239 Shares 9420 views

Sergei Kiriyenko. Biografia, zdjęcia i rodzina

Sergei Kiriyenko (urodzony 26 lipca 1962) jest rosyjski dyplomata i polityk. On krótko służył jako Premierzy Rosji od 23 marca do 23 sierpnia 1998 roku podczas drugiej kadencji prezydenta Borysa Jelcyna. Obecnie jest szef „Rosatom” Państwowej Korporacji Energii Atomowej.


pochodzenie

Kirienko Sergey Vladilenovich wynika pracownikom rodziny. Jego dziadek, Jakow Izraytel, był uczestnikiem rewolucji i wojny domowej, podczas której służył w Czeka. Wiadomo, że Lenin osobiście nadał mu pistolet nominalną dla sumiennego służbie władzy radzieckiej. W latach 30. ubiegłego wieku Jacob Izraytel skierowany sowieckich strażników granicznych w Armenii i Abchazji, a następnie był dyrektorem Abchaskiej oddziału Państwowego Banku. Vladilen synem – ojciec naszego bohatera – zaczął po ukończeniu MSU naukowca, doktora filozofii, uczy się w liceum w mieście Gorki. Nazwisko noszone przez Siergieja Kiriyenko, należący do jego matki, Larisa.

dzieciństwo

Gdzie rozpoczął podróż swego życia, Siergiej Kirijenko? Jego biografia rozpoczęła się w Suchumi, stolicy Abchazji, gdzie żył i pracował przez dziadka Jakuba. Siergiej rodzice byli sąsiedzi z domu i udał się do tej samej szkoły. Rodzina skonfigurować, jeszcze jako student, a tata Siergiej studiował w Moskwie, a matka – w Odessie, tak, że pierwsze lata jego życia przyniósł dziadków na ojca i matki (na szczęście, wszyscy mieszkali w tym samym domu).

Następnie rodzina Vladilena i Larissa Izrayteley mieszkał przez pewien czas w Gorki, gdzie jego ojciec zaczął robić karierę naukową w Instytucie Transportu Wodnego. Jednak życie rodzinne nie mieli szczęścia, a kiedy jego syn miał 10 lat, rozwiedli. Larisa i Sergey udał się do Soczi, gdzie wziął na siebie i nazwisko panieńskie syna.

rok studiów

Po ukończeniu liceum w Soczi Kirienko Sergey Vladilenovich, którego biografia jest ponownie doprowadziły go do Gorkiego, wszedł wydział stoczniowy Instytutu Inżynierów Wodnych transport, gdzie nauczał jego ojciec. Podczas studiów żył w rodzinie ojca i jego drugiej żony, który wykładał na tej samej uczelni. Już w tym czasie Sergey Kirienko aktywnie angażuje się w pracę społeczną, był wydział Komsomołu (dla tych, którzy są młodzi, wyjaśniamy, że YCL (lub całkowicie „Komsomołu organizator”) – sekretarka (w komunistycznych organizacji tzw menedżerów) Biuro Komunistycznego Związku Młodzieży). W 1982 roku został członkiem partii komunistycznej.

Radziecki okres kariery

Po ukończeniu studiów w 1984 roku, Kirienko Sergey Vladilenovich serwowane czynnej służby w siłach obrony powietrznej w zamkomvzvoda postu na Ukrainie, w pobliżu miasta Odessa. Wracając po służbie w zakładzie Gorkiego „Red Sormovo” Kiriyenko szybko stał komsorgom sklep, a następnie – firma, a od 1989 – 2. sekretarza Komitetu Wojewódzkiego Gorkiego Młodej Ligi Komunistycznej, dołączył do Komsomołu. W 1990 roku został wybrany do sejmiku.

W tych latach, szybko rozwijającym się kraju spółdzielczości, przedsiębiorstwa pod patronatem Komsomołu Były różne stowarzyszenia młodzieży, w celu prowadzenia działalności gospodarczej, stworzył tzw młodzieży kompleksy mieszkaniowe – SWC, którego zadaniem było zorganizowanie budowy mieszkań dla młodych pracowników. Wszystkie te pytania były tylko obowiązkiem Siergiej Kiriyenko jako sekretarz komitetu regionalnego Komsomołu.

