667 Shares 3452 views

Świątynia w Strogino Nowych Męczenników i Wyznawców rosyjskim: opis, zajęcia parafialne

W północno-zachodniej części Moskwy, w dzielnicy mieszkalnej, między Strogino piękny, ale standard wieżowców, prawie ukończył budowę świątyni. Biały, z koronką wystroju i kil wsporników łuki budynek wygląda bardzo imponująco. Świątynia w Strogino nowomęczennik i spowiedników rosyjskim jest budowany na indywidualnego projektu w ramach programu „200 kościołów”.

Opis budynków świątyni

Przy jej tworzeniu, architekt A. Pronin zodcheskie oparł się na tradycji i kanonów budynku kościoła, wykonane w Rosji w dobie Ivana Groznogo. Chrześcijańskie kościoły chwili to unikatowy przykład dawnej architektury.

Kamień splecione budynek świątyni w Strogino pochłonięty przez cztery rzędy łuków wspornika, ma wysokość ponad 48 metrów, ale wygląda elegancko z powodu rosnących namiotu. Budowle sakralne, takie jak ten, w środku stolicy. Każdy indywidualny kokosznik; zwężenie ich Poziom przechodzą do dzwonnicy. Powyżej jest ogromny bęben zwieńczona kopułą cebuli. Trzy półkolisty Absyda, przylega do głównego budynku, pokryte zwartym polusvodom. Wyrafinowane budowniczowie cegła wymagała wiele wysiłku, ponieważ w celu stworzenia takiego piękna, podważa każdą cegłę i przycinane ręcznie.

Świątynia w Strogino Nowych Męczenników i Wyznawców rosyjskim może być słusznie nazywany perłą architektury świątyni naszych czasów. Powierzchnia budynku wynosi 722 unikalnego metrów kwadratowych. m. w służbie świątyni może uczestniczyć 650 osób jednocześnie.

W pamięci nowomęczennik rosyjskim

Przez 20 wieków Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, wiele tysięcy chrześcijan poniósł męczeństwo, ale przede wszystkim cierpiał za wiarę dał nasz XX wieku.

75 lat temu, po rewolucji, w naszym kraju nastąpił okres prześladowań Kościoła i masowych represji wobec obywateli, którzy nie zgadzają się na rezygnację swoje przekonania religijne, nawet ze względu na ich własnym życiu. Ofiarami byli ludzie, prawosławni – świeckich, kapłanów, zakonników i wszystkich, którzy pozostali lojalni wobec Pana i Jego Kościoła pod totalitarnego reżimu. Nowomęczennik Rosji upokorzony i znieważony, cierpiał niesprawiedliwy ucisk, przypominający w cierpieniu Chrystusa.

Jego żywą ofiarą świętą niedawno udowodnił swoją miłość do prawdy Bożej. Świątynia w Strogino Nowych Męczenników i Wyznawców rosyjski nazwany na cześć męczenników. Ich sposób życia i świętości zdobyte doświadczenie jest bardzo ważne dla obecnego pokolenia wierzących. Pamięć o nowomęczennik zaszczycony wielu chrześcijańskich kościołów w Rosji.

Historia społeczności i budowa świątyni

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy dał swoje błogosławieństwo do powstania świątyni Nowych Męczenników i Wyznawców rosyjski Wspólnoty, po których został zarejestrowany, a 29 sierpnia 2000 roku rozpoczęła swoją działalność. W następnym roku, uzyskano na ziemię Strogino Boulevard, później – pozwolenie na budowę świątyni, ograniczając jej tylko budownictwo. Minęło kilka lat, aby uzyskać liczne atesty i rozwój projektu.

W 2004 roku, dla przyszłości Kościoła, pielgrzymi przyniósł relikty klasztoru Marii Magdaliny, że Góra Oliwna. Byli ikony z powierzchniami Męczenników Wielkiej Księżnej Elżbiety i zakonnica Barbara, także relikwiarz z cząstką świętych relikwii.

W 2008 roku nawiązaliśmy małego budynku z płyt warstwowych – tymczasowe kościoła. Trzy lata później, kiedy został zbudowany prosfornyu, które w 2011 roku były pieczone na pierwszym Artos.

W marcu 2012 roku, budowa nowego budynku rozpoczął się od poświęcenia kamienia węgielnego, aw kwietniu 2015 roku odbył się po raz pierwszy na usługi Wielkanoc w Strogino świątyni. Od tego czasu stale odbywają nabożeństwa, chociaż niektóre prace wykończeniowe i zagospodarowania terenu zostanie zakończona w lecie 2017 roku. Prawdopodobnie w sierpniu, odbywa się poświęcenie świątyni.

działania Parish

Edukacyjne i oświatowe działalność Kościoła – jeden z najważniejszych elementów jego obsługę, jeden sposób, aby zachować i przekazać tradycji ortodoksyjnej doktryny. Świątynia w Strogino Nowych Męczenników i Wyznawców rosyjski jest aktywna praca parafialna w tym kierunku.

Dla wiernych w świątyni pracy:

 • Niedziela szkoła dla dzieci, gdzie badamy podstaw chrześcijańskiej etyki i moralności.
 • Kubki dla dzieci: model samolotu, teatr, testoplastiki.
 • Szkoły Niedzielnej dla dorosłych. Prowadzenie zajęć, które wyjaśniają Katechizm i Pismo.
 • Uniwersytet Parish.
 • koło ewangelicki.
 • Stowarzyszenie Młodzieży Prawosławnej „Red Sun”.
 • grupa charytatywna liczba kustodii szpital 52.
 • Kluby dla rodziców i matek z dziećmi.
 • Ikona malowanie szkoła.
 • Knitting kółko.
 • Szkoła śpiew bizantyjski.

Przed sakramentów chrztu i ślubu katechetyczną rozmów na chrzcielnych, główną treść, która jest nauką o modlitwie „Credo”.

Adres świątyni, jak dojechać

Temple of New Męczenników i Wyznawców rosyjskim – jednym z ulubionych miejsc Moskali, na podstawie których jest wiele rozrywek.

Stacja adres :: rejon Strogino Stroginsky Boulevard vlad.14 stacja metra "Strogino".

Godziny otwarcia: 07: 00-22: 00 codziennie.