551 Shares 6794 views

Test ucieczki ogień, częstotliwość badań

Budynki przemysłowe i budynki mieszkalne powinny być wyposażone w strukturach do celów specjalnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego w nich. Stacjonarne schody zewnętrzne, które muszą być utrzymywane w dobrym stanie, są stosowane do zabezpieczania i skonsolidowane wprowadzeniu strażaków budowlanych i ekip ratowniczych w razie pożaru lub dymu, wewnątrz ewakuować pracowników i ludzi. Testy drabiny pożarnicze i ogrodzenia jest integralną częścią zapewnienie właściwego stanu urządzeń, ponieważ są one często wykorzystywane nie tylko jako ochrona przeciwpożarowa, ale także jako urządzenie, które pozwala na wykonywanie różnych prac technicznych na utrzymanie budynku.


Główne rodzaje zewnętrznych schodów pożarowych

wyjścia ewakuacyjne zostały zaprojektowane zgodnie z ustalonymi standardami i normami GOST. Głównym wymogiem jest umieszczenie w strukturze zewnętrznej. Każdy plac budowy musi mieć drabinę otwarte lub zamknięte.

Przydzielić następujące ich rodzaje:

 • Drabinka pionowy składa się z dwóch równoległych, pionowych belek połączonych etapów. Umieszczone na budynkach, których wysokość nie przekracza 20 metrów. Jeden rodzaj pionowej spiralnej klatki schodowej, w którym etapy ma kształt klina, a końce opierają się o elemencie nośnym jedno łożysko – kolumna znajdujący się wewnątrz. Spiralne schody są wykorzystywane do przeprowadzenia prac technicznych lub przejście do miejsca pożaru, ale nie do ewakuacji personelu.

 • Szyby, składający się z jednego lub więcej z marszów (w zależności od wysokości budynku) oraz miejsc, które znajdują się pomiędzy nimi. W zależności od liczby marszów po schodach można podzielić na pojedyncze, podwójne i mnogomarshevye. Są one instalowane na budynkach większa niż 20 metrów. Kąt pochylenia marsze mogą się różnić w zależności od profilu użytkowania budynku, warunków pracy, liczba pięter.

Badanie zewnętrzne schody przeciwpożarowe jest niemal jedynym stanem, który może wspierać struktury w dobrym stanie.

Ogień schody Lokalizacja

Odkryty ogień ucieczka dla ludzi z budynków oraz środków ochrony przeciwpożarowej powinny być umieszczone na fasadzie budynku. Ponadto, schody mogą być zlokalizowane na dachu budynku, jeśli jest dostępny różnica wysokości dachu więcej niż 1 metr.

Która obejmuje usługę testowania drabiny

Kontrola i badanie drabina może prowadzić firmę do uzyskania licencji na prowadzenie tego typu prac. Pracownicy muszą mieć specjalnych narzędzi do pomiaru obciążeń, sprawdzony sprzęt i wykwalifikowanych pracowników.

certyfikacja usług obejmuje:

 • odejście od ekspertów na temat z niezbędnym sprzętem;
 • weryfikacja zgodności z wymaganiami drabiny zakwaterowania;
 • oględziny wykryć brak lub defektów na jakość powłoki odpornej na korozję, integralności spoin;
 • testowanie dynamiczne drabin obszarach siły przy pomocy specjalistycznego sprzętu;
 • przygotowanie dokumentów raportowania o wynikach testu, który obejmuje badania ognia ucieka protokół protokół szkody z zaleceniami dotyczącymi eliminacji wad, jeżeli występują, zostały wykryte, tabelę zdjęcie.

Częstotliwość badań

drabina ogień dowolnego typu są trwałe urządzenie. Okres ważności przedłuża się przez dziesięciolecia. Ale na skutek normalnego zużycia materiału konstrukcyjnego może stracić swoje właściwości i doprowadzić do nieodwracalnych skutków w najbardziej krytycznym momencie.

Pierwszy test ewakuacyjne należy przeprowadzić w momencie składania konstrukcji do pracy. W kolejnym regularnym badaniu zgodnie z GOST R53254-2009 powinny być prowadzone co pięć lat. Częstotliwość ucieczek testowanie przeciwpożarowych spełnia standardy znaczeniu krajowym i powinny być przestrzegane przez wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa. Roku stało się wizualną kontrolę integralności struktury w celu zidentyfikowania pęknięć, chipsy, korozję uszkodzenia.

Podczas sprawdzania wad lub elementy strukturalne zniszczenia zostały znalezione, są one niekoniecznie wyeliminowany, a następnie odbyła się nieplanowane próbę ucieczki pożaru do testu. W tym przypadku, częstotliwość inspekcji będzie liczony od nowej kadencji.

Cechy certyfikacji zewnętrznych schodów pożarowych

Testy zewnętrzne schody przeciwpożarowe muszą wykazać, że konstrukcja może wytrzymać ciężar straży pożarnej. Poświadczania specjalnego sprzętu certyfikowanego jest używany, który jest prosta konstrukcja, która mimo to radzi sobie dobrze z określeniem przydatności do użycia drabin lub ładunku.