Początki kariery w nowej Rosji

Wraz z pojawieniem się naszych stosunków rynkowych życie, Siergiej Kiriyenko, jak większość pracowników komsomolskich jego rangi, nie był zaskoczony i szybko znalazł miejsce (a może i przygotowanie go wcześniej). W 1991 roku stworzyła Gorky multi-Share grupy młodzieżowej – AMK. Co oznacza tutaj słowo „multi”? Fakt, że AMC podejmuje żadnej aktywności – handel, buduje, remonty, projektowanie i tak dalej, przyjmowanie zamówień od dużych firm Gorkiego … I jej prezes, oczywiście, jest to młody i obiecujący manager Siergiej Kiriyenko. Bez wychodzenia z kierownictwem uczy się zaocznie w Akademii Gospodarki Narodowej w Moskwie, studiował finanse i bankowość.

I wysiłki nie poszły na marne. W 1993 roku stanął na czele Niżny Nowogród Bank „Gwarancja”, zawarte w NN KB pokładzie w Bor, Niżny Nowogród został członkiem rady wymiany. W 1996 roku powołać Kiriyenko (na polecenie gubernatora Boris Niemcow) Przewodniczący „Norse-oil” koncern naftowy.

W maju 1997 roku przeprowadził się do Moskwy na stanowisko pierwszego wicepremiera rosyjskiego rządu Borys Niemcow zaprosił go na stanowisko wiceministra Paliw i Energii, stanowisko ministerialne on zajmuje Niemcowa, łącząc ją z ministrem wice-prime. Ale w listopadzie tego samego roku, siedziba ministerialna zostaje zwolniony, a to trwa Siergiej Kirijenko.

premier

Rząd Sergei Kiriyenko Gabinet (23 marca 1998 – 23 sierpnia 1998) był szósty w Federacji Rosyjskiej, to poprzedzone było drugim rządzie Wiktora Czernomyrdin, a następnie mu urząd Primakowa. Początkowo, 23 marca Kiriyenko został mianowany Jelcyna i. o. Premier, a następnie zaproponował Duma zatwierdzić aż trzy razy: 10 kwietnia (143 głosów za, 186 przeciw, 5 wstrzymujących się), 17 kwietnia (115 za, 271 przeciw, 11 wstrzymujących się), April 24 (251 za, 25 przeciw). W ten sposób, po raz trzeci objął stanowisko premiera. Według rosyjskiej konstytucji, jeśli Duma odrzucić proponowaną prezydent kandydata na premiera trzy razy, to musi być rozpuszczony, a odbyły się wybory parlamentarne. Jest oczywiste, że ta perspektywa nie jest bardzo lubiany posłów, aw oczekiwaniu na zbliżającego się kryzysu i rosyjskiej niewypłacalności nikt oprócz Kiriyenko na premiera nie twierdził.

Wraz z wicepremierem Niemcowa, starał się poprawić Gospodarka Rosji z pomocą kredytu MFW, a ona podniosła długu publicznego do $ 22,6 mld USD. W tym samym czasie starał się uzyskać finansowanie wydatków rządowych i finansowych rynkach, podnosząc w czerwcu 1998 roku, według rosyjskich obligacji rządowych stóp procentowych do 150%.

Jednak aby utrzymać taką gosobyazatelstva było nierealne, a 17 sierpień Kiriyenko Gabinet zaległości, które doprowadziły do dewaluacji rubla i finansowego kryzysu z 1998 roku , w Rosji. Odpowiedzialny za domyślny prime minister zrezygnował 23 sierpnia.

Kariera po kryzysie

Wraz z Niemcowa, Czubajs, Irinoy Hakamadoy i Egorom Gaydarom Kiriyenko utworzyły sojusz sił prawicowych (SPS), który zajął czwarte miejsce w wyborach do Dumy w 1999 roku. Około rok po wyborach w Dumie czele Kirienko SPS.

Brał udział w wyborach mera Moskwy, i zajął drugie miejsce po drugiej kadencji Yuriya Luzhkova. Od maja 2000 roku został mianowany Kiriyenko wysłannika prezydenta w Volga Federal District.

nowy szef „Rosatom” został powołany 30 listopada 2005 przez prezydenta. Sergei Kiriyenko, który objął stanowisko wtedy, i nadal jest liderem rosyjskiego przemysłu nuklearnego dzisiaj.

Ale, jak każdy człowiek, nie żyje tylko pracę. Co jest w życiu osobistym, Siergiej Kiriyenko? Rodzina miała silny. I jego żona Ludmiła Grigorievna poznał w Soczi szkole, poślubił ją w wieku 19 lat, będąc jeszcze studentem. Mają troje dzieci. Najstarszy syn, Vladimir zaangażowany w działalności bankowej, dwie młodsze córki nadal nauki.