202 Shares 983 views

Teatr Opery i Baletu w Kijowie: Past and Present

Teatr Opery i Baletu w Kijowie – największy na Ukrainie. Jego budynek został zbudowany w 1901 roku według projektu architekta Viktora Shrotera -. Teatr znajduje się w centrum miasta, pod adresem: ulica Vladimir, 50.

historia

Pierwszy sezon otwarty opery „Askoldowa Mogiła” Verstovsky. Teatr Opery i Baletu w Kijowie z udziałem P. I. Chaykovsky. Na premierze opery „Aleko” odwiedził S. V. Rahmaninov. Spektakl „The Snow Maiden” odwiedził Rimskiego-Korsakowa. W 1896 roku wybuchł pożar, który całkowicie zniszczony budynek teatru. Z tego powodu, ogłosiliśmy konkurs na nowy projekt konstrukcji architektonicznych. Zwycięska praca Viktora Shretera. Budowa nowego budynku rozpoczęto w 1898 roku odrodzonego teatry operowe i baletowe w Kijowie obejmował cztery kondygnacje, pierwsze piętro, parter i amfiteatr. Budynek mógł pomieścić 1650 widzów. Nad wejściem została zainstalowana w Kijowie herb, który przedstawiał Arhangela Mihailă, który jest uważany za patrona miasta. Ale pod naciskiem Theognost – metropolita Kijowa – specjalny herb zastąpił alegoryczną kompozycję. Fakt, że kapłan uważane za grzeszne instytucją teatralną.

W wyniku wejścia były heraldyczne gryfy której stopy są gospodarstwa lirę, jest symbolem muzyki. Fasadę zdobiły popiersia Tarasa Szewczenki, Sierowa i Michaił Glinka. Kijów dał im aktorzy Teatru Maryjskiego w Petersburgu. Wraz z nadejściem ery sowieckiej Teatr Opery i Baletu w Kijowie, został znacjonalizowany. Nadano mu imię Karla Liebknechta. Nazwa następnie zmieniał się kilkakrotnie. Od 1939 roku teatr jest nazwą poety Tarasa Szewczenki. W latach trzydziestych, to odbyło się w celu omówienia projektu socjalistycznej przebudowy budynku. Teatr miał znaleźć zwłaszcza „styl proletariackiej”. Jednak restrukturyzacja wpłynęła tylko poszczególne elementy. W szczególności, popiersia kompozytorów rosyjskich zostały usunięte. Jest to również jeden z boków budynku został dołączony dwupiętrowym pokoje sali prób.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej teatr został ewakuowany do Ufa, a następnie – w Irkucku. W 1944 roku powrócił do Kijowa. W 1961 roku, w budynku nie był system kontroli temperatury hali. Od 1983 do 1988 roku pełnił znaczącą przebudowę pomieszczeń. Konserwatorzy zostały wprowadzone zmiany do części, które są za kulisami. W rezultacie coraz większa liczba sale prób i garderób. Został także wyposażony w specjalny klasy chóralnej.

nowoczesnych wnętrzach

Repertuar Opery i Baletu (Kijów) w 2012 roku została uzupełniona przez ultranowoczesnego baletu Radia i Julia. Został on zrealizowany nowoczesną wersję tragedii „Romeo i Julia”. Został on uzupełniony przez choreografia i muzyka Edvarda Klyuga zespół rockowy Radiohead. W 2012 roku, dodał następujące współczesny balet nazwie Quatro (choreograf Edvarda Klyuga i muzyka Milko Lazar).

Kijów. Opera i balet plakat

Ostatnio na scenie z następujących produktów umieszczane są „wiedeński walc”, „Śpiąca królewna”, „Wesele Figara”, „Madame Butterfly”, „Dziadek do orzechów”, „Jezioro łabędzie”, „Romeo i Julia”, „Daphnis i Chloe” „Giselle”, „Bajka o carze Sałtanie”. Więcej istotnych informacji o nadchodzących występów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej teatru.