658 Shares 6239 views

"Rengalin" na kaszel: recenzje, skład, instrukcje użycia i analogi

Na pewno wielu osób doświadczyło duszącego efektu kaszlu na siebie. Ten stan nazywa się wymuszonym wymiotem przez jamę ustną, która jest spowodowana skurczami tkanki mięśniowej w drogach oddechowych. Wynika to z podrażnienia dużej liczby receptorów, które znajdują się wzdłuż całego układu oddechowego.

Jaka jest fizjologiczna rola kaszlu? Taki proces pomaga oczyścić drogi oddechowe z różnych substancji, a także zapobiegać mechanicznym przeszkodom naruszającym drożność dróg oddechowych.

Jak wiesz, kaszel jest bezwarunkowym odruchem. Zwykle ukazuje się w chorobach układu oddechowego. Jak się szybko pozbyć? Eksperci zalecają stosowanie leku, takiego jak "Rengalin". Instrukcje dotyczące użycia, recenzje, analogi i ceny omawianych funduszy przedstawiono poniżej.

Skład leku i jego uwalnianie

W jakiej formie jest preparat medyczny "Rengalin" z kaszlu? Opinie mówią, że ten produkt jest dostępny w formie płaskich cylindrycznych tabletek do resorpcji białej, z aspektem i ryzykiem.

Po jednej stronie tego leku jest grawerowanie MATERIA MEDICA, az drugiej strony – napis RENGALIN.

Zgodnie z instrukcjami jedna tabletka zawiera:

  • Przeciwciała przeciwko bradykininie;
  • Przeciwciała przeciwko histaminie;
  • Przeciwciała do morfiny.

Te składniki są nanoszone na laktozę jako mieszaninę 3 aktywnych rozcieńczeń alkoholu i wody w substancji.

Należy również powiedzieć, że "Rengalina" z kaszlu, opisane poniżej opisy, obejmują takie składniki pomocnicze jak izomalt, bezwodny kwas cytrynowy, sól sodowa sacharyny, stearynian magnezu i cyklaminian sodu.

Ten produkt jest sprzedawany w konturowych kwadratach z folii aluminiowej lub PVC, pakowanych w kartonowe pudełko.

Właściwości produktu leczniczego

Co jest niezwykłe w medycynie "Rengalin"? Instrukcja, zastosowanie, opinie o tym produkcie są przedstawione w tym artykule.

Eksperci twierdzą, że dany lek ma właściwości rozszerzające oskrzela i przeciwzakrzepowe. Ponadto, ze względu na złożoną kompozycję, środek ten jest w stanie zapewnić działanie przeciwzapalne, przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwbólowe i spazmolityczne.

Ze względu na modyfikację zależnej od bradykininy aktywacji receptorów B1 i zależnej od histaminy aktywacji receptorów H1, ten lek wybiórczo hamuje wiązania (centralne) odruchu kaszlu, a także zmniejsza pobudliwość ośrodka kaszlu, który znajduje się w medulla oblongata.

Poprzez zahamowanie ośrodków wrażliwości na ból w talii, lek jest zdolny do blokowania przekazywania impulsów bólowych do kory mózgowej.

Nie można powiedzieć, że lek "Rengalin", który może być sprawdzony przez wszystkich, hamuje przepływ bolesnych impulsów z peryferii. Jest to spowodowane spadkiem uwalniania algogenów osocza i tkanki (w tym histaminy, bradykininy, PG).

Jakie inne właściwości są tabletkami dla kaszlu Rengalin? W swoich opiniach stwierdzono, że w przeciwieństwie do leków przeciwbólowych narkotyków, ten lek nie powoduje uzależnienia od narkotyków i depresji oddechowej, ani ma właściwości hipnotyczne i narkotyczne.

Zastosowanie tego leku pomaga złagodzić objawy ostrego zapalenia gardła, zapalenia oskrzeli, zapalenia krtani i zmniejszenia skurczu oskrzeli. Ponadto ten lek zmniejsza lokalne i ogólnoustrojowe objawy alergiczne. Wynika to z wpływu na uwalnianie i syntezę bradykininy i histaminy z komórek tucznych.

Parametry kinetyczne leku

Jakie są parametry farmakokinetyczne charakterystyczne dla preparatu "Rengalin" od kaszlu? Komentarz ekspertów stwierdza, że wrażliwość nowoczesnych metod analizy fizycznej i chemicznej (na przykład chromatografii – spektrometrii masowej, chromatografii cieczowej i chromatografii cieczowej) nie pozwala w pełni oszacować zawartości ultra-małych dawek przeciwciał w narządach, płynach biologicznych i tkankach ludzkich. To sprawia, że technicznie niemożliwe jest badanie farmakokinetyki leku.