Instalacja do testowania drabiny pożarnicze typu TC-46 jest głównym urządzeniem do tego rodzaju pracy. Instalacja składa się z kołowrotu ręcznego i urządzenia pomiarowego, które tworzy siłę, która jest stosowana do elementów drabiny w niektórych punktach. Podczas sprawdzania ładowane:

 • etapy średnie;
 • Temperatura drabiny elementy ogrodzenia;
 • każdy punkt obudowy dachu;
 • centralna część przejścia Marszu skośnych struktur.

Marsh nachylone drabiny musi wytrzymać minimum 750-800 kilogramów prostopadłej składowej. etap pionowe muszą wytrzymać ciężar nie mniejszy niż 180 kg, który jest stosowany do połowy schodów przez 2-3 minuty. Zgodnie z wymogami regulacyjnymi muszą być sprawdzane co piąty etap.

Testowe wyjścia ewakuacyjne i ogrodzenia obejmuje sprawdzenie obciążeń poziomych. Są one stosowane do pionowej typu ogrodzenia schody, balustrady na etapie wyjścia na dach i na dachu obwodowej ogrodzeń. Obszary te muszą wytrzymać obciążenie odpowiadające 50 kilogramów. Sprawdzenie odbywa się typ instalacji windy, który ciągnie linę wciągarki strony przez utworzenie pożądanej siły zmierzonej przez dynamometru.

testowane pod kątem wytrzymałości systemu i wysuwaną jest sprawdzana podczas sprawdzania chowany zewnętrzną konstrukcję drabiny przeciwpożarowej. Inspekcja zapewnia, że powoływanie i ustalanie kolana odbywa się płynnie, bez szarpnięć i zagłuszania. Przesunięcie kolana drabiny powinny pojawić się pod własnym ciężarem. Mocowanie urządzenia drabina musi utrzymać go na dowolnej wysokości. Haki urządzenia blokującego powinny być trzymane w sprzężeniu z etapów kolana.

Aby przetestować wytrzymałość drabiny jest w pełni otwarta, i to jest również stosowane różne wysiłki z pomocą znanego urządzenia. W każdej pozycji, z drabiny masy odbywa się przez kilka minut. Wszystkie dane wprowadzone do ustawy, opisując kiedy, gdzie i przez kogo testy przeprowadzono ucieczek ogień. czyn Próbkę można zobaczyć poniżej.

oględziny

Dynamiczny test ewakuacyjne jest głównym, ale nie jedynym sposobem certyfikacji drabiny podczas jej wytwarzania, montażu i uruchomienia. Wymagane konstrukcja musi być dokładnie zbadane: poszczególne szwy wokół obwodu związku, koloru i jakości, brak odprysków, próchnicy, przepalanie. Takie wady mogą być maskowane farby, co może prowadzić do uruchomienia budowy niskiej jakości.

Sprawdź połączenia na ścianie

Próby ucieczek ogień koniecznie wymaga składania i testowania ścianie. belki zawieszenia mają długość nie więcej niż 30 cm od punktu styczności ze ścianą do punktu mocowania belki pionowej. Odległość między belkami blokujących nie jest ustalona, ale nie powinna być mniejsza niż jeden metr i jest zależna od ściany wypukłości. Belki są testowane pod kątem zgodności z obu ładunków stromych i prostopadłych. Kiedy początkowe ustawienie jest każdy poszczególny belki. Co piąta belka jest sprawdzana przy okresowej kontroli co pięć lat.

Warunki Certyfikacji

Jak już wspomniano, próba ogniowa ucieczka jest przeprowadzane przez biegłych i licencjonowanych firm. W tym przypadku musi być spełnione kilka warunków, bezpieczeństwa i ram regulacyjnych.

Miejsce pracy przed rozpoczęciem badania powinny być ogrodzone i oznaczone znakami ostrzegawczymi. Certyfikat może być przeprowadzane jedynie w ciągu dnia, w bezwietrznej pogodzie (maksymalnej prędkości wiatru – 10 metrów na sekundę). Temperatura powietrza musi być większa niż + 5 ° C,

danych testowych

Jeżeli wynik testów wady lub braki zostały zidentyfikowane, i badań stwierdzono trwałe odkształcenie, taka struktura nie przechodzi certyfikację i oddany do eksploatacji jest to niemożliwe.

Schody, pomyślnie przeszedł wszystkie testy zostały podane specjalne etykiety lub znaczniki z informacją, gdzie data i rodzaj studiów. Nie ma żadnych wymagań do płyty, organizacja może wydawać własne, według własnego uznania, z uwzględnieniem warunków klimatycznych.

Informacje o obiekcie, który nie przeszedł certyfikację, nie tylko w protokole, ale obowiązkowo przekazywane do straży pożarnej, która jest przedmiotem.