313 Shares 4458 views

Szczepionka "Multifel-4": instrukcja (dla kotów)

Każdy właściciel psa powinien pamiętać, że roczna szczepienia zachowuje odporność futrzany zwierzaka. Dlatego ważne jest, aby nie zaniedbywać wycieczki do rutynowych szczepień. Do tej pory istnieje wiele różnych produktów przeznaczonych do tego celu. Największą popularnością wśród nich cieszą „Multifel-4”. Instrukcje dla kotów zostaną omówione w dzisiejszym artykule.


informacje ogólne

Ten lek ma skutki immunobiologicznych. W swojej strukturze jest inaktywowaną formaliną szczepy wirusa zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy bydła, kaltsiviroza, panleukopenii, adiuwant i chlamydię. W ciągu czternastu dni po szczepieniu zwierzęta powstaje odporny na te choroby. Jest ona przechowywana przez okres jednego roku. Koszt jednej dawki może zależeć od regionu i rozpocznie się od stu osiemdziesięciu do dwustu rubli.

Szczepionka dla kotów „Multifel-4”, instrukcja na wykorzystaniu które zostaną omówione w niniejszej publikacji nie posiada właściwości lecznicze i jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt w każdym wieku. Jest to jasne lub lekko mętna ciecz różowy lub żółty odcień światła. Czasem do dna fiolki utworzony osad, w trakcie mieszania do uzyskania jednorodnej zawiesiny.

Dawkowanie i Administracji

Po raz pierwszy szczepionka „Multifel-4” (instrukcja dla kotów zorientowanych w tym artykule) podawano zwierzętom, które osiągnęły wiek ośmiu tygodni. Dwadzieścia osiem dni, to znowu powtórzyć. Późniejsze dorosłych zaszczepione co dwanaście miesięcy.

Kutas zrobić pod skórę między łopatkami. Kocięta, które nie ukończyły sześć miesięcy, zaleca się, aby wejść polkubika lek, osoby starsze – 1 cm3. W celu realizacji procedury wykorzystują tylko jednorazowych strzykawek i igieł. Ampułki lub fiolki z substancji uprzednio zmieszać w celu utworzenia jednorodnej zawiesiny.

„Multifel-4” (instrukcja dla kotów, cena leku zostały omówione w dzisiejszej publikacji) wprowadza się tylko całkowicie zdrowe zwierzęta. Tuż przed tym, muszą być poddane wstępnej obróbki zewnętrznych i wewnętrznych pasożytów.

ograniczenia

Szczepionka jest przeznaczona do wykorzystania w ciągu jednego roku od daty jej produkcji. Jest zatem bardzo ważne, aby zwrócić uwagę na daty, które stoją na opakowaniu. Preparat ten jest przechowywany w ciemnym i suchym. Przez stosowanie niedozwolonego „Multifel-4” (instrukcja dla kotów omówione szczegółowo powyżej), w którym fiolki są brakujących etykiet. Zabronione jest również używać fiolek, które zawierają zanieczyszczenia.

Jeśli chodzi o skutki uboczne, w praktyce weterynaryjnej, znany jedynie pojedyncze przypadki powikłań, które rozwinęły się po wprowadzeniu tego leku. Czasami w miejscu wstrzyknięcia tworzą niewielki obrzęk szybko zanika. Niektóre zwierzęta mogą być reakcje alergiczne na składniki szczepionki. Aby usunąć ten wpływ jest zwykle używany przeciwhistaminowe.

Szczepionka „Multifel-4” (instrukcja dla kotów powinny być badane przed użyciem) nie jest podawana zwierzętom w wieku ośmiu tygodni jednostek wieku, kobiet w ciąży i karmiących. Ponadto, nie szczepić klinicznie chorych i osłabionych zwierząt. Aby uniknąć zmniejszenia skuteczności szczepienia powinny zapobiegać naruszeniom zalecanym schematem szczepienia. W przypadku powtarzającego się przechodzenia podawania konieczne jest przeprowadzenie szczepień za szybko, jak to możliwe.

"Multifel-4" (podręcznik dla kotów): Opinie

Wielu właścicieli zwierząt domowych szczepić swoich zwierząt jest to lek. Według nich, nie powoduje reakcji alergicznych i innych skutków ubocznych. Jednakże, szczepionki przewiduje zabezpieczenie futrzany domowych takich ciężkich chorób zakaźnych i wirusowych kaltsiviroz i nosa i tchawicy.

Jedyną rzeczą, która jest zalecana przez doświadczonych właścicieli kotów – jest zwrócenie szczególnej uwagi na warunki życia i przechowywaniem leku. Ponadto, oni doradzają dwa tygodnie przed planowanym wprowadzeniem szczepionki do leczenia swojego zwierzaka od pcheł i robaków, jako że te pasożyty są często nosicielami różnych infekcji.