąga się to, ponieważ optymalne stężenie bezpieczne dla zwierząt, śmiertelna w pasożyta.

indywidualne traktowanie

Dla zwierząt w ten sposób, i zaleca się, aby użyć „sebacyl” 50%. Instrukcja użytkowania dla psów zaleca umieszczenie zwierzęcia w dużej misce lub tacy gąbką i uchwyt ciało. Należy postępować tak, aby roztwór nie dostał się do oczu lub ust. Aby to zrobić, można nosić specjalny kapturek. Ale uszy i szyję należy ostrożnie obchodzić. Pamiętaj, aby przeprowadzić obróbkę w przewiewnym miejscu, a jeszcze lepiej – w terenie otwartym. Psa po obróbce przetrzeć szmatką, pozostałości z kompozycji nie jest zmywany. Trucizna dzieli się w ciągu kilku godzin.

Leczenie kotów

Te delikatne stworzenia wymagają bardziej ostrożną postawę, ponieważ ich organizm jest bardziej podatny na takich leków. Jednakże, jeśli zwierzę cierpi na świerzb, ma wszy lub kleszczy, czy są rany na ciele dotkniętej przez larwy much, to najlepiej używać go „sebacyl” 50%. Instrukcja użytkowania dla kotów mówi, że gdy kot jest konieczne, aby kupić w roztworze roboczym.

Teraz najtrudniejsze koty są bardzo czyste i będzie się lizać, co może prowadzić do zatrucia. Bardzo ważne jest, aby temu zapobiec. W tym celu z tektury stożka przymocowany do kołnierza na szyi zwierzęcia. Po całkowitym wyschnięciu, można usunąć strukturę i pozwalają zwierzę wykonywać swoją toaletę.

bydło

W tym przypadku nie może być różne wersje. Kiedy jednostka leczenia, każde zwierzę zostało zanurzone w kąpieli z roztworem, przy czym wszystkie części ciała, a nie zanurzoną w nim, powinno być traktowane gąbką. Jednakże, jeśli masz dużą farmę, że będzie to proces czasochłonny, dlatego jest znacznie bardziej powszechnie stosowany wariant rozpylania. Roztwór roboczy jest pompowany do opryskiwaczy dowolnego rodzaju i zwilża się z nim wszystkie ciała zwierzęcia. Nie należy pozostawiać bez echa i zwierzęce stragany. Ściany i wykładziny podłogowe, pościel – z których wszystkie są źródła zanieczyszczenia.

szybkość przepływu emulsji w natrysku

Do leczenia krowy zgodnie z instrukcją wynosi około 3-5 litrów na owcach – około 2 litrów. Pies idzie średnio od 0,5 do 1 litra. To musi być traktowane cały inwentarz żywy, w inny sposób nieunikniony nawrót procesu infekcji. Większość popłynie do zakładów przetwórczych. Ponadto, lek można stosować w domu, na przykład, jeśli pchły są widoczne w dywan. Ale najczęściej jest to miejsce zwierząt na ulicy: szkółki, klatek i boksów.

W przypadku drobiu

Jest również szeroko stosowany „sebacyl” 50%. do użytku dla kurcząt Instrukcji podkreśla, że jest to najbardziej niezawodny wszystkich lekach, które pomaga pozbyć się wszystkich pasożytów natychmiast żyjących na ptaka. W tym przypadku, można jednocześnie odbywać się w tym samym pomieszczeniu co ptak przetwórczych, kryjówek i gniazd, a następnie dokładnie przewietrzyć pomieszczenie.

Przetwarzanie nie zajmuje dużo czasu, a nad skutecznością przewyższa wszystkie istniejące analogów. Dlatego prawie wszystkie nowoczesne wykorzystanie ferma drobiu jest „sebacyl” 50%. Instrukcja użytkowania dla ptaków potwierdza swoją sprawdzoną bezpieczeństwa, leczenie nie ma żadnego wpływu na zachowanie ptaków. Jest niezwykle ważne, aby przeprowadzić dokładną obróbkę wszystkich pokojach, szczelin i przeszkód, a także wyposażenie w celu uniknięcia ponownego zakażenia.

Aby uzyskać więcej informacji,

Zazwyczaj lek jest dobrze tolerowany, ale w niektórych przypadkach istnieje poważne zatrucie. Może to być konsekwencją indywidualnych nietolerancji. Objawy mogą być biegunka lub pocenie się, skurcze, lub ataksja. W ciężkich przypadkach rozwija się duszność. Zaleca się w ramach pierwszej pomocy wchodzą siarczan atropiny. Okres przechowywania leku przez okres 3 lat. Utrzymać go zawsze w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.