640 Shares 7092 views

Superfosfat – nawóz, którego stosowanie jest konieczne!

Prawie każdy ogrodnik lub ogrodnik wie, co superfosfat. Nawóz (jego stosowanie rozłożone wszędzie) jest substancją, która zawiera około dwudziestu sześciu procent fosforu rozpuszczalnego w wodzie. Ponadto w superfosfat prosty magnezu (mniej niż jeden procent), około 17% wapnia, 10% siarki i około sześć procent azotu. Część nawozu fosforowego jest wolnym kwasem fosforowym (około 2,5%). Zawartość wody w materiale wynosi dwa procent. Przeważający wielkość ziaren w materiale jakościowej powinna wynosić około sześciu milimetrów, insercje 1-4 mm.


W jakiej innej formie superfosfatu tam? Obornik, zastosowanie dwóch gatunków, które mogą znacząco poprawić wydajność, jest również wykonane jako podwójne superfosfat. Zwyczajne jest inny proces wytwarzania. gatunki podwójne pochodzących z naturalnych fosforanów i elektrovozgonku przez dalsze utlenianie fosforu (utworzonej przez H 3PO 4), podczas gdy konwencjonalne markowy wyniku rozkładu kwasowego.

Co jeszcze różni się podwójnie i zwyczajne superfosfat (nawozy)? Zastosowanie na glebach nizkoplodorodnyh jest podwójnie wariant daje pozytywne rezultaty, T, aby zawiera do 86% substancji odżywczych, takich jak fosforan strawnego -., 52%, potasowy – 34%, małą ilość chloru lub innych substancji. Z wyglądu ta superfosfat jest substancją o różnych odcieniach szarości, które powinny być przechowywane w zamkniętych magazynach Chronione wytrącania dostępu i podziemnych, t. I. To pochłania wodę. Dla użytkowników nietoksycznym materiałem, dodatkowo, nie palić i przeciwwybuchowe.

Stosowane superfosfatu (nawozy)? ogólny przewodnik Plan zaleca badania składu gleby na ziemi. Jeśli jej reakcja jest obojętny lub zasadowy, korzyści ze stosowania tych substancji będzie maksymalna. W przypadku gruntów kwaśnych to nawóz muszą być mieszane z wapienia lub próchnicy tłumić przemianę w superfosfat niestrawny fosforanu glinu lub żelaza.

Kiedy trzeba dokonać superfosfatu (nawozy)? Jego stosowanie jest dozwolone, gdy umieszczano w dołkach nasiona ogórka, kukurydzy, pomidora, buraka cukrowego i innych. Poza tym, to jest możliwe, aby od 40 do 60 gramów nawozu na sq. Licznik dla drzew ogrodowych przynęty od 15 do 20 gramów na metr kwadratowy. Miernik nawóz roślin w postaci suchej i do około 50 gramów na metr kwadratowy. Miernik podczas kopania działki na zimę.

Superfosfat – nawóz, których cena jest obecnie około 15 tysięcy rubli za tonę. Pozwala to zwiększyć wydajność, poprawić smak owocu, mają pozytywny wpływ na zmniejszenie procesów oksydacyjnych w roślinach, wzmocnienie systemu korzeniowego. Jego brak na przykład ziemniaki sprzyja powstawaniu plam rdzy w bulwach, w pomidorach – prowadzi do małych owoców i plamistość liści. Czerwone reaguje na brak kwasowości nawozy jagody i maliny nie rozwinęły pędów.