Odczyty leków

Jaki lek jest przeznaczony? Z reguły jest on stosowany w kaszlu produkcyjnym i nieproduktywnym, który występuje z ostrymi zapaleniami gardła, grypą, ostrymi obturacyjnymi zapaleniami krtani, ostrymi zakażeniami wirusowymi układu oddechowego, przewlekłym zapaleniem oskrzeli, zapaleniem krtani i innych alergicznych i zakaźnych chorób zapalnych górnego i dolnego oddechu.

Ponadto lek można przepisać w ostrych i przewlekłych chorobach układu oddechowego, którym towarzyszy nie tylko kaszel, ale także skurcz oskrzeli.

Przeciwwskazania leku

Kiedy pacjent nie powinien przepisywać leku "Rengalin" na kaszel? Opinie twierdzą, że taki lek jest przeciwwskazany do przyjęcia w obecności większej indywidualnej wrażliwości na jego składniki. Również tego leku nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej trzech lat (z powodu niewystarczających danych dotyczących ich bezpieczeństwa i skuteczności).

Sposób użycia takiego leku jako "Rengalin" z kaszlu

Dzieci (opinie o tym leku są opisane poniżej), lek ten podaje się dopiero po osiągnięciu trzeciego roku życia.

Należy natychmiast zauważyć, że leki tego rodzaju powinny być przyjmowane wyłącznie doustnie.

Cechą omawianego leku jest to, że nie trzeba jej myć wodą ani innymi płynami. Aby wyleczyć kaszel, tabletkę należy przechowywać w jamie ustnej, aż zostanie całkowicie rozpuszczona. W tym czasie wystarczy wziąć jedną tabletkę.

Dawkowanie tego leku zależy od wieku pacjenta i stopnia jego choroby. Dzień powinien rozpuścić co najmniej trzy tabletki.

Aby osiągnąć wynik terapeutyczny, należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. Co do zasady, w pierwszym dniu lekarz zaleca przyjmowanie do czterech lub sześciu tabletek. Ale to tylko wtedy, gdy stan osoby jest bardzo trudny. Z łatwiejszą chorobą, ta ilość leku może być zmniejszona.

Zjawiska okazjonalne

Lek "Rengalin" od kaszlu (recenzje, cena leku wymienione na końcu artykułu) bardzo pomaga. Jednak w niektórych przypadkach lek ten może powodować reakcje uboczne. Zazwyczaj powstają one z powodu indywidualnej nietolerancji wszelkich składników leku, które są zawarte w jego składzie.

Należy również zauważyć, że działania niepożądane po zażywaniu danego leku mogą wystąpić z powodu nadmiernej zalecanej dawki. W takim przypadku osoba ma objawy dyspeptyczne. Dla ich eliminacji konieczne jest leczenie objawowe.

Interakcje z innymi lekami

Dotychczas nie było informacji na temat tego, że dany lek jest przeciwwskazany do jednoczesnego stosowania z innymi lekami, nie. Jednak w każdym przypadku przed rozpoczęciem leczenia lekiem tym pacjent jest zobowiązany skonsultować się ze specjalistą, który z uwzględnieniem wskazań i ogólnego stanu pacjenta określi niemożliwość lub możliwość leczenia tym lekiem.

Specjalne zalecenia

Omawiany lek nie wpływa na zdolność pacjenta do prowadzenia pojazdów. To samo dotyczy działań z niebezpiecznymi mechanizmami.

Przygotowanie "Rengalin" od kaszlu: recenzje, cena, analogi

Ile kosztuje omawiany medycyna? Cena tego leku w Federacji Rosyjskiej wynosi około 205 rubli.

W razie potrzeby ten lek można zastąpić podobnymi lekami. Z reguły obejmują one: Glikodin, Kodelak-Fito, Konderfin, Kodelak, Cophanol, Bronholitin, Terpinkod, Alex Plus, Bronchocin, Kodelmikst ".

Co do opinii konsumentów, są one w większości pozytywne. Pacjenci twierdzą, że ten lek naprawdę pomaga w kaszlu. Ponadto ma to działanie terapeutyczne na samą przyczynę tego schorzenia.

Głównymi zaletami omawianego leku są jego dostępność we wszystkich aptekach, stosunkowo niski koszt i możliwość ubiegania się o małe dzieci (od trzech lat).