415 Shares 1834 views

Dlaczego muszę leków „Stronghold” dla kotów i jak się go stosuje

Jest to lek przeciwpasożytnicze. „Stronghold dla kotów” jest stosowany w celu zapobiegania i leczenia infekcji robaków, ale również eliminuje zwierzę przeciw kleszczom i pchłom. Jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt.


Z tego, co gatunki pasożytów pomaga lekarstwo

To skutecznie zwalcza tych robaków, jak tęgoryjce, Dirofilaria, Toxocara, a także jest skuteczny przeciwko owadom, które są pasożytami zewnętrznymi: roztocza ucha powodując otodektoz i pchły.

Jak działa lek „Stronghold dla kotów”

Aktywny składnik leku – selamektyny. Jest to półsyntetyczny iwermektyna, ma wyższą wydajność i praktycznie brak toksyczności. Wpływa on kanały komórek chloru przerywa przekazywanie sygnałów w synapsy nerwowo-mięśniowych. Wynikiem jest paraliż mięśni ciała i pasożytniczych jego śmierci. Lek „Stronghold dla kotów” jest szkodliwe nie tylko dla dorosłych pasożytów zwierząt, łamie także cykl rozwoju jaj robaków, pcheł i kleszczy, zabija larwy. Wchłaniany przez skórę do krwiobiegu, środek terapeutyczny prowadzone przez strumień krwi do wszystkich narządów i tkanek. Stężenie wystarczająca, aby zapewnić efekt na pasożytnicze utrzymywane w korpusie jednego miesiąca. Od selamektynę wydalane gruczołów łojowych w skórze, może on działać na pasożytów zewnętrznych i roztoczy: pcheł ucha.

Czy „Stronghold” lek jest niebezpieczny dla kotów i ludzi

Dla ssaków, w tym ludzi, nie jest niebezpieczny. Ponieważ kanały do wytwarzania chloru w tej klasie zwierząt tylko w centralnym układzie nerwowym, cząsteczki duże selamektynę w stanie przeniknąć przez barierę krew-mózg i mają wpływ. Od czasu do czasu ze zwierzętami były nieznaczne wypadanie włosów w miejscu aplikacji, jest to zwykle mija bez konsekwencji. Lek jest kompatybilny z dowolnym weterynaryjnych środków leczniczych i szczepionek, które okazały się klinicznie.

Jakie są leku

Lek są dostępne w różnych postaciach, a jej skład jest taki sam, ale różne selamektynę dawkowanie zależy od gatunku zwierzęcia i jego wagi. Lek „Stronghold” dla psów o masie ciała 2,5 kg, stosuje się w dawce 45,1 mg. Dla dzieci do sześciu miesięcy, lek nie jest używany. Dla dorosłych psów o wadze 2,6 do 7,5 kg, dawka wynosi 15 mg.

Jak aplikować

Podawanie leku tylko zewnętrzną, w sposób znany jako spot-on. Oznacza to, że substancja jest nakładany na powierzchnię skóry przez wytłaczanie plastikowej butelce. i masować miejsca stosowania nie można trzeć lek „dla kotów Twierdzy”. Ponieważ nie zawiera ropy formacyjne komponentów, szybko schnie i nie pozostawia tłustych pozostałości. Odniesieniu do miejsca przetwarzania może być pół godziny, ale lepiej jest zabronić dzieciom to zrobić przez dwie godziny. Kąpać psa może też po tym czasie. Selamektyna eliminuje pasożyty zewnętrzne w ciągu jednego-pół dnia, ale jeśli istnieje możliwość wielokrotnych zakażeń, należy stosować go co miesiąc